Мовчання чоловіка у стосунках із жінкою призводить до розриву

Мовчання чоловіка у стосунках із жінкою призводить до розриву

Мовчання – холодна війна, безмовна битва, важка ворожнеча, в якій зброєю виступає глуха тиша. Це один із видів реагування на конфлікт чи щось неприємне.

Часом мовчання здатне відігравати позитивну роль, проте таких ситуацій мало. Набагато частіше мовчання завдає руйнівного удару та негативних наслідків для відносин в цілому.

Проблеми бувають у кожних відносинах, як і конфлікти та непорозуміння. Люди реагую по-різному: хтось різко починає з'ясовувати стосунки, хтось намагається спокійно поговорити, хтось мститься, а хтось бере і замовкає.

Окрема людина, якщо вважатиме ситуацію неприємною, здатна замовкнути навіть без пояснення причини, залишивши опонента розмірковувати про те, що він зробив не так.

Чому люди у стосунках мовчать

Мовчання чоловіка у стосунках із жінкою призводить до розриву

Фото автора John Diez: Pexels

Для початку варто розібратися, що провокує людей на тишу і неможливість поговорити. Розглянемо можливі причини:

 • Як спроба знизити градус напруження під час конфлікту.

Припустимо, конфлікт досяг свого апогею і між вами літають стріли гніву та агресії, ви не стримуєтеся у виразах та образливих словах. Один із партнерів приймає рішення замовкнути.

Насамперед для того, щоб з'явилася можливість трохи заспокоїтись.

У цьому випадку це дійсно необхідно, адже лише тимчасове затишшя здатне вберегти від необдуманих слів, які згодом буде важко забути.

 • Як покарання.

У разі образу свого партнера деякі використовують мовчання для того, щоб провчити. Їм здається, що така тактика здатна породити у душі партнера почуття провини. Насправді, часто партнер навіть не розуміє в чому справа.

Наші погляди на навколишній світ і відносини, як правило, різняться з протилежною статтю. Тому якщо твоя близька людина повівся на твою думку неправильно, її думка щодо цього здатна бути протилежною. І він лише дивуватися, а не почуватися винним.

 • як маніпуляції.

Часом мовчання використовується як досягнення бажаного. Допустимо, ти хочеш, щоб партнер дав згоду на певну подію. Він не готовий, ти ображаєшся і замовкаєш. Людині складно тривалий час перебувати у напруженій обстановці і вона змушена погодитися з твоїми умовами.

Якщо маніпуляція буде успішною, у відносинах є можливість закріплення такої поведінки. Тобто, якщо партнер погодиться під тиском мовчання на твоє прохання, ти, можливо, вдасишся до систематичного використання такого прийому.

 • Як спроба втекти від конфлікту.

Є люди, для яких будь-які з'ясування стосунків, навіть якщо ситуація спокійна і має нескладну розмову, є приводом, щоб сховатися в «свою черепашку». Вони бояться, не сприймають і не вміють висловлювати свої емоції, почуття, а також адекватно реагувати на переживання інших людей.

У цьому випадку мовчання виступає захисною реакцією. А простіше кажучи, людина тікає від будь-яких проявів та емоцій. Ця установка нав'язана з дитинства, коли батьки не дозволяли транслювати світові свої почуття, оскільки це викликало в них роздратування.

 • Як продукт виховання.

Нав'язаним батьками може бути й мовчазність загалом. Коли людина, перебуваючи навіть у позитивній для себе обстановці, воліє мовчазно проводити час і не ділитися нічим особистим.

 • У разі неможливості вирішити конфлікт.

Коли ситуація зайшла в глухий кут, думок щодо вирішення конфлікту вже не залишилося, людина замовкає від неможливості запропонувати щось своєму партнеру. Про такі ситуації кажуть, опускаються руки.

Мовчання чоловіка у стосунках із жінкою призводить до розриву

Болісне мовчання

 • Від страху.

Конфлікти здатні перерости і у відкриту агресію, яка несе у собі загрозу життю та здоров'ю. Допустимо жінка, яка живе з чоловіком-тираном, яка зазнає фізичного чи психологічного насильства протягом багатьох років, у гострій ситуації воліє мовчати, щоб не провокувати і без того накрученого чоловіка.

 • Як очікування, що проблема вирішиться сама.

Іноді людина і не чекає на вирішення конфлікту. Він упевнений, що мине трохи часу і конфлікт випарується. Це дитяча інфантильна позиція, у якій не лише нездатний брати відповідальність він. Але він навіть на партнера її не перекладає, сподіваючись на диво.

Як правильно реагувати на мовчання

Якщо твій партнер використовує мовчання у стосунках з тобою, варто навчитися поводитися з ним правильно.

 • Якщо він використовує мовчання як покарання, маніпуляції.

Варто дочекатися, коли маніпулятор припинить свій вплив і в спокійній обстановці проговорити, що такий варіант взаємин неможливий, адже тебе поранить його реакція.

Відповідати на його маніпуляцію точно не варто, адже, на жаль, потім таке реагування посилюється. Партнер буде систематично її використовувати за будь-якої неприємної ситуації.

 • Якщо партнер намагається за допомогою мовчання заспокоїтись.

У цьому випадку варто вдатися до взаємності в цьому питанні, адже дати час охолонути буває справді необхідно. Інший момент, якщо ігнорування один одного триває кілька днів, варто переглянути віддалення.

 • Якщо партнер мовчазний від природи.

На представника такої особливості тиснути немає жодного сенсу, та й балакучості ти навчити його не зможеш. Це уроджена риса. Спробуй пояснити, що тобі хотілося б більше спілкуватися. Проте, швидше за все, тобі доведеться прийняти його мовчазність, навряд чи він зміниться кардинально.

 • Дай йому можливість трохи побути із собою.

Часом чоловікам дійсно потрібен час наодинці, адже саме перебуваючи з самим собою, він здатний привести думки в повний порядок, розкласти все по поличках. Але часу не повинно бути надто багато. Цей момент варто обговорити і позначити, через скільки можливо буде приступити до адекватної розмови.

 • Вчіться розмовляти та домовлятися.

Кожен конфлікт, можливо, вирішити без агресії чи тотальної мовчанки. Для цього потрібна розмова. Спокійний, з поясненням того, що ви відчуваєте, що думаєте та з умінням знаходити компроміс.

Коли у стосунках штиль і все спокійно, можеш м'яко пояснити партнеру, що мовчання тебе дуже ранить, ти дуже переживаєш у такі моменти і що тобі хотілося б по-іншому виходити із ситуацій непорозуміння. Можливо, він почує тебе та захоче піти назустріч.

Якщо ти сама любиш помовчати.

Якщо ти використовуєш мовчання у відносинах з чоловіком, розберися в причинах такої поведінки і спробуй дотримуватися деяких правил:

 • Зрозумій, що мовчання – деструктивно та руйнівно впливає на ваші стосунки.
 • Намагайся не ображатись на дрібниці, життя таке прекрасне і не варто витрачати його на порожні образи.
 • Якщо тобі щось неприємно, краще скажи про цього чоловіка прямо, можливо, він тебе почує і приводу для образи не буде.
 • Будь щирою та відкритою. Не замикайся, з тобою близька людина, довірся йому.
 • У деяких моментах варто зрозуміти свого партнера. Не будь егоїстичною.
 • Мовчання вбиває почуття. Повільно, потихеньку, але призводить до точки, де буде складно почути і зрозуміти один одного.
 • Зосередься на позитивних якостях партнера. Помилки роблять все, але також кожен має безліч плюсів, які набагато дорожчі за неприємні моменти.

Не мовчіть, не уникайте, не бійтеся, не давіть. Вчіться говорити, адже у нашому світі існує проблема, де дві людини навіть не спробувавши, почути одна одну, не зберегли свої стосунки.

Розмова – єдино вірний шлях знайти, повернути, воскресити і заново полюбити того, хто тобі дійсно дорогий.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua