Як жінці пережити розрив довгих стосунків із коханою людиною

Як жінці пережити розрив довгих стосунків із коханою людиною

Якщо ти довго була у серйозних стосунках, а потім їх довелося перервати, ти можеш відчувати різні почуття. Навіть якщо ти була ініціатором розлучення, розрив відносин також буде болючим. А якщо ж ініціатором розриву була не ти, то всі ці почуття можна порівняти зі втратою. Будь-яке розставання – це втрата близької людини, незважаючи на те, які стосунки у вас були. Але про все по порядку.

Прийняти факт розриву

Як жінці пережити розрив довгих стосунків із коханою людиною

Фото автора Tima Miroshnichenko: Pexels

Це дуже важливий момент. Після того, як ти із чоловіком перестали існувати як пара, до цього факту важливо звикнути. Особливо якщо відносини були довгими і тривали багато років. Іноді пари зустрічаються зі шкільних часів, а потім виростаючи, розуміють, що обидва змінилися і далі краще йти своїм шляхом.

Можливо, ти з чоловіком уже готувалася до весілля, але в якийсь момент ви зрозуміли, що все це помилка і прийшли до взаємної згоди розлучитися. Ким би не було ухвалено рішення, необхідно ухвалити факт, що ви тепер не разом.

Поради психолога

Наступні поради важливі першому етапі після розставання.

 • Дай собі віря пожуритись

Як було зазначено вище, будь-яке розставання дорівнює втрати. А для проживання цього потрібно дати собі час. Не варто відразу кидатися «в усі тяжкі», навпаки, період, коли ти можеш тихо поплакати в подушку дуже важливим. Але він не повинен затягуватись до півроку.

 • Забери фотографії та речі, які нагадують про партнера

Не йдеться про те, що речі потрібно викинути або роздати. Їх можна обережно скласти в коробку і прибрати на якийсь час. Те саме стосується соціальних мереж. Потрібно контролювати час перебування на сторінках колишнього. Пам'ятай, це все затягує процес переживання розлуки.

 • Не мовчи

У цей момент близькі будуть дуже потрібні. Всі, кому ти можеш розповісти про свої почуття, зможуть допомогти тобі пережити цей момент. Якщо з близькими виникає напруга при цій розмові, можна спробувати записувати свої думки в щоденник, а можна звернутися до психолога. Останній не лише тебе вислухає, а й зможе допомогти тобі прожити свої емоції екологічно.

 • Намагайся не зустрічатися з ним

Жодні «випадкові» зустрічі не допоможуть тобі пережити цей період. Після довгих стосунків у вас, напевно, збереглися спільні друзі. Можна обговорити цей момент із ними заздалегідь, щоб уникнути зустрічей на спільних святах.

 • Проаналізуй, але не провини

Якщо чоловік вирішив розірвати ваші стосунки, то ти можеш відчувати свою провину за те, що сталося. Може виникнути думка, що ти щось зробила не так. У цьому питанні головне не вішати він «ярлик провини». Однозначно, проаналізувати той досвід, який ти здобула у відносинах необхідно, це дозволить уникнути помилок у майбутньому, а ось почуття провини впоратися зі втратою відносин точно не допоможе.

 • Проси допомоги

Як жінці пережити розрив довгих стосунків із коханою людиною

5 порад як пережити розлучення

Пережити розлуку з людиною, з якою ти провела не один рік, зовсім непросто. Але якщо ти вже прийняла це рішення, і воно дається тобі не просто, але при цьому є впевненість у правильності власного рішення, тобі може знадобитися допомога. Можливо, тобі буде важливо, щоб тобі загартували їжу або прийшли тебе відвідати. Допомога може бути абсолютно будь-якою, але усвідомлення, що тобі її можуть надати, допоможе пережити цей момент комфортніше.

Що робити далі?

Коли найперші почуття від розриву вщухнуть і всередині здаватиметься, що оселилася величезна порожнеча. А в душі, здаватиметься, що утворилася дірка, необхідно цю порожнечу заповнювати.

 • Поміняй плани

Усвідомлення, що ваші стосунки вже завершилися настало, а що робити із спільними планами ти не знаєш. Це цілком нормально. Адже якщо ти була довго у стосунках, то ви точно будували спільні плани. А тепер у вас немає спільного майбутнього. Отже, важливо скоригувати своє майбутнє. Це може стосуватися подорожей, місця проживання та багатьох інших моментів.

 • Час із собою

Це універсальна порада для всіх, хто у парі чи вже ні. Зверни увагу на себе, на свій зовнішній вигляд та зачіску. На жінку завжди сприятливо впливає зміна іміджу. Новий образ, новий погляд себе. А також подбай про себе. Нехай це буде масаж чи похід у лазню. Косметолог чи манікюр. Зверни увагу на себе.

 • Займися спортом

Напевно ти помічала, що як тільки жінки виходять із стосунків, вони одразу йдуть до спортивної зали. По-перше, спорт допомагає переключити свідомість. По-друге, відображення у дзеркалі почне приносити почуття радості.

 • Придумай нові захоплення

Після довгих стосунків у тебе нарешті з'явилося більше вільного часу. Не витрачай його тільки за переглядом серіалів, займися тим, про що давно мріяла. Це дасть тобі новий приплив сил і, можливо, нові знайомства.

 • Зустрічайся з друзями

Для друзів у твоєму щільному графіку тепер теж напевно знайдеться більше часу, а це означає, час, проведений з ними, допоможе тобі відволіктися і знову відчути увагу до себе та інтерес.

Що робити не варто?

Багато хто після розставання починає відразу входити в нові відносини. З погляду психології так робити не потрібно. Свідомість має перебудуватися. Ти звикла жити за одним сценарієм, а тепер його важливо перебудувати. Нові відносини не можуть стати зцілюючою пігулкою від минулого. Якщо це відбувається швидко. Давши собі час, ти зможеш:

 • Проаналізувати минулі стосунки
 • Познайомитися із собою ближче
 • Зайнятися власним життям
 • Проживеш втрату гармонійно з повним усвідомленням того, що сталося
 • Лаяти колишнього партнера прилюдно (ти заспокоїшся і захочеш зберігати світлі спогади про ваші стосунки, а всі будуть говорити про те, як у вас було погано).

Що ще важливе?

Якими б не були ваші стосунки, дуже важливо зберегти про них світлі спогади. У будь-якому разі, ти чомусь колись обрала цього чоловіка. У вас були приємні зустрічі та час, проведений разом. Оскільки ваші стосунки були довгими, то й хорошого у вас було достатньо.

З часом, ти можеш дістати речі, які нагадують про партнера і використовувати їх із задоволенням. Спільні фото можуть вже викликати легкий смуток, а не просочуватися ножем по серцю.

За будь-якого розставання, навіть якщо ініціатором була ти, важливо пам'ятати про свої почуття. І про причини, через які ти вирішила йти на цей крок. Однозначно, потрібно ставитись дбайливо і до почуттів партнера, підбираючи правильні слова та докази. Але все ж таки, важливо пам'ятати про те, що і ти проживаєш розставання, навіть якщо і за власною ініціативою. Не знецінюй свої почуття.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua