Що чоловікові дають стосунки і чому йому варто було б до них прагнути

Що чоловікові дають стосунки і чому йому варто було б до них прагнути

Багато в чому відповідь це питання залежить від контексту. Яка жінка? Який чоловік? Які потреби? Як правило, відносини починаються стихійно. Зустрілися двоє людей, закохалися. Між ними зав'язуються відносини, з'являється глибина, близькість, відкритість, тобто утворюють союз. Але що цей союз дає чоловікові?

Що чоловікові можуть дати стосунки

Що чоловікові дають стосунки і чому йому варто було б до них прагнути

Фото автора Polina Tankilevitch: Pexels

Деяким чоловікам стосунки потрібні для того, щоб удома була атмосфера затишку та домашня їжа. Але деякі з них і самі чудово справляються із цією роллю. Іншим чоловікам необхідна пристрасть, вибух емоцій, адреналін, непередбачуваність і не важливо, чи приготовлений борщ чи ні.

Хтось вступає у стосунки, щоб створити сім'ю та мати дітей. І розмова не лише про жінок. Багато чоловіків хочуть дітей, своїх спадкоємців, яким вони можуть передати досвід. Інші вступають у відносини, бо так зручніше – загальна квартира, витрати на продукти, спільне господарювання.

Але окрема категорія просто не уявляє свого життя без цієї жінки, вони не хочуть її відпускати, і стосунки їм потрібні лише для того, щоби просто бути з нею.

Що жінка може дати чоловікові у стосунках

У конкретного чоловіка можуть бути потреби у відносинах. Але є кілька речей, які необхідні практично кожному чоловікові, і мова не піде зараз про котлети, дітей та випрасуваних сорочок.

З погляду психології, жінка у стосунках може дати:

 • прийняття;
 • почуття безпеки;
 • визнання його унікальності;
 • емоційний відгук;
 • дружбу.

Прийняття

Будь-яка людина, незалежно від статі, має потребу у прийнятті. Що це означає? Коли хтось інший, значущий для тебе, приймає тебе таким, яким він є.

У зовнішньому світі чоловікам постійно потрібно конкурувати, добиватися, показувати себе з кращого боку, бути сильним і так далі. Чим цінні по-справжньому довірчі стосунки із жінкою? Тим, що вона готова приймати його не лише як «лицаря на білому коні», а й коли він засмучений, сумнівається, злиться. Коли вона визнає його право бути слабким, «не ідеальним», коли знає про його недоліки та приймає їх.

Почуття безпеки

Так-так, чоловікові воно теж потрібне. У суспільстві склався дивний стереотип, що стосунки дають почуття безпеки лише жінці, адже завдяки чоловікові вона може вирішити багато проблем, у неї з'являється фінансова стійкість тощо.

А що щодо самих чоловіків? Цікавий факт – чоловіки, які перебувають у близьких і міцних відносинах, переживають свої невдачі легше, ніж інші. Звільнення, криза, втрата інвестицій, чергова відмова у публікації його роману, з чоловіком може відбуватися що завгодно, але поряд із люблячою жінкою він відчуває велику безпеку і легше переживає власну кризу. Чому?

 • вона поділяє з ним його емоції;
 • надає емоційну підтримку;

Що чоловікові дають стосунки і чому йому варто було б до них прагнути

Навіщо чоловікові жінка?

 • вона не втрачає віри в нього та в його таланти;
 • вона каже йому, що «все буде добре, ти впораєшся».

Ця потреба у дорослих залишається змалку. Чоловік може скільки завгодно сам себе переконувати, сидячи в порожній квартирі. Але важливо, щоб знайшлася людина, яка її обійме і скаже ті самі слова. Тоді він справді у них повірить.

Визнання його унікальності

Чоловік усвідомлює свою значущість через той відгук, який надає йому жінка. Коли вона хоче бути тільки з ним, коли вона захоплюється ним, визнає його заслуги, дивиться із захопленням, як на героя.

Хто ще помітить, скільки він робить? Як багато долає труднощів? Тільки любляча жінка. Ні, мама, звичайно, теж помітить, але любов мами – абсолютна. Кожен із нас знає, що мами хвалять завжди і часом зовсім незаслужено.

А кохана жінка – це незалежна особистість, яка має критичний погляд на вчинки чоловіка, який має вибір, залишатися з цим чоловіком чи ні. Визнання від неї куди цінніше. Чоловік завдяки цьому розуміється на певний психологічний п'єдестал.

Емоційний відгук

Емоції – це найдавніша форма комунікації для людей. До появи мови люди розуміли один одного за вираженням почуттів за допомогою міміки та поведінки. Також емоції – це передача енергії, наш вплив на настрій іншої людини.

Якщо жінка ділиться позитивними емоціями, вона приносить щастя. Якщо вона готова поділити з ним негативні емоції – дає підтримку. Якщо вона сміється з його жартів – приносить задоволення.

Дружба

Рецепт міцних стосунків простий – потоваришуйте зі своїм чоловіком. Це означає розділяти з ним частину його захоплень, але при цьому мати свої, бути готовою разом подуріти або обговорити серйозні теми. Це означає, що ви один одному цікаві, вам завжди є про що поговорити, ви постійно обмінюєтеся емоціями, підтримуєте один одного у скрутну хвилину та поділяєте приємні моменти.

Чому чоловіки не хочуть серйозних стосунків

Є такий стереотип, що наразі чоловіки не хочуть серйозних стосунків. Це не так. Є чоловіки, які цього хочуть, є які немає. Є ті, хто не хоче серйозних стосунків із конкретно цією жінкою. Так, їм може бути добре з нею, весело, він проводить із нею час, але він не бачить її в ролі майбутньої дружини.

Це не означає, що жінка якась «неправильна», просто вона не відповідає його особистому уявленню про те, якою має бути його дружина. Те саме про жінок. Якісь хочуть серйозних стосунків, якісь ні. Якісь хочуть, але не з цим конкретним чоловіком. Це особистий вибір кожної людини.

Є кілька психологічних причин, чому чоловік не хоче серйозних стосунків:

 • невдалий досвід – свій, батьків, друзів. Якщо цей досвід надав на нього сильний психологічний вплив, чоловік поширює його на будь-які стосунки і не вірить у їхній добрий результат;
 • страх втратити свободу, якщо вона для нього цінна і чоловікові здається, що, вступивши в серйозні відносини, він її втратить: йому не можна буде більше витрачати час на себе, свої захоплення, на зустрічі з іншими жінками;
 • страх відповідальності – інфантильна риса особистості, яка тією чи іншою мірою є у кожній людині, питання у тому, наскільки вона домінує в особистості;
 • порушення прихильності в дитинстві – коли дитина через проблеми з матір'ю вирішила, що вона нікому не потрібна, що ні на кого в цьому світі не можна покластися, що не можна бути відвертою, оскільки це може заподіяти біль. Ставши дорослим, вважає, що легше взагалі уникати близькості, ніж ризикувати;
 • у чоловіка інші пріоритети зараз – він розвиває свій внутрішній потенціал, займається саморозвитком, будує кар'єру, бізнес, подорожує. Якщо все це йому легше робити самотужки, тому що він не може дозволити собі витрачати внутрішні ресурси на вибудовування відносин, він від них відмовляється.

Відносини – це серйозний етап у житті будь-якої людини. Хтось до цього етапу ще не готовий, інші, навпаки, гостро потребують стосунків, бо розуміють, як багато людей можуть дати один одному.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua