Відкинута жінка та її страхи – як боротися з фобічним станом

Відкинута жінка та її страхи – як боротися з фобічним станом

Мало приємних емоцій виникає, якщо ми комусь не подобаємося, або коли інша людина припиняє спілкуватися з нами. Однак якщо одні до цього ставляться філософськи, інші можуть настільки болісно це сприймати, що надалі це може призвести до страху, бути знедоленим.

Насправді неможливо подобатися всім без винятку, так само як і нам симпатичні далеко не всі люди, які трапляються на шляху. Це з тим, що це ми надзвичайно різні, ми маємо неповторна зовнішність, виняткові внутрішні якості, особистісні особливості.

Можна спочатку захопитися кимось. Однак після ближчого спілкування зрозуміти, що він зовсім не твоя людина. Ні поганий, ні хороший, а просто не близький у життєвих поняттях та принципах.

Як страх породжує знецінення себе

Відкинута жінка та її страхи – як боротися з фобічним станом

Фото автора cottonbro: Pexels

Люди, які мають страх бути знедоленим, оцінюють себе через призму чужої думки. І у разі відмови у спілкуванні починають вважати, що в них самих існує якась проблема. Простими словами, шукають причину у собі.

На жаль, це неправильна установка, яка веде до виникнення самознецінення, а також породження образи на несправедливість світу. Правду кажучи, страх відкидання не вроджена риса характеру. Можливо, відбулися деякі події, які вплинули на людину таким чином, що вона почала відчувати страх стати неугодним для оточуючих.

Причини виникнення страху бути знедоленим

Страх бути знедоленим не виникає на порожньому місці. Причини досить глибокі. Давайте спробуємо розібратися у можливих:

 • У дитинстві доводилося завойовувати увагу дорослих.

Будучи маленькою дитиною, кожен прагне любові та уваги. Однак не всі батьки вміють повноцінно оточувати турботою та ніжністю своїх дітей. І справа не завжди в тому, що вони недостатньо люблять їх. Буває так, що доросла людина просто не вміє адекватно висловлювати свою прихильність до малюка.

Коли дитина систематично намагається привернути до себе увагу, а у відповідь отримує відмову чи фразу «мені ніколи», вона засмучується. Надалі це закріплюється в установку «увага потрібно завойовувати». А будь-які відмови стають з кожним разом дедалі болючішими.

 • Від дитини справді відмовилися близькі люди.

Діти, які пережили зраду найрідніших, схильні не довіряти людям і жити зі страхом заперечення постійно. Він у них формується глибоко в підсвідомості, тому їм складно його позбутися.

Це можуть бути не лише ті, від кого написали відмову та відправили до спеціалізованих установ. Образа і страх здатні причаїтися і в тих, кого, наприклад, передали на виховання бабусі чи тітці, навіть якщо це було тимчасово.

 • Дитині багато дорікали та засуджували батьки.

Не лише відсутність уваги могла негативно позначитися на дитині. Якщо його часто дорікали, лаяли, засуджували, також здатна закріпитися конструкція що любов потрібно завойовувати тим, щоб бути непоганим.

Намагаючись з дитинства догоджати іншим людям, людина боїться бути знехтуваною і не догодити комусь. Це породжує невпевненість у собі купу комплексів, із якими складно приймати себе як цілісну одиницю суспільства.

 • Негативний досвід у дорослих стосунках.

Відкинута жінка та її страхи – як боротися з фобічним станом

Страх відкидання та страх нових відносин

Можливо, людина неодноразово стикалася з неприйняттям і відкиданням вже в дорослому житті. Буває, що досвід повторюється неодноразово. А буває, що одні, але дуже болючі стосунки накладають тяжкий відбиток на людину.

Досвід, щоправда, здатний залишати слід на душі, людина починає вірити в те, що вона неповноцінна чи якась не така. Зародження сумнівів породжує страх. А зі страхом боротися складно.

 • Тотальна невпевненість у собі.

Буває і так, що досвіду негативного не було ні в дитинстві, ні в дорослому житті, але людина ніяк не здатна впоратися зі страхом стати знедоленим. Це з тим, що невпевненість у собі, занижена самооцінка, нерозуміння як правильно сприймати себе неможливо людині знайти у собі внутрішню опору, завдяки якій можна рухатися життєвим шляхом.

Швидше за все, його турбує почуття спустошення всередині, йому складно прийняти себе. Інші люди, зчитуючи цю інформацію, ставляться до нього так само, як він ставиться до самого себе.

Чому варто позбавлятися страху відкидання

Чим же заважає страх бути знедоленим, чому з ним варто попрацювати і побороти його? Виділимо негативні його наслідки:

 • Неможливість прийняти себе
 • Незадоволеність своїм життям
 • Неможливість збудувати повноцінні відносини
 • Нездатність пробачити себе, батьків та інших людей
 • Неможливість знайти опору в собі
 • Закритість та замкнутість
 • Внутрішні конфлікти
 • Тривожні стани
 • Депресії
 • Хвороби
 • Знецінення всіх своїх досягнень
 • Невміння вибудовувати свої межі

Насправді наслідків безліч і людині складно усвідомити проблему, зрозуміти її суть і знайти єдиний правильний вихід. Але вихід, щоправда, є, і він народжується лише у самій людині.

Як боротися зі страхом відкидання

Які кроки зробити, щоб позбутися страху, бути знедоленим.

 • Усвідом причини.

Розберися в причині такого явища, чому він у тебе з'явився. Якщо це минулий досвід, усвідомь, що досвід пройшов і те, що чекатиме на тебе попереду, буде новим і прекрасним. Якщо ж причина у твоїй невпевненості, варто попрацювати над підняттям самооцінки та усвідомлення цінності свого «Я».

 • Варто збагнути, що страх тільки в тебе в голові.

Тепер варто побороти страх, що сковує. Зрозумій, він не є якоюсь живою істотою, з якою тобі доведеться вести бій. Боротися ти будеш лише зі своїми думками та переконаннями. Усвідомлюючи це, сила та міць страху вже зменшить оберти.

Ти, і тільки ти керуєш тим, що народжується у твоїй голові, це означає, що своїми страхами керуєш лише ти сама. Щоразу, коли тобі опановує страх, кажи собі, що це лише думки, які зараз тобі не потрібні. Відкидай їх і не допускай.

 • Попрощайся зі своїм страхом.

Зустрітися віч-на-віч зі своїм противником. Для цього візьми чистий аркуш паперу та намалюй у кружальці страх. Придумай, як він виглядає, аж до дрібниць. Спробуй поговорити із ним. Опиши нижче свої почуття та емоції, які ти відчуваєш під час зустрічі з ним.

Варто зрозуміти, що ти готова відпустити його, і він більше не потрібний. У нове світле життя, ти готова йти сама. Він багато років був опорою для тебе, але тепер опору варто знайти у самій собі. Проговоривши всі моменти, опиши знову свої почуття. Потім можеш спалити цей аркуш паперу, або відправити свій страх у плавання річкою, попередньо зробивши з аркуша, де все докладно описано кораблик.

 • Знайди опору у самій собі.

Від того, як ти будеш до себе ставитися, залежить відношення інших людей. Займися здобуттям своєї цілісності. Не має значення те, як до тебе ставляться оточуючі, ти не повинна заслуговувати на їхню любов. Ми всі цілісні, і не залежні ні від чого довкола.

Люби себе, дякую, підтримуй. Заміни собою всіх тих, від кого ти так чекала на підтримку. Ти сама можеш собі все це дати. Визнач себе центром всесвіту та йди по життю з цим усвідомленням.

 • Зрозумій, що небажання іншої людини бути з тобою – це лише досвід.

Якщо ти все ж таки зіткнешся з неприйняттям з боку іншої людини, зрозумій, всі ми різні і хочемо бути щасливими. Якщо з однією людиною нам не вдається побудувати стосунки, це не означає, що ти погана. Це лише означає, що ви не підійшли один до одного.

Десь там є твоя близька, рідна і тепла людина, яка відкриє свою душу тобі назустріч і зможе оцінити і вибрати саме тебе. Не розмінюй свої почуття на тих, хто не спроможний тебе прийняти.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua