«Вечірні» помилки, що провокують набір ваги

Здавалося б, правильно харчуєтеся, займаєтеся спортом, а стрілка вагів прагне вгору? Можливо, вам слід відрегулювати вечірнє проведення часу.

«Вечірні» помилки, що провокують набір ваги

Фото: pixabay.com

Ви пізно вечеряєте

Про те, що оптимальний час для вечірньої трапези – не пізніше 3 годин до відходу до сну, знають всі, але мало хто дотримується цю рекомендацію дієтологів. Однак, чим ближче час нічного відпочинку, тим активніше в організмі виробляється гормон сну мелатонін. І, якщо перекушувати в той час, коли його рівень підвищений, це незмінно приведе до формування зайвих жирових відкладень.

Ви працюєте вечорами

Повернулися з офісу, але продовжуєте вирішувати робочі завдання буквально з ліжка? Це теж може стати причиною набору ваги. Вчені виявили тісний взаємозв'язок між стресом, неповноцінним сном і збільшенням маси тіла. Тому дуже важливо вміти вечорами розслаблятися і скидати накопичилася за день. У цьому допоможуть прогулянки, медитація, тепла ванна, трав'яний відвар – вибирайте будь-який доступний і приємний особисто вам спосіб.

Ви п'єте ввечері кофеиносодержащие напої

Якщо з ранку такі напої допомагають підбадьоритися, то від чашечки латте або капучино ввечері краще відмовитися: кофеїн і повноцінний сон несумісні. Речовина не дає головного мозку нормально зануритися в фазу повільного сну, в результаті чого порушується синтез гормонів, що регулюють апетит і почуття ситості. Тому намагайтеся не пити чай, кава за кілька годин до сну.

«Вечірні» помилки, що провокують набір ваги

Фото: pixabay.com

Ви не рухаєтеся після вечері

Звичайно, перспектива полежати ввечері на дивані перед телевізором після щільної трапези багатьом здається дуже привабливою. Однак така звичка дуже ускладнює процес спалювання калорій. А от легка прогулянка після вечері, навпаки, сприяє зниженню ваги, причому, чим раніше після їжі ви вийдете на променад, тим більше будете худнути. Або хоча б займіться після вечері домашніми справами – це теж рух.

Ви пізно лягайте спати

Віддаєте перевагу відправлятися в ліжко за північ? Не дивуйтеся, якщо через брак сну почне рости вага. Численні дослідження підтверджують: регулярний недосип провокує переїдання, нічні перекуси і в рази підвищує ризик придбати інсулінорезистентність.

Ще один побічний ефект нестачі сну – передчасне старіння шкіри. Справа в тому, що гормон мелатонін також необхідний для відновлення клітин, омолодження організму, зміцнення імунної системи.

Для хорошого повноцінного сну намагайтеся дотримуватися режиму сну і відпочинку: прокидайтеся і лягайте спати в один і той же час, провітрюйте спальню, спите в темряві, можна також використовувати спеціальну маску для сну.

Ви вживаєте перед сном гарячливе

Деякі впевнені: келих-другий перед сном допоможе розслабитися і швидше заснути. Це величезна помилка: насправді спиртне порушує цикл сну, стимулює апетит, до того ж в ньому багато калорій. Тому, якщо ви часто вдаєтеся до алкоголю як до снодійного, переглянете свої взаємини з ним.

Раніше Zmorshki.in.ua називав шкідливі звички, які можуть принести несподівану користь здоров'ю.

Тищенко Лия
zmorshki.in.ua