Значення імені Гнат. Походження, характер та доля володаря імені Ігнат

У цій статті поговоримо про значення імені Гнат. Ви дізнаєтесь історію, переклад, короткі форми та таємниці. Також поговоримо про долю та риси характеру, які набуде той, кого назвуть цим красивим древнім ім'ям.

Значення імені Гнат. Походження, характер та доля володаря імені Ігнат

Походження імені Ігнат

Першими використати його стали давні римляни. Тоді існувало родове ім'я Egnatius. Лише згодом їм почали називати хлопчиків. Ім'я Гнат спочатку звучало як «Ігнатій». Сьогодні популярна скорочена русифікована версія.

Що означає?

У імені Гнат значень кілька. Згідно з першим, воно перекладається як «не народжений». Версія звучить дуже дивно. Як можна назвати дитину «не народженою»? Але якщо згадати, що в давнину дітям спеціально давали кілька імен, щоб уберегти їх від нечисті, то все стане на свої місця. Предки могли назвати дитину по-іншому і приховувати це ім'я, а Гнатом називати для того, щоб заплутати демонів. Вони припускали, що тоді нечисті сили вважатимуть дитину мертвонародженою або лялькою і дадуть їй спокій.

Переклад імені Ігнат у другому варіанті звучить як «вогняний». Воно походить від латинського слова ignis, що означає «вогонь». Як бачите, історія імені Ігнат корінням сягає давнини. У характері хлопчика, а згодом і чоловіка-власника цього імені періодично можна помітити пориви, які схожі на прояви вогненної стихії. Зовні спокійний і добрий хлопець, котрий усіх «зігріває», як благодатний вогонь, може «спалити» кривдника вщент, якщо його роздратувати.

Різні форми

Коротка форма імені Гнат – Гоша, Гнат. Ласкаво хлопчика можна називати таким чином:

 • Ігнатушка.
 • Ігнатик.
 • Ігнусік.
 • Ігнусік.

Під час хрещення використовують повну версію Ігнатій. Ігнас, Ігнасіо вважаються іноземними варіантами.

Значення імені Гнат. Походження, характер та доля володаря імені Ігнат

Ігнатович: про по батькові

Значення імені Гнат вплине і на сина його володаря. Чоловік із по-батькові Ігнатович — зразок скромності та чоловічої витримки. Приємний співрозмовник, який за бажання довести свою правоту, керується лише логікою та голими фактами. Вважає, що кожна людина має право залишатися при своїй думці, тому свою думку незгодною довго нав'язувати не стане.

Не любить скандалів, безглуздих суперечок. Дотримується особистісних кордонів, не переходить на особистості. Завжди поводиться коректно, навіть якщо опонент відповідає грубо. Ігнатович – справжній джентльмен. Роздратування в нього може викликати дурна дама, проте виховання не дасть йому проявити це. Він просто уникатиме спілкування з нею. Щоб завоювати серце юнака дівчині потрібно показати себе вихованою, ерудованою особистістю, яка знає собі ціну.

Ігнатівна

Жінка з по батькові Ігнатівна — творча натура, яка більше схильна до імпульсивності, ніж здорового глузду. Їй складно стримувати емоційні пориви. Ігнатівна чесна, прямолінійна. Вона не вміє брехати і викручуватися. Через свою нестриманість може конфліктувати із співробітниками чи начальником.

Величезний плюс у тому, що така жінка є натурою пристрасною, що захоплюється. У неї добре розвинена фантазія та організаторські здібності. Тобто її ідеї це не просто абстрактні задуми в голові. Вона знає, як саме втілити їх у життя. Вміє ставити собі мети і домагатися їх.

У Ігнатів безліч небесних покровителів, тому батьки часто називають так хлопчиків, керуючись церковним календарем. Далі поговори про найвідоміших.

Покровитель – архімандрит Ігнатій Печерський

Ігнатій Печерський з юних років присвятив себе Богові та молитві. Як тільки він вступив у юність, то вирішив зректися мирських задоволень. Молода людина тримала своє тіло і дух у чистоті та непорочності. Пізніше він прийняв сан ченця і продовжив скрупульозно вивчати слово Боже. Його старанність оцінила паства, і незабаром його було призначено настоятелем у Печерській обителі. Вищий сан змусив молодого чоловіка ще старанніше дотримуватися посту і вчити оточуючих смиренності на власному прикладі.

Праці святого не пройшли даремно. Він виявив у себе дар зцілення. Ігнатій лікував людей від недуг лише молитвою чи куштуванням просфори, над якою він прочитав слова зі Святого Письма. За своє життя він допоміг сотням парафіян. Одинадцятого лютого день пам'яті святого. За церковним календарем відзначають іменини Гната.

Преподобномученик Ігнатій Валаамський

Чоловік був послушником Валаамської обителі. Служив вірою та правдою. Парафіяни любили його за лагідну вдачу, емпатію. Він допомагав порадою всім, хто зневірився. Після розмови з ним люди знаходили віру у справедливість.

Ігнатій Валаамський був замучений до смерті фанатиками-лютеранами за те, що не відмовився від православної віри. Разом з ним мученицьку смерть прийняли ще 16 послушників та 18 старців. У святцях день пам'яті Ігнатія Валаамського – 5 березня.

Ігнатій Богоносець, священномученик

Його учителем був сам Іван Богослов. Ігнатій Богоносець мандрував разом із ним і проповідував слово боже. За чесну службу та старанність отримав посаду настоятеля Антіохійської церкви, якою керував 40 років поспіль.

В історію увійшов як один із найсміливіших і смиренних християн. Коли в Антіохію завітав імператор Траян, щоб захопити її і змусити людей відмовити від православ'я, то він не підкорився владиці. Це вивело імператора з себе і він наказав віддати його на поталу хижакам. Однак навіть такі погрози не зламали Богоносця. Сміливість і відданість вірі вразили правителя, і він припинив переслідування християн. Другого січня церква вшановує пам'ять Ігнатія Богоносця.

Характеристика та вплив

Людина з ім'ям Гнат характер переможця. Хлопчик, якого назвуть таким чином, матиме аналітичний склад розуму. Він без довгих вагань береться за вирішення складних завдань, перед якими пасують інші.

Позитивні риси

У характері Гната переважають такі риси:

 • чудова інтуїція;
 • обережність;
 • пунктуальність;
 • гарне почуття гумору;
 • яскрава уява;
 • організаторські здібності;
 • чудові ораторські здібності.

Акуратний, інтелігентний, ерудований, розумний, добрий та гнучкий співробітник, як правило, подобається начальству і сам незабаром сідає у крісло керівника. Підлеглі люблять і цінують його, а він завжди лобіює насамперед інтереси колег.

Значення імені Гнат. Походження, характер та доля володаря імені Ігнат

Зворотній бік медалі

Ідеальних людей не буває, тому ім'я Гнат має також негативні риси. Батькам варто знати про них і по можливості коригувати у процесі виховання.

Негативні риси у характері:

 • манірність;
 • гордовитість;
 • строгість;
 • снобізм;
 • уразливість;
 • мстивість.

Для батьків володаря імені Гнат таємницею не є те, що він може запалитись як іскра від почуття несправедливості. Абсолютно спокійна і витримана людина може довго терпіти і накопичувати негативні емоції, доки не виплесне їх із величезною силою. У такі моменти краще не стояти у Гната на дорозі і слід пам'ятати, що його ім'я перекладається як вогонь.

Ігнатушка у дитинстві

Дитина буде рости милим і добродушним. Батьки тільки насолоджуватимуться тихою, спокійною та розумною дитиною. Ніколи не закочуватиме мамі істерик з приводу некупленої іграшки або цукерок. З дорослими буде поводитися чемно. Дуже слухняний. Здається, що цей маленький джентльмен вже народився з почуттям власної гідності.

Однак найближчим Гната треба звернути увагу на його величезну вразливість. Він відчуває страх від, начебто, звичайних для дітей страшилок, ігор, казок. Після таких історій малюкові можуть снитися кошмари. Бережіть раниму психіку дитини. Якщо малюк чогось сильно злякався, то поговоріть з ним самостійно або запишіть на зустріч з психологом. З віком це пройде і хлопчик виросте розумним і безстрашним, але все ж таки обережним чоловіком.

Юний Гнат

У міру дорослішання хлопчик з ім'ям Гнат стане більш впевненим у собі. Проте підлітковий вік зробить свої корективи. На жаль, тут почнуть виявлятися не найкращі риси:

 • безкомпромісність;
 • мінливість;
 • фантазерство;
 • схильність до прикрашання дійсності;
 • безпринципність.

Батькам потрібно підготуватись до того, що етап дорослішання пройде нелегко. Вчора ще ніжна і вразлива, тиха дитина, бунтуватиме проти правил. Йому буде складно зосередитись на навчанні, оскільки у голові у фантазера назріває план про захоплення миру. На щастя, Ігнату не властива озлобленість. Тому він просто мріє про світову славу. Добре, якщо у дитини буде творче хобі та заняття спортом. У творчості він зможе проявити себе. Спорт допоможе зняти напругу і зробить більш зосередженим на досягненні результату.

Значення імені Гнат. Походження, характер та доля володаря імені Ігнат

Однолітки любитимуть Гната, оскільки він добрий і щедрий. Хлопець завжди прийде на допомогу. Йому не відоме почуття марнославства, він не любить конфліктів і завжди намагається знайти компромісне рішення.

У школі хлопець, найімовірніше, не досягне великих успіхів. Йому заважатиме непосидючість і фантазерство. Точні науки даватимуться важко. Гнату легше даватиметься гуманітарний напрямок. Відразу після випуску вибрати спеціальність йому буде складно.

Значення імені Гнат. Походження, характер та доля володаря імені Ігнат

Найчастіше хлопчики з цим ім'ям обирають одразу кілька видів діяльності. Гнат може навчатися у виші на економіста, а вечорами займатися акторською майстерністю. Гната може захопити малювання, дизайн, фотографія. У міру дорослішання та знайомства з реальним життям у чоловіка молодої людини почнуть виявлятися аналітичні здібності.

Власник імені Ігнат: доля

Ніхто не може передбачити долю, напевно. Але є моменти у житті, які повторюються майже всіх власників цього імені:

 • На пошуки ідеалу піде багато часу. Молода людина поміняє багато партнерок, доки знайде свою долю.
 • Просування кар'єрними сходами відбувається швидко. Це станеться за наявності сильної мотивації та величезного бажання.
 • Можуть виявлятися захворювання нервової системи та соматичні недуги. Відбувається і натомість постійного придушення негативних емоцій.
 • Подолає будь-які перепони заради великої мрії. Це справдиться, якщо він навчитися контролювати емоції в юності.

Значення імені Гнат. Походження, характер та доля володаря імені Ігнат

Хобі та захоплення

У юного Гната море енергії. Його цікавлять усі види мистецтв одночасно. Він здатний навчатися відразу й у музичній та художній школі. До того ж хлопців із цим ім'ям чудові творчі задатки.

Спорт також цікавить Гната. Швидше за все, він перепробує кілька видів, поки зупиниться на чомусь одному. Психологи рекомендують батькам хлопчика схиляти його до занять східними єдиноборствами, де є особлива філософія та вчать витримці.

Дорослий Гнат якщо не стане професійним художником, архітектором, музикантом чи спортсменом, то не забуде своє захоплення. Він із задоволенням до самої пенсії відвідуватиме спортзал, організовуватиме дружні футбольні матчі. Захоплення малюванням може перерости на інтерес до професійної фотозйомки. У цьому допоможе художня освіта та гарний смак.

Доросле життя

Дорослий Гнат – це стриманий, спокійний чоловік. У нього багато амбіцій і є життєвий план, якому він має намір слідувати, хоч би чого це йому коштувало. У свої справи забобонний володар імені нікого не присвячує.

Професійна сфера

Серед власників імені найчастіше зустрічаються:

 • спортсмени;
 • поліцейські;
 • актори;
 • художники;
 • археологи;
 • психологи;
 • соціологи;
 • дизайнери;
 • музиканти.

Значення імені Гнат. Походження, характер та доля володаря імені Ігнат

У середньому Ігнаті може зацікавити політика. Лідер за натурою, Гнат досягне успіху в будь-якому виді діяльності і, швидше за все, обійме керівну посаду.

Здоров'я

Власник імені може часто хворіти. Батьки повинні з дитинства привчити його правильно харчуватися та одягатися за погодою. Можливі проблеми із ШКТ та схильність до простудних захворювань. Особливо страждають бронхи. Гнату варто повністю відмовитися від куріння та займатися видами спорту, які розвивають дихальну систему.

Висновок

Якщо батьки після вивчення значення імені Гнат, точно вирішили охрестити так дитину, то вони повинні розуміти, що у них виросте непроста та неординарна особистість. Це творча різнобічно розвинена людина. Однак усередині нього завжди вируватиме вогонь. Слід пам'ятати, що його ім'я так і перекладається. Зовні він буде стриманий і холодний, проте, коли знадобиться, як вогненна стихія, змете все на своєму шляху. Але якщо його оточуватимуть друзі, чесні та справедливі люди, а також рідні, які його прийматимуть таким, яким він є, то цей вогонь ласкаво обігріватиме кожного. Це і є таємниця імені Гнат.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua