Як ввічливо скасувати зустріч із чоловіком в останній момент

Як ввічливо скасувати зустріч із чоловіком в останній момент

Коли стосунки тільки починаються, дуже хочеться не зіпсувати себе враження. Але що робити, якщо чоловік запросив побачення, а твої плани різко змінилися? Як правильно йому відмовити, але продовжити спілкування та не втратити його зацікавленість?

Як чоловік сприйме скасування зустрічі

Як ввічливо скасувати зустріч із чоловіком в останній момент

Фото автора zaid mohammed: Pexels

Початок відносин, коли вам тільки належить дізнатися друга – це хоч і прекрасний, але досить хвилюючий період. Ти не знаєш, як він відреагує на ті чи інші твої дії, не знаєш його погляди, цінності, навіть те, як він тебе сприймає.

Хочеш показати себе з кращого боку, часом відчуваєш сумніви, а іноді від хвилювання не знаєш, що сказати. Все це цілком нормально. Швидше за все, він відчуває приблизно такі самі почуття. Але ось попереду довгоочікуване побачення, а в тебе змінюються плани.

Захворіла, з'явилася термінова робота, нагрянули родичі, переїзд, подруга прилетіла з іншого міста всього на один день і таке інше. Як скасувати зустріч, щоб чоловік не втратив інтерес та не образився?

По-перше, подумай, а чи потрібно її скасовувати? Наприклад, разом із ним поїхати в аеропорт за подругою чи запропонувати допомогти з переїздом. Це може перетворитися на незабутнє побачення та історію, яку ви розповідатимете своїм дітям.

Але якщо можливості зустрітися точно немає, як і варіанта долучити чоловіка до своїх справ, потрібно відмовляти правильно.

Чого робити не можна:

 • повідомляти про відміну зустрічі в останній момент;
 • написати повідомлення без пояснень причин;
 • дуже довго розповідати про причини та багато вибачатися;
 • брехати чи уникати відповіді.

Все це може призвести до проблем у стосунках. Але якщо скасувати зустріч правильно, це тільки підтримає його зацікавленість у спілкуванні з тобою.

По-перше, ти не повинна завжди бути на зв'язку та готовою до зустрічі, це цілком нормально. Ти незалежна особистість, яка живе повноцінним, насиченим життям. І якщо чоловік не вважає себе центром світобудови, то його більше «зачепить», у доброму значенні цього слова, твоя зайнятість, ну, звичайно, якщо ти не зайнята постійно.

По-друге, те, що ти не можеш зустрітися, дасть йому відчути легкий азарт і бажання завоювати тебе. Людина отримує задоволення успішного подолання труднощів. Від цього в організмі виробляється “гормон радості” – дофамін.

Як ввічливо скасувати зустріч із чоловіком в останній момент

Як реагувати на скасування побачення?

По-третє, це дасть йому можливість по тобі скучити, отже, викличе ще більше бажання тебе побачити.

По-четверте, скасування зустрічі, якщо вона зроблена правильно, хороший спосіб перевірити ступінь його зацікавленості в тобі та впевненості у собі. Пам'ятай, якщо ти справді подобаєшся чоловікові, одним скасуванням зустрічі ти не зміниш його ставлення до себе. А якщо він покликав тебе на побачення «від чого робити», то краще дізнатися про це зараз, заощадити час і нерви.

Як правильно скасувати зустріч

Є кілька правил, які допоможуть тобі грамотно відмовити чоловікові, при цьому зберігши його зацікавленість та бажання продовжувати спілкування:

 • скажи про це якомога раніше – як тільки ти дізналася, що не зможеш прийти, потрібно повідомити його про це, а не писати за годину до зустрічі;
 • обов'язково подзвони – не варто нехтувати особистим спілкуванням, тому що поки ви погано один одного знаєте, за повідомленнями в месенджерах важко правильно вловити інтонацію іншої людини. А ось твій голос скаже йому більше, ніж слова;
 • чесно скажи про свої почуття – фраза “я засмучена, що ми не зможемо побачитися” творить чудеса, адже ти показуєш йому своє ставлення і свій ступінь щирості;
 • обов'язково запропонуй інший час для зустрічі – продумай заздалегідь, у які дні ти можеш з ним побачитися. Якщо ти кілька разів поспіль змінюєш плани, це може погано позначитися на його відношенні, і він подумає, що його відшивають;
 • переносити зустріч потрібно на найближчий час – не варто робити великі перерви у спілкуванні, на тиждень чи більше, за цей час інтерес один до одного може згаснути;
 • час іншої зустрічі має бути визначено чітко – намагайся уникати фрази «якось потім» або чекати, що чоловік сам передзвонить і призначить побачення;
 • у день, коли в тебе з'явилися плани, після їх закінчення, можна написати йому, як усе пройшло, якщо це доречно – так ти покажеш, що пам'ятаєш, що ви планували цей час провести разом;
 • якщо до наступного побачення часу досить багато, не забувай підтримувати контакт – гарний спосіб написати про те, що поверне його до спогадів про вашу попередню зустріч, наприклад, «почала читати книгу, яку ти так хвалив минулого разу»;
 • при спілкуванні по телефону говори з усмішкою – її чути у голосі;
 • коли говориш з ним, намагайся більше ставити запитання про нього, його сім'ю, роботу, захоплення – людина отримує задоволення, коли говорить про себе, до того ж, їй буде приємно ділитися з тобою;
 • про себе намагайся говорити менше, не треба «вивалювати» на чоловіка свою біографію у тригодинній телефонній розмові;
 • намагайся менше говорити про негатив та проблеми, критикувати оточуючих – щасливі люди притягують.

Що робити, якщо він більше не дзвонить

Побачення скасували, а нову зустріч відразу призначити не вдалося, тому що ви не знали про свій розклад. І ось, він більше не дзвонить. Що робити у такому разі?

По-перше, ніколи не бійся робити це самої. В принципі, тут працює той самий приклад, що і з книгою. До речі, пам'ятай, що ти можеш говорити не тільки про речі, які він хвалив, а й про ті, які критикував. Наприклад, «подивилася той фільм, який тобі так не сподобався». Швидше за все, він обов'язково спитає твою думку про нього. Тоді ти можеш сказати: мене переповнюють емоції, давай при зустрічі.

По-друге, пам'ятай, що як у тебе можуть змінюватись плани, так і в нього. Справи навалюються в невідповідний момент, а для форс-мажорів взагалі не буває відповідного моменту. Чоловік може не дзвонити, бо не знає, коли звільниться.

Також причиною є його невпевненість. Він не зрозумів, що тобі подобається. Ще одна причина – він не знає, що сказати і куди тебе покликати. Щоб не ставити його в складну ситуацію, скажи, куди б ти хотіла. Необов'язково йти саме туди. Але показати, що тобі подобається і куди хочеться – це означає дати йому можливість діяти.

По-третє, якщо ти написала, але відчуваєш, що він не йде на контакт, відповідає не надто швидко, сухо, то не варто бути нав'язливим. Чоловік може втратити інтерес, це нормально. Дай йому можливість і час розібратися в собі та живи своїм життям, а не в очікуванні його дзвінка.

У більшості випадків, якщо ти правильно скасовуєш зустріч, це не призводить до втрати зацікавленості, а часом навіть підігріває її та викликає ще більше бажання зустрітися.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua