Нові стосунки після розлучення для жінок – як розпочати зв'язок, якщо ти боїшся

Нові стосунки після розлучення для жінок – як розпочати зв'язок, якщо ти боїшся

Вступаючи в шлюб, обидва партнери урочисто клянуться бути разом завжди і за будь-яких обставин. Однак насправді все далеко не так райдужно та позитивно. На жаль, зараз відсоток розлучень країною дуже великий. Рідко які пари живуть разом 10 і більше років. Більшість розлучаються досить швидко. І навіть наявність дітей їх не зупиняє.

Думки позитивно

Нові стосунки після розлучення для жінок – як розпочати зв'язок, якщо ти боїшся

Фото автора Andres Ayrton: Pexels

Причини розлучення бувають різні. Але найчастіше люди просто розуміють, що разом їм не по дорозі. І в принципі розлучитися – це єдино вірне рішення в такій ситуації, хоч би яким болючим воно здавалося. Адже жити з людиною на умовах сусідів по квартирі, з якою в тебе взагалі немає нічого спільного, це набагато важче і сумніше.

Після розлучення особисте життя жінки не повинне закінчуватися. Хоч би як сильно хотілося закритися від усього світу і «піти в монастир», нічого страшного, по суті, не сталося. Це типовий досвід – син помилок тяжких.

Завести нові відносини не завжди легко. Нижче ти дізнаєшся, як знову стати щасливою, коли один чоловік вже розбив серце.

Як забути минуле

Щось нове та світле може увійти в життя, тільки коли в ньому є вільне місце. Тому починати слід із заліковування отриманих емоційних та психологічних травм. Колишнього чоловіка не завжди легко забути, особливо якщо розлучення відбулося через його зраду або жорстке ставлення. Щоб на душі стало легко, а серце знову прочинило дверцята для кохання, прислухайся до наступних рекомендацій:

 • Зроби генеральне прибирання.

Мабуть, це перше, з чого потрібно почати, якщо хочеш стати вільною. Без жалості викинь або віддай все, що може нагадувати тобі про минуле. Подаровані колишнім чоловіком м'які іграшки та сувеніри – на смітник або на відомий сайт безкоштовних оголошень. Роздай все задарма, тому що потрібно позбутися негативних спогадів якнайшвидше. Поки в тебе вдома є сліди попереднього чоловіка, нового привести буде дуже непросто.

Ще один позитивний момент – перестановка в кімнаті або нові меблі. За бажання можна навіть затіяти ремонт. По-перше, це відверне тебе від неприємних думок. По-друге, з'явиться відчуття нового старту у житті.

 • Припини звинувачувати себе і нескінченно шукати причини.

Неважливо, через що ви розлучилися. Це вже сталося, тож не варто по колу ганяти в голові одну й ту саму думку «А от якби я…». Самобичування – поганий союзник боротьби з негативними спогадами. Прийми все як належне і запам'ятай одну дуже корисну фразу: все, що робиться, — на краще.

 • Заблокуй колишнього у всіх соцмережах і забудь про його сторінку.

Час почати піклуватися тільки про своє життя. Цього чоловіка однозначно більше не варто комусь ревнувати. Дай йому спокій, перестань стежити за сторінками в інтернеті і береди старі рани. Тож ти набагато швидше зможеш вступити в нові стосунки.

 • Більше гуляй та спілкуйся з подругами.

Суспільство – шлях до депресії. Тому не відмовляйся від веселого проведення часу. Сидіти вдома і сумувати – явно не вихід із ситуації. З подругами можна посміятися та поплакати. А емоційне розвантаження є чудовим способом забути колишнього чоловіка.

Нові стосунки після розлучення для жінок – як розпочати зв'язок, якщо ти боїшся

Коли можна розпочинати стосунки після розлучення?

 • Зміни імідж.

Почни з зачіски або нового кольору волосся. З погляду психології, це позитивно впливає підсвідомість. Ти ніби сама ставиш крапку на старій історії і власноруч починаєш писати нову. Шопінг – теж непоганий варіант відволіктися від шлюбу, що розпався. Купи собі гарні речі, щоб дивитися в дзеркало з натхненням, а не жалістю.

 • Знайди цікаве хобі.

Нетривіальне захоплення добре розвантажує психіку та знімає емоційну напругу. Щоб впустити у своє життя нові відносини, необхідно звільнитися самій. Тож не бійся витрачати гроші на вишивку та фарби, якщо цього вимагає душа.

 • Зроби те, що не дозволяв колишній чоловік.

Постав не просто точку на минулому, а жирний знак оклику. Якщо попередній чоловік забороняв носити спідниці вище коліна, купи саме таку. Йому не подобалися твої подруги? Почни з ними зустрічатися якнайчастіше. Вважав, що у жінки має бути виключно довге волосся? Зроби модельну стрижку, яка тебе перетворить. Відчуй себе вільною від усіх заборон.

Типові помилки розлученої жінки

Нерідко закінчення шлюбу супроводжується сильним емоційним сплеском. Деякі дівчата можуть почати творити таке, що потім однозначно пошкодують. Це стосується нових відносин. Щоб не розчаруватися в чоловіках ще сильніше, врахуй такі моменти:

 • Не кидайся на всі тяжкі. Репутація гуляючої жінки, яка не вміє тримати себе в руках, не привабить гідного кандидата на роль нового коханого.
 • Будьте обережні з алкоголем. Іноді після розлучення хочеться про все забути та просто напитися. Але не роби це на побаченні з новим кавалером. Мало, якому чоловікові сподобається таке.
 • Не порівнюй залицяльників з колишнім коханим. Уяви себе на його місці. Тобі б точно не сподобалося, якщо хлопець сказав, що у його колишньої дівчини смак на одяг був кращий, груди більші.
 • Не зводь усі розмови до минулих стосунків. Чоловіки відразу зрозуміють, що твоя психіка травмована, а в голові міцно засів образ колишнього чоловіка. Заводити стосунки з такою дівчиною просто небезпечно, бо все може закінчитися скандалами та морем сліз. Твоя мета – продемонструвати повну свободу.
 • Відмовся від оцінного мислення. Не навішуйте негативні ярлики, навіть якщо з колишнім чоловіком ти розлучилася на не дуже приємній ноті. Повір, не всі хлопці однакові.
 • Не поспішай знову бігти до загсу. Відносинами потрібно насолоджуватися. Якщо ти поставиш собі за мету в терміновому порядку придбати черговий штамп у паспорті, чоловіка це однозначно налякає.

Будуємо нові стосунки після розлучення

Коли ти починаєш знайомитись з хлопцями після розлучення з колишнім, необхідно розуміти, який вони тебе бачать із боку. Щоб справити позитивне враження і не відлякати чоловіка, що сподобався, керуйся цими порадами в галузі особистісної психології:

 • Якщо ти маєш дитину від першого шлюбу, не варто це приховувати. Подібне не повинно бути сюрпризом. Та й соромитись дітей явно не потрібно. Багато чоловіків не реагують на це негативно. Адже ви обидва дорослі люди і маєте право на своє минуле.
 • Будь природною. Якщо тобі подобаються джинси та кросівки, не потрібно змінювати звичку і одягатися з супероблягаючою сукнею з декольте у поєднанні з туфлями на божевільній шпильці. На зустрічі з чоловіком має бути комфортно. Якщо ти не почуватимешся у своїй тарілці, людина подумає, що саме вона є причиною дискомфорту.
 • Флірт не повинен переходити в непристойність. Навіть якщо за роки попереднього шлюбу ти вже давно забула, як треба кокетувати з представниками протилежної статі, як мінімум, не варто все виглядом висловлювати готовність на постільну сцену тут і зараз. Легка посмішка, очі, що сміються, прямий погляд – цього буде достатньо.
 • Вмій слухати співрозмовника. Часом у шлюбі жінка відвикає від нормальної соціальної взаємодії із сторонніми людьми. Якщо ти пішла на побачення з новим чоловіком, намагайся теж ставити запитання та уважно слухати його відповіді.
 • Будь чесна сама із собою. Хлопець не сподобався? Не потрібно обманювати себе, що можливо все ще може вийти. Це не останній шанс стати щасливою. Ти не повинна погоджуватися зустрічатися з кожним, кому сподобалася. Пора повернути самооцінку, що впала після розлучення, на місце.
 • Нічого не чекай від побачення і просто розслабся. Чи не стій фантастичні ідеали. Принців на білому коні немає, і це факт. Навіть якщо ви пішли у просте кафе, а потім прогулялися парком – це вже чудово проведений вечір. Головне, щоб тобі самій було легко та комфортно у компанії нового кавалера.

Розлучення – це завжди серйозне випробування обох партнерів. Якщо ти хочеш звільнитися від гніту невдалого кохання і почати нові стосунки, прийми цю подію як щось належне і сміливо крокуй уперед.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua