Зберегти життя і здоров'я: як вести себе на пляжі

Щоб відпочинок не обернувся неприємностями, пам'ятайте про ці правила, вирушаючи на морське узбережжя.

Зберегти життя і здоров'я: як вести себе на пляжі

Фото: pixabay.com. Фотографія носить ілюстративний характер.

плавайте акуратно

При купанні в морі і океані потрібно бути особливо обережними: плавати там набагато складніше, ніж в озері або басейні, де вода стояча. Тому дотримуйтесь наступних важливих рекомендацій: чи не запливайте за буйки, тримайтеся лінії берега, не гратися у воді і стежте за рідними, коли вони купаються, – особливо за дітьми.

Заходьте у воду не поспішаючи

По-перше, під час пірнання і стрибків у воду можна серйозно травмувати голову, шию, хребет. По-друге, різкий перепад температур може спровокувати зупинку дихання і навіть серця, що загрожує летальним результатом. Тому входите в воду повільно і не купайтеся, будучи розпаленими.

Купайтеся в компанії

Навіть якщо вважаєте себе відмінним плавцем, купатися поодинці не слід. Вирушаючи в воду, запрошуйте з собою рідних, близьких – кого-то, з ким відпочиваєте. Купаючись, спостерігайте один за одним – так ви зможете оперативно вжити заходів у разі непередбачених обставин.

Беріть з собою телефон

Так само, як сонцезахисний засіб, у вашій пляжній сумці завжди повинен бути мобільний телефон. Він потрібен, щоб, при необхідності, викликати на допомогу рятувальників або медиків. Перебуваючи в іншій країні, запишіть в телефоні номери екстрених служб. Не сподівайтеся на пам'ять: в стресовій ситуації вона може підвести.

Зберегти життя і здоров'я: як вести себе на пляжі

Фотографія носить ілюстративний характер. Фото: pixabay.com

Уникайте контакту з морськими мешканцями

Найнебезпечніші – їжаки, медузи, скати. Ці морські гади можуть призвести до серйозного пошкодження шкірних покривів. Не торкайтеся до них, а щоб ненароком не наступити, носите спеціальне взуття, в тому числі в воді.

Не вживайте спиртне

Міцні напої перевантажує серцево-судинну систему, якої в спеку і без того важко. Плюс алкоголь погіршує концентрацію і координацію рухів, що робить процес купання небезпечним.

Уникайте зневоднення

Зневоднення – поширена річна небезпека, яка загрожує серйозними проблемами зі здоров'ям. У тому числі значно зростає ризик теплового удару. Вірний спосіб профілактики – носіння головного убору, обмеження часу перебування на сонці, знаходження в тіні і рясне пиття.

Раніше Zmorshki.in.ua розповідав, чому працювати на дачі корисно для здоров'я.

Тищенко Лия
zmorshki.in.ua