Чому чоловіки зраджують коханим, але не йдуть до інших жінок

Чому чоловіки зраджують коханим, але не йдуть до інших жінок

Тема зрад досить болісна. Вона тягне за собою певний шлейф з: зради, удару по самооцінці жінки, надалі підводить до відсутності довіри, трансформації з «ангела» в «стерву» та багато іншого.

Одні жінки прощають зради, інші — одразу спалюють мости і йдуть назавжди. Хтось дає другий шанс стосункам, а хтось начебто простить, мучиться роками, і в результаті все одно розриває ці, здавалося б, дорогі серцю, але травмують стосунки.

Різні життєві сценарії

Чому чоловіки зраджують коханим, але не йдуть до інших жінок

Фото автора uncoveredlens: Pexels

Є такий вислів, і, напевно, ти його знаєш: «Хороший лівак зміцнює шлюб!» Але тут є свої центральні аспекти. Одна річ, коли зрада була одноразовою, і зовсім інша — якщо інтрижки постійні, або ще гірше, коли чоловік приділяє більше часу та уваги коханці, а дружина сприймається ним як валіза без ручки: начебто й нести важко, і кинути шкода.

І коли факт адюльтера вилазить назовні, він без зазріння совісті, і з легкістю йде до коханки. Але давай не все змішуватиме, як кажуть, у купу. А розкладемо на складові, відповідь на запитання, чому чоловік змінює, але при цьому не готовий піти з сім'ї?

Чому, коли про зраду дізнається дружина, він до останнього відмовляється, і клянеться у вічній вірності, але потім минає час, і він знову починає зраджувати?

Пропонуємо тобі альтернативний погляд на зраду. Він буде включати кілька важливих аспектів. І тільки тобі вирішувати, чи готова ти жити з вічним «ходком на ліво», чи все-таки тобі морально-сімейні цінності на першому місці, і ти не готова миритися з таким становищем.

Що кажуть дослідження

До заявленого питання потрібно підходити з погляду різноманітних досліджень. Це дозволить тебе розуміти, наскільки питання зрад актуальне. Більше того, коли жінка стикається зі зрадою, як ми вже позначили вище, до оглушливої новини, додається ще й неприємний «шлейф».

Згідно з численними дослідженнями, які включають різні опитування на заявлену тематику та узагальнені фактори, пов'язані з питаннями зрад, вимальовуються, м'яко кажучи, не райдужні цифри:

 • складно уявити, але своїм дружинам зраджує аж сімдесят три відсотки чоловіків. У цю статистику входять як одноразові, і регулярні зради.
 • одну коханку протягом сімейного життя мали двадцять відсотків чоловіків;
 • одружуватися з коханками готові три відсотки чоловіків;
 • із заміжніми жінками змінюють п'ятдесят сім відсотків чоловіків;
 • у стані алкогольного сп'яніння змінюють п'ятнадцять відсотків чоловіків;
 • коли дружина чи кохана довго була відсутня більше тижня, наприклад, виїжджала у відрядження чи відпустку, змінювали дванадцять відсотків чоловіків;
 • а ось ймовірність того, що син піде шляхом батька і, як і він, теж буде змінювати — дорівнює вісімдесяти п'яти відсоткам.

Чому чоловік не йде з сім'ї до коханки

Як ти могла сама переконатись вище, статистика зрад — невтішна. Але лише три відсотки чоловіків готові створити новий союз із коханкою. То що більшість чоловіків тримає у ній?

Чому чоловіки зраджують коханим, але не йдуть до інших жінок

Чому чоловік зраджує, але не йде?

 • Матеріальний аспект

Ми не просто так починаємо саме з нього. Матеріальна складова у вигляді передбачуваного спільно нажитого майна не дає чоловікам офіційно оформити стосунки. Тобто мається на увазі, вони наперед прораховують «план втечі» якщо щось піде не так. При цьому прикриваються тим, що штамп у паспорті нічого не означає, і взагалі головне почуття.

І тут виникає резонне запитання: якщо штамп — це пшик, то чому чоловік так його уникає? Відповідь ми дали вище.

А ось якщо він зважився на цей крок, тобто офіційно оформив відносини, розлучення буде, перш за все, сприйматися як боротьба за майно: рухоме і нерухоме. Або розпил спільного бізнесу може мати небезпечні наслідки.

Суди, постійна нервування на тлі розділу і тд, гальмують чоловіка від уходу з сім'ї.

 • Зрада як побічний ефект різного роду комплексів

Несподіваний пункт, правда? Але він має місце. Коли чоловік не почувається впевнено, на тлі заниженої самооцінки або комплексу неповноцінності, він сміливо одягається в одяг «альфа самця» зводячи себе в ранг якогось шейха-багатоженця. При цьому полігамія для нього на першому місці.

Це дає йому відчуття власної важливості та сурогатну впевненість у собі. Більше того, він може часто міняти коханок, а ось дружина як ширма, що прикриває його розпусний спосіб життя.

Як правило, такі люди є лицемірами. Їм важливо в інших очах виглядати дуже позитивно. І як ти сама розумієш, якщо він вирішить піти з сім'ї, то маску доброго чоловіка буде знято.

 • Зрада як порція адреналіну

Коли в житті чоловіка йде нестача гострих відчуттів, він компенсує їх зрадами. І ключовим є не сам факт зради, а ризик викриття. Це порівняно ходіння по лезу бритви. Тому, як ти розумієш, якщо він піде з сім'ї, то разом із цим пропаде й адреналін.

 • Чоловікові зручно залишатися у сім'ї

Постає питання, навіщо йти, якщо його і так все влаштовує: дружина, як побут, будні і стабільність, а от коханка, алегорично — свято та вихідні. По суті, якщо він піде до коханки, і вона займе місце дружини, йому потрібно буде шукати нові свята.

 • Почуття обов'язку

Коли чоловік перестає сприймати дружину як жінку, але спрацьовує почуття обов'язку на тлі внутрішньої відповідальності. З великою ймовірністю можна говорити, що певні установки, пов'язані з почуттям обов'язку, закладалися ще в дитинстві. І виходить, що з одного боку, йому вже тісно в сім'ї, а з іншого — він не може піти через те, що щиро вважає, — дружина/діти без нього пропадуть, і він не виправдає їхніх очікувань.

Пам'ятаєш, як у Екзюпері: «Ми відповідаємо за тих, кого приручили». Зараз, багато хто дивиться на неї упереджено, сприймаючи спотворено, мовляв: «Я що, собачка чи кішечка, щоб мене хтось приручав?». Але смислова складова полягає в тому, що людина потрібна не тільки в моменті «тут і зараз», а загалом у житті.

Можна сказати, що вона є універсальною фразою для учасників сімейного союзу, і ніби негласно каже: «Я вибираю тебе. Саме Я зроблю тебе щасливою. Саме зі мною буде надійно. Саме Я не зраджу і не скривджу».

 • Особливі побажання до сексуального життя

Здавалося б, якщо чоловік любить свою жінку, він ніколи не буде з іншого. Але, відкриємо завісу в світ сексуальних фантазій чоловіка, і того, чому вони не можуть бути реалізовані з дружиною.

Чому чоловіки зраджують коханим, але не йдуть до інших жінок

Giphy

Перше: він сприймає дружину як маму своїх дітей. Для нього вона як ікона моралі та моральності; чиста і чиста. Тому якісь зі своїх бурхливих фантазій він просто ніколи не зможе з нею реалізувати. Це суперечить його внутрішнім переконанням.

Коханка як якась дівка, з якою можна робити все, що завгодно.

Друге: через те, що він не може відкритися дружині. Швидше за все це пов'язано з тим, що, добре дізнавшись дружину, її, скажімо так, переваги та побажання, він розуміє, що з великою ймовірністю, якщо запропонує щось таке собі, — отримає відмову.

Оскільки повною мірою його бажання не реалізуються в сім'ї, він починає шукати вихід для них на стороні.

І як ти розумієш, не йдеться про кохання. Він може, правда, щиро любити дружину на духовному рівні, але включаються його нижчі інстинкти плоті, і, якщо він їх не реалізує, це буде згубно, насамперед для нього. Тому він нічого не вигадує краще, як задовольнити їх на боці.

 • Зрада як стежка до внутрішньої гармонізації

Коли чоловік любить свою жінку, але вона її не цінує. І щоб підвищити почуття своєї значущості, він шукає когось на боці. І тут не про секс. За зрадою стоїть щось більше: компенсація.

Погодься, таке собі, трохи спотворене розуміння виходу з того, що його не влаштовує.

І тут дуже важливо розуміти, що якщо факт зради буде відкритий, чоловік усіма силами триматиметься за стосунки з коханою. Але при цьому він повторно може змінити, якщо з її боку ставлення до нього не зміниться.

Якщо тебе зацікавив якийсь із пунктів, і ти хотіла б отримати детальнішу інформацію — дай нам зворотний зв'язок у коментарях. Ми обов'язково врахуємо твої побажання в окремій статті з питання, що цікавить.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua