Ревнощі свекрухи до невістки: 15 порад для вирішення проблеми

Ревнощі свекрухи до невістки: 15 порад для вирішення проблеми

Вона вирощувала його, плекала кров'янку, сиділа ночами біля ліжка і тягала по лікарях, а потім її улюблений синок виріс, подорослішав і окольцевался. Коли ти стикаєшся з ревнощами свекрухи, варто пам'ятати про те, що задовго до того, як ви одружилися, твій чоловік належав іншій жінці — своїй матері. Це ти прийшла на її територію, а чи не навпаки. Щоб ваша сім'я не перетворилася на поле битви, ти маєш навчитися існувати з нею в одному просторі.

3 ознаки ревнощів свекрухи

Ревнощі свекрухи до невістки: 15 порад для вирішення проблеми

Фото автора Anastasia Shuraeva: Pexels

Якщо ти відчуваєш, що між тобою та матір'ю дружина пробігла чорна кішка, придивись уважніше до її поведінки. Тебе треба насторожити, якщо:

 • вона критикує все, що ти робиш.

Твоя свекруха вважає, що ти неправильно миєш підлогу, не вмієш гладити білизну і не так виховуєш свою дитину. І далі за списком. Час від часу вона влаштовує змагання, щоб довести, що вона краща. Навіть якщо ти щиро спробуєш дотримуватись її вказівок, вона знаходить, до чого причепитися;

 • її занадто багато у вашому житті.

Вона ігнорує твої особисті межі та вважає, що може почуватися у вашому будинку повноцінною господинею. Ти лишень прийшла з роботи? Як добре, що тобі нічого не треба робити, адже «матуся» вже приготувала вечерю і прибрала речі так, як їй подобається;

 • вона робить із себе жертву.

Будь-який твій жест у її бік вона сприймає як загрозу та влаштовує драму на порожньому місці. На її думку, ти підступна меркантильна стерва, яка мріє звести її до могили, щоб остаточно прибрати до рук її синочка.

15 способів впоратися з ревнивою свекрухою

Не лякайся, навіть розлютованого дракона можна втихомирити, якщо підійти до цього питання з фантазією. Що вже казати про свекруху.

 • Обговори з нею ситуацію, що склалася.

Здавалося б, що може бути простіше, ніж сісти та поговорити. Але більшість людей звикли ігнорувати проблеми через небажання виявляти ініціативу. Відкритий діалог покаже, що ти в курсі її невдоволення, але з тобою тепер доведеться рахуватися.

 • Подивися її поведінка під іншим кутом.

Жінка, яка диктує тобі, що носити, куди ходити та як дихати, навряд чи викличе співчуття. Але не забувай, що наша реакція на зовнішні подразники — це відображення того, що вже є всередині нас. Подумай про те, що змушує її так поводитися.

 • Допоможи їй пережити «втрату» сина.

У якомусь сенсі ти «зруйнувала» той спосіб життя, до якого вона звикла. Іди їй назустріч. Замість того, щоб скаржитися чоловікові, скористайся його допомогою, щоб дізнатися її краще. Постався до неї не як до монстра, який хоче все зіпсувати, а як до жінки, яка хвилюється про своє майбутнє.

 • Вкажи їй знаки уваги.

Ревнощі свекрухи до невістки: 15 порад для вирішення проблеми

Як налагодити стосунки зі свекрухою?

Подарунки – прекрасна мова кохання, за допомогою якої можна виразити цілий спектр емоцій. Постарайся, щоб твої дари не виглядали як підкуп. Важливо показати їй, що ти про неї пам'ятаєш і прагнеш її порадувати.

 • Не відмовляй їй у допомозі.

Не чекай того моменту, коли в неї накипить, і вона озвучить своє прохання як претензію. Мало приємного в тому, щоб тягнутися копати картоплю у неї на дачі у ваш єдиний вихідний. Але чому б не виділити на це хоч один день за весь сезон? Не забувай про те, що вона не стороння настирлива жінка в літах, а мати твого чоловіка. Нехай ваші діти дивляться на гідний приклад, як потрібно взаємодіяти з тими, хто потребує допомоги.

 • Цікавися її життям.

Можливо, її токсичність вилізла назовні, тому що вона більше не почувається потрібною і значущою. Якщо ти будеш цікаво розпитувати її про минуле, про те, чим вона любить займатися, згодом ти покажеш їй, що ти для неї не ворог, а союзник.

 • Не вплутуйся в скандали.

Конфліктність та невміння йти на компроміси – це риси, які створюють багато перешкод у дорослому житті. Виявляй терпіння та миролюбність, намагайся тримати себе в руках і не відповідати на агресію ще більшою агресією. Пам'ятайте, що вона старша і гідна поваги. Ти ж не хотіла б, щоб хамили твоїм батькам?

 • Роби компліменти.

Ласкаве слово та кішці приємно. Не треба складати хвалебні відгуки, просто будь вдячною та ввічливою. Звертай увагу на дрібниці та показуй їй, що ти помітила та оцінила її красиву зачіску чи нову помаду. Але найвищий пілотаж — навчитися елегантно робити компліменти не зовнішності, а особистим якостям та талантам.

 • Знайди для неї час.

Замість того, щоб виставляти огорожі навколо вашого осередку суспільство, щоб ревнива свекруха не порушила ваш простір, включи її у ваші плани. Наприклад, нехай перша неділя місяця буде офіційним «днем свекрухи», коли ти кличеш її в гості і готуєш те, що їй подобається. Це придушить у ній бажання вриватися без попередження.

 • Поговори до душі з чоловіком.

Найголовніша помилка дружин — змушувати чоловіка обирати між своєю родиною та його батьками. Повір, йому вистачає нервування з того боку, не додай свою дозу. Якщо тебе щось турбує, поділися з ним, але без ультиматумів та шантажу. Крім того, чоловік може підказати тобі несподіваний вихід із ситуації.

 • Встанови особисті межі.

Коли свекруха поводиться так, ніби вона сама одружена з твоїм чоловіком, це дратує. Але якщо вона зосередиться на своїх обов'язках і знатиме, що її за це цінують, вона не матиме часу на спроби повалити тебе з трону. Вона має знати, що їй можна робити, а що ні. Поки вона бачить, що ти не намагаєшся ізолювати від неї власного сина, тобі не доведеться боронитися.

 • Якщо тебе провокують, вмикай ігнор.

Легше сказати чим зробити, але спробувати варто. Навіть якщо ти звела ваше спілкування до мінімуму, це не означає, що вона не спробує зазіхнути на твою владу іншими способами. Роби обличчя цеглою, дихай глибше. Зрештою, використовуй стоп-слова. Той, хто перший підвищив голос, програв.

 • Заохочуй дітей спілкуватися з бабусею.

Багато жінок побоюються відпускати своїх дітей у гості до свекрухи, щоби їх «не накрутили». Якщо ти знаєш, що у твоїй ситуації є ймовірність, що дитина після вихідних у бабусі оголосить тебе ворогом народу, нехай їхнє спілкування відбувається у твоїй присутності. Але ізолювати їх один від одного не можна.

 • Не дозволяй їй тебе тиранити.

Допустимо, ти пішла на компроміс, але вона сприйняла це як капітуляцію і тепер ще активніше виявляє свою непошану. Люди дуже часто плутають м'якість зі слабкістю, покажи їй, що у твоєму випадку така поведінка не прокотить. Якщо тобі хамлять, розвертайся і йди. Не намагайся адаптуватися до умов, які тобі не прийнятні.

 • Усунься.

Коли жоден спосіб створити з доброї сварки подібність поганого світу не допомагає, ти маєш подумати про свій комфорт. Ти не психолог і тобі не платять за лікування чужих психологічних травм та позбавлення від комплексів. Численні дослідження показали, що якість відносин свекрухи та невістки впливає на благополуччя та в інших сферах життя. Будь-який стрес – це ще один фактор проти твого душевного здоров'я. Не заважай чоловікові та дітям спілкуватися з агресором, а сама тримайся на відстані.

Бути невісткою ревнивої свекрухи непросто. По-перше, ти повинна приймати у своєму домі несимпатичну тобі людину. По-друге, почуття, що всередині твоєї родини цокає бомба, яка може рвонути у будь-який момент, не найкраща мотивація для примирення. Але заради твого чоловіка та ваших дітей варто спробувати налагодити з нею стосунки.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua