Як пережити спеку без кондиціонера: 8 Лайфхак

Скористайтеся цими незвичайними, але ефективними способами, щоб охолодити повітря в приміщенні і впоратися з духотою.

Як пережити спеку без кондиціонера: 8 Лайфхак

Фото: pixabay.com

Обмежте надходження сонця в кімнату. Сонячні промені підвищують температуру в будинку до 10 градусів, тому потрібно створити бар'єр для їх проникнення. Зробити це можна за допомогою захисних екранів, щільних штор, жалюзі. Відкривати вікна рекомендується тільки в ранковий і вечірній час – вдень температура повітря на вулиці набагато вище.

Затоніруйте вікна фольгою. Фольга – «паличка-виручалочка» від спеки: цей матеріал відмінно відбиває сонячні промені, що сприяє зниженню температури повітря в приміщенні. Для тонування вікон можна скористатися спеціальною фольгою для вікон або закріпити звичайну харчову фольгу – для цього знадобляться мильний розчин або малярний скотч. Альтернатива фользі для порятунку від спеки – світловідбиваючі плівки.

Використовуйте грілку. Ми звикли застосовувати її для підвищення температури тіла, але це пристрій нітрохи не гірше працює і у зворотний бік. Як використовувати грілку для охолодження тіла? Наповніть її водою і на кілька годин покладіть в холодильник. Лягаючи спати, дістаньте, оберніть в пакет, потім в рушник і покладіть поруч з собою в ліжко. Це на кілька годин гарантовано врятує від спеки. Замість грілки можна також скористатися замороженим рушником.

Постарайтеся обмежити використання духовки і праски. Ці побутові прилади в робочому стані підвищують температуру повітря в кімнаті. Тому, якщо немає гострої необхідності, намагайтеся в жарку погоду якомога рідше готувати їжу в духовці і прасувати одяг.

Як пережити спеку без кондиціонера: 8 Лайфхак

Фото: pixabay.com

Зволожуйте повітря. Знизити температуру в приміщенні допоможе зволожувач повітря, наповнений холодною водою. Важливий нюанс: щоб в будинку не створювався ефект парника, включайте прилад не довше ніж ніж на 2 години на добу. Освіжити кімнату можна також за допомогою пляшечки з розпилювачем.

Робіть вологе прибирання. Це допоможе не тільки підтримувати ідеальний порядок в домі, а й відмінно освіжить приміщення і охолодить розпечені поверхні.

Вибирайте постільна з натуральних матеріалів. Заснути на постільній білизні з синтетичних матеріалів в спеку – велика проблема. Тому влітку віддавайте перевагу білизні з бавовни, льону – ці матеріали дуже легкі, приємні для тіла і допомагають йому дихати.

Вентилятор + лід. Заморозьте пару півторалітрових пляшок води. Коли вода заледенеет, зв'яжіть пляшки дротом, закріпіть на задній панелі вентилятора і розмістіть його в кутку кімнати навпроти вікна. Під пристроєм рекомендується поставити тазик – на випадок утворення конденсату.

Раніше Zmorshki.in.ua розповідав, ніж втамувати спрагу в спеку.

Тищенко Лия
zmorshki.in.ua