Звички, які руйнують опорно-руховий апарат

На багато з них ми навіть не звертаємо уваги, роблячи «на автоматі». Разом з тим, в довгостроковій перспективі вони ведуть до серйозних проблем зі здоров'ям.

Звички, які руйнують опорно-руховий апарат

Фото: pixabay.com

Закидати ногу на ногу при сидінні

Можливо, така позиція багатьом здається зручною. Однак при ній опора здійснюється тільки на одну «робочу» ногу, при цьому на неї лягає статичне навантаження понад 10 кг. Згодом це може привести до того, що опорна стопа подовжиться, а її склепіння стануть нижче.

Крім того, в сидячому положенні тазостегнові суглоби зігнуті, а стегна наближені до очеревині. При цьому передні зв'язки, які виконують роль стабілізаторів і утримують суглоби, розслаблені, через що контакт між суглобовими поверхнями недостатньо щільний. При закиданні ноги на ногу один з суглобів ще більше розслабляється, в результаті чого може розвинутися перекіс таза, а ноги будуть здаватися різної довжини.

Щоб мінімізувати ризик виникнення проблем з тазостегнових суглобах, намагайтеся при сидінні спиратися на обидві ноги.

Носити сумку на одному плечі

Не важливо – маленька це жіноча сумочка або велика торба. У будь-якому випадку, така звичка змушує людину рефлекторно піднімати одне плече вище іншого, що веде до поступового викривлення хребта, перекосу таза і порушення постави.

Крім того, коли сумка розташована на одному плечі, при ходьбі у людини відзначається асиметрія – одна рука рухається в такт ходьбі, а друга немає. Це викликає спазми в спинних м'язах, скручування таза і порушення ходи.

Носіть сумку поперемінно на обох плечах – день на одному, день на другому.

захоплюватися солодким

У любителів солоденького набагато частіше розвиваються плоскостопість і з'являються болі в суглобах, ніж у тих, хто не зловживає солодощами. Справа в тому, що у ласунів превалює вуглеводний обмін речовин, в результаті чого з'являється зайва вага, що створює додаткове навантаження на коліна і стопи.

Звички, які руйнують опорно-руховий апарат

Фото: pixabay.com

До того ж у людей, без міри поїдають солодощі, часто виникають проблеми з зубами. Це тягне за собою порушення прикусу, який, в свою чергу, призводить до спазмів шийних м'язів, ослаблення м'язів плечового пояса і порушення постави.

Якщо ви з розряду ласунів, обов'язково переглянете свій раціон, зробивши наголос на білкову їжу і продукти, що містять корисні жири.

Носити дешеве взуття

Багато, прагнучи заощадити кошти, набувають низькоякісну дешеву взуття. Але, як і будь-які дешеві речі, у неї є багато вад, і один з них – вона псує ноги. М'яка п'ята призводить до нестійкості і втрати рівноваги, якщо немає супінатора – в рази зростає ризик плоскостопості, а швидко стирається каблук – причина зміни ходи, деформації стоп і суглобів.

Не ризикуйте здоров'ям і купіть хорошу якісну річ. Не забувайте також час від часу перевіряти стан каблуків і своєчасно ремонтувати взуття.

Постійно шукати можливість розслабитися

Завжди і всюди шукаєте можливість на що-небудь спертися, сперся, в транспорті неодмінно намагаєтеся присісти, а стоячи в черзі, спираєтесь на одну ногу, щоб друга розслабилася? Терміново позбавляйтеся від цієї звички: вона веде до дисбалансу, слабкості і спазмів м'язів.

Згодом це комплексно відіб'ється на здоров'я: розвинуться плоскостопість, порушення постави і ходи, слабкість мускулатури у всьому тілі, гіподинамія.

Раніше Zmorshki.in.ua називав 7 фактів про карієс, які повинен знати кожен.

Тищенко Лия
zmorshki.in.ua