Чим корисна вечірня пробіжка?

Прихильників здорового способу життя, бажаючих підтягнути фігуру, поліпшити обмінні процеси в організмі і стан здоров'я в цілому, хвилює питання: чим корисна вечірня пробіжка. Спробуємо з'ясувати разом з Zmorshki.in.ua.

Чим корисна вечірня пробіжка?

Фото: pexels.com. Фотографія носить ілюстративний характер.

Коли краще бігати: вранці або ввечері

Біг – один з найдоступніших видом фізичної активності. Він сприяє активному спалюванню зайвих калорій, покращує настрій за рахунок викиду в кров ендорфіну і зміцнює здоров'я. До того ж пробіжки – досить недорогий вид спорту, так як не вимагають використання спеціального інвентарю, дорогого спорядження і особливих навичок. Якщо зі здоров'ям все гаразд, виходити на пробіжку можна в будь-якому віці і в будь-який час року: влітку – в парку, на набережній, взимку – на біговій доріжці. Але виникає дилема: яка пробіжка краще – ранкова або вечірня?

Пробіжки: ранкові vs вечірні

Прийнято вважати, що ранкові пробіжки заряджають бадьорістю і допомагають організму прокинутися і налаштуватися на активну діяльність. Однак для багатьох раннє пробудження і тренування на початку дня – великий стрес, адже тіло ще остаточно не прокинулося і не готове до фізичних навантажень. Тому більшість людей вважає за краще виходити на пробіжки у вечірній час.

Професійні спортсмени і тренери також не мають єдиної думки з приводу того, яка пробіжка краще – ранкова або вечірня. Деякі кажуть, що краще бігати вранці, тому що відразу після пробудження організм буде черпати енергію із запасів жиру в тілі. Інші рекомендують тренуватися в вечірні години, мотивуючи тим, що пробіжки перед сном запускають і стимулюють процеси жиросжигания в організмі під час сну.

Чим корисна вечірня пробіжка?

Фото: pexels.com. Фотографія носить ілюстративний характер.

вплив біоритмів

Щоб визначити для себе оптимальний час для пробіжок, варто прислухатися до своїх біологічним годинником: від них багато в чому залежить, в який час саме вам оптимально займатися фізичною активністю, а в яке відпочивати.

Якщо при одній думці про ранньому пробудженні і ранковій пробіжці вас долають туга і навіть огиду, не потрібно «гвалтувати» організм і через силу виходити напівсонним і злим на тренування. Це негативно позначиться на фізичному і психологічному здоров'ї, і шкоди буде набагато більше, ніж користі. Краще перенести заняття на вечірній час.

Чим корисна вечірня пробіжка

До плюсів пробіжок у вечірній час можна віднести наступне:

  1. Можливість вільної організації занять. Це зручно, в першу чергу, для «сов», яким проблематично прокинутися вранці на годину-півтори раніше. Плюс не доведеться уважно стежити за часом, побоюючись запізнитися на роботу.
  2. Численні дослідження свідчать про те, що в 18-20 годин наш організм переживає пік підйому життєвих сил: мускулатура розігріта, суглоби розроблені, кровопостачання максимально активно. Таким чином, це дає відповідь на питання: у скільки краще здійснювати вечірню пробіжку для схуднення.
  3. Встановлено, що ввечері набагато інтенсивніше функціонує система виділення організму, тобто активізуються обмінні процеси, завдяки чому з тіла краще виводяться токсини і шлаки.
  4. Після вечірніх тренувань поліпшується сон: міцнішає і спокійніше. Крім того, багато людей, які вчиняють пробіжки по вечорах, відзначають, що їм потрібно набагато менше за часом нічного відпочинку, щоб повністю відновити втрачені за день сили.
  5. Спалюються зайві калорії, які ви могли набрати протягом дня.
  6. Пробіжка перед сном знімає стрес, напругу від важкого трудового дня, розслаблює м'язи і усуває негативні емоції.

Як правильно організувати вечірню пробіжку

Говорячи про те, чим корисна вечірня пробіжка, не можна не розібратися, як потрібно тренуватися для максимальної користі для організму.

Чим корисна вечірня пробіжка?

Фото: pexels.com. Фотографія носить ілюстративний характер.

розминка

Так як ввечері організм вже в цілому готовий до забігу, розминка потрібна мінімальна. Підійдуть махи руками, випади ногами, присідання. Не забудьте розім'яти шийний і плечовий відділи. Почніть пробіжку з кроку, поступово нарощуйте темп ходьби – це допоможе розтягнути «застиглу» мускулатуру.

Як потрібно бігти

Щоб біг приносив користь організму, тренуватися потрібно регулярно і не на повний шлунок. Тобто відразу після вечері відправлятися на пробіжку можна. Скільки має пройти часу після трапези – залежить від мети пробіжки. Так, якщо ви бігаєте для зміцнення здоров'я, після прийому їжі повинно пройти півтори-дві години, якщо перед собою ставите мету скинути вагу – три години. За 20 хвилин до тренування рекомендується випити склянку чистої питної води.

Так як важливими показниками пробіжки є не швидкість, а дистанція і регулярність тренувань, бігати слід не поспішаючи, підтюпцем. Тулуб у процесі слід тримати прямо або трохи нахиленим вперед, плечі повинні бути розгорнуті, руки трохи зігнуті в ліктях і рухатися в унісон з ногами.

Важливо також стежити за диханням: дихати слід спокійно, рівномірно, вдихати через ніс, видихати через рот. Якщо така схема дається важко, допускається зручне для бігуна дихання – повністю через рот або через ніс.

Вирушаючи на пробіжку, захопіть з собою маленьку пляшку води і час від часу робіть один-два ковтки. Коли будете пити, ні в якому разі не зупиняйтеся: просто перейдіть на швидкий крок і поступово знизьте швидкість.

Як закінчити пробіжку

Подолавши намічену дистанцію, знову перейдіть на крок: протягом однієї хвилини йдіть швидким темпом, потім пару хвилин – спокійним. Це необхідно, що знизити частоту серцебиття до нормальних показників.

Сподіваємося, володіючи цією інформацією, ви знайшли для себе відповідь на питання, чим корисна вечірня пробіжка, і ваші тренування будуть проходити максимально легко і ефективно.

Раніше Zmorshki.in.ua розповідав, як відчувати себе бадьорим цілий день без кофеїну.

Тищенко Лия
zmorshki.in.ua