Гори, хороша екологія, шоколад: секрети довголіття швейцарців

81% опитаних швейцарців вважають себе повністю здоровими. Вся справа в особливостях способу життя, і деякі з них цілком під силу впровадити в образ життя і росіянам.

Гори, хороша екологія, шоколад: секрети довголіття швейцарців

Фото: pexels.com

активність

Жителі Швейцарії – фанати активного способу життя. Майже всі сім'ї кожні вихідні відправляються в гори, на водойми – гуляти, кататися на велосипедах, лижах, сноубордах. Навіть той факт, що лижний спорт досить травматичний, через що швейцарці часто ходять в гіпсі, їх анітрохи не зупиняє.

Прекрасний бонус: чисте і свіже повітря в Альпах. За корисними властивостями він нітрохи не поступається морському, сприяє довголіттю і зміцненню здоров'я.

кухня

Основу раціону швейцарців складають страви італійської, німецької, французької кухонь. Таким чином, місцева кухня – це симбіоз кращих європейських кулінарних традицій. Ще у місцевого населення користується популярністю сільська їжа: наприклад, відкриття альпійських пастухів – фондю, коли в ємність з плавленим сиром із спеціями занурюють хліб.

Говорячи про цю країну, не можна не згадати про знаменитих швейцарських сирах і шоколаді. Швейцарці не тільки готують їх з інгредієнтів вищої якості, але і регулярно вживають в їжу. Так, за статистикою кожен житель Швейцарії з'їдає близько 12 кг шоколаду щорічно. А, як відомо, якісний шоколад темних сортів неймовірно корисний для здоров'я. Зокрема, він багатий на поліфеноли, що пригнічують розвиток серцевих недуг і навіть онкології. Не дивно, що Швейцарія займає 4 місце в світі серед країн з найнижчим рівнем смертності від раку.

До речі, правильне харчування допомагає швейцарцям підтримувати себе у відмінній формі: за статистикою, ожиріння зустрічається всього у 8% місцевого населення.

Гори, хороша екологія, шоколад: секрети довголіття швейцарців

Фотографія носить ілюстративний характер. Фото: pixabay.com

хороша екологія

В країні запроваджено і активно працюють безліч програм по збереженню екології. Один з напрямків передбачає мінімізацію користування транспортом на бензині і дизельному паливі. Саме тому багато місцевих жителів пересуваються на велосипедах і електромобілях. А в одному з міст – Церматте – автомобілі, що працюють на паливних двигунах, зовсім під забороною.

ніякої переробки

Якщо, наприклад, японці – завзяті трудоголіки, то швейцарці люблять і щадять себе, тому не віддаються роботі з головою. Вони не прагнуть за незліченними заробітками, а ведуть розмірений і спокійний спосіб життя, де є місце відпочинку і спокою.

Швейцарці – щасливі люди

Позитивні емоції і гарний настрій – найважливіша запорука довголіття. Згідно з опитуваннями громадської думки, понад 75% жителів Швейцарії відчувають себе абсолютно щасливими. Так що, якщо хочете жити довго і бути здоровіше, відкиньте негатив і починайте радіти життю.

А як навчитися радіти життю – читайте в цій статті.

Тищенко Лия
zmorshki.in.ua