Ідеальні відносини для чайників – якості та умови в сім'ї

Ідеальні відносини для чайників – якості та умови в сім'ї

Ідеальні відносини між чоловіком і жінкою передбачають повне порозуміння, схожість інтересів, спільні погляди на майбутнє, а також успішне вирішення протиріч. Чи можна побудувати такі комунікації та як це зробити, розглянемо далі.

Що таке ідеальні стосунки

Сьогодні є дві точки зору на це поняття:

Ідеальні відносини для чайників – якості та умови в сім'ї

Фото Infini Roze on Unsplash

 • перша, життєва, передбачає спільність поглядів, відсутність сварок, турботу друг про друга, побудова сім'ї, спільне виховання дітей.

Тобто, у поданні звичайної жінки, ідеальні стосунки – це стосунки, які дозволяють їй бути успішною з погляду сім'ї та комунікацій зі своєю другою половинкою;

 • друга – психологічна.

Фахівці мають ширші погляди на цей феномен, включаючи можливість досягнення душевної гармонії, самореалізації, самоактуалізації, повного відчуття щастя.

При цьому конфлікти є необхідною складовою, оскільки дозволяють вирішувати суперечності, що виникають.

До речі, не кожна сварка сприяє зміцненню взаємозв'язку між чоловіком та жінкою. Тільки той конфлікт, який побудований за психологічними правилами, здатний не тільки привести в сторони до взаєморозуміння, а й мінімізувати ризик психологічного дискомфорту в обох партнерів у майбутньому. Насправді абсолютно з будь-якою людиною можна побудувати ідеальні комунікації, якщо знати важелі впливу.

Як досягти повного порозуміння

Особливості майбутніх взаємин кожної окремої особи закріплюються ще в дитячому віці як приклад комунікацій матері та батька. Не завжди такі приклади стають позитивними, тому якщо ти хочеш побудувати ідеальні відносини, то маєш врахувати ряд нюансів:

 • визнач, які відносини ідеальні.

Насамперед ти маєш чітко уявляти, які комунікації ти хотіла б мати. І лише після цього можеш розпочати роботу з руху до них. Існує методика: “4 сегменти”. Інструкція наступна: візьми папір формату А3 або А4 і намалюй коло.

Розділи її на 4 частини. Кожна частина – це сфера твоїх майбутніх відносин, яка має бути чітко опрацьована: фінансова, інтимна, сімейна (діти), побутова. У кожній ділянці вкажи все те, що для тебе важливо: яку кількість дітей ти хотіла б мати, хто здійснюватиме догляд за дітьми, а хто буде відповідальним за фінансову та побутову сферу тощо. Після того, як усі сфери опрацьовані, уважно подивися, чи все ти додала;

Ідеальні відносини для чайників – якості та умови в сім'ї

Сім правил ідеальних стосунків

 • перед тим, як почати серйозні стосунки або вийти заміж – сядь із партнером за стіл переговорів та обговори проблемні аспекти.

У майбутньому це допоможе не повертатися до наріжних аспектів;

 • якщо ти хочеш досягти повного порозуміння, то маєш вислухати і думку твого партнера. Можливо, в деяких моментах доведеться піти на компроміс.

Після такої попередньої взаємодії відносини входять до більш довірчу фазу.

До речі, хибно вважати, що якщо твій партнер не відповідає ряду критеріїв, то тобі необхідно шукати іншого. Як правило, у період побудови комунікацій люди притираються один до одного, і деякі особистісні риси успішно нівелюються.

Але якщо в тебе є низка принципових параметрів, наприклад, партнер не повинен вживати алкоголь, грати у відеоігри або бути вегетаріанцем, то врахуй, що такі параметри важко коригуються. Якщо ти не готова приймати те, що твоя молода людина іноді вживає алкоголь або є противником м'яса, то краще не розраховувати на ідеальний союз.

Психологічні помилки

Є низка помилок, які стосуються ідеальних відносин:

 • наявність конфліктів.

Конфлікти є показником поганих комунікацій. Це лише сигнал про те, що люди не вміють ефективно вирішувати свої проблеми. Такі аспекти легко долаються технікою «Стіл переговорів».

До того ж, часто дівчата додумують, домальовують у своїй уяві картини, які не мають нічого спільного з реальністю;

 • різні погляди.

Чоловіки та жінки спочатку дивляться на світ по-різному. Але базові цінності мають бути однакові: ставлення до дітей, людей похилого віку, тварин, відносини з фінансами і т.д.

Якщо твій чоловік любить проводити час у галасливих компаніях, веде активний спосіб життя і, взагалі, рідко буває вдома, а ти, навпаки, всім гулянкам віддаєш перевагу книжці, то домогтися порозуміння буде важко;

 • обов'язок заробляти гроші.

Наведемо досить поширений приклад. Чоловік мало часу проводить із дітьми. Так, можливо, це справді так. Але подумай, що насамперед він – здобувач. Звичайно, це не знімає з нього зобов'язань щодо інших аспектів сімейних відносин. Але якщо він втомлюється, а ти сердишся вдома, то ви ніколи не прийдете до спільного знаменника.

Ти маєш сісти з ним за стіл переговорів та обговорити хвилюючі моменти. Можливо, в його сім'ї було прийнято так: тато заробляє гроші, а мама займається повністю будинком. Батьківський сценарій важко переламати, але він доросла людина і може коригувати свою поведінку.

Коли люди сідають за стіл переговорів і перестають спілкуватися криком та лайкою, то взаємини поступово налагоджуються. Негатив – це лише маніпуляційні речі, які неприпустимі в ідеальних відносинах.

Ідеальні стосунки – у кожного свої. Для когось прийнятно, що чоловік сидить удома з дітьми, для когось прийнятно проводити час окремо тощо. Тому поняття ідеальних відносин у кожної особи відрізняється. Проте з погляду психології ідеальні стосунки – це ті комунікації, де ти:

 • живеш у гармонії;
 • спокійно засинаєш вечорами;
 • після спілкування зі своїм молодим чоловіком перебуваєш у чудовому настрої;
 • твоє здоров'я гаразд;
 • твоя друга половина чує тебе і конфлікти вирішуються за допомогою простих переговорів;
 • стосунки не заважають тобі розвиватись.

Але якщо ти витрачаєш багато енергії на обмірковування вчинків чоловіка, переживаєш через розбиті очікування, то варто серйозно замислитися та проаналізувати стосунки. Можливо, краще розлучитися і знайти людину, яка за життєвими принципами буде тобі ближчою.

Отже, відповідь питанням «Чи можна побудувати ідеальні відносини?» досить простий: «Так, можна», але варто пам'ятати, що стосунки – це робота, яка потребує самовіддачі, серйозного відношення та моральних вкладень. Якщо аналіз комунікацій показав, що вони негативно впливають на твоє життя, то, можливо, такі відносини треба розірвати і дати собі та партнеру можливість стати щасливими з іншими людьми.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua