Скажімо «стоп» кофеїну: як відчувати себе бадьорим цілий день

У спробі впоратися з втомою і сонливістю вранці, багато хто з нас знаходять розраду в чашці запашної кави. Але надмірне вживання кофеїну може підвищити почуття тривоги, викликати порушення сну. Виникає питання: як підбадьоритися без кави?

Скажімо «стоп» кофеїну: як відчувати себе бадьорим цілий день

Фото: pixabay.com. Фотографія носить ілюстративний характер.

Іноді звичний режим для може збиватися. Інтенсивний графік, домашні турботи, стрес можуть впливати на тривалість сну. Недостатній сон призводить до втоми. Але, незважаючи на відчуття «розбитості», вранці необхідно йти на роботу.

Втомлений співробітник, як правило, менш ефективний: допускає більше помилок, не справляється з поставленими завданнями. Тому щоб не привертати увагу вашого начальника і не дратувати колег, необхідно взяти себе в руки і впоратися з сонливістю.

Як підбадьоритися вранці на роботі

Перший крок на шляху до бадьорості – правильно обладнане робоче місце. Світло сигналізує нашому головному мозку про те, що тілу необхідно переходити в режим неспання, а значить потрібно налаштовуватися на активний темп. Тому включите якомога більше світла, підійміть жалюзі.

Далі необхідно подбати про температурний режим. Оптимальна температура для роботи в офісі – 22-24 ° С. При високій температурі в приміщенні спостерігається дефіцит кисню. Це позначається на самопочутті, підвищує втому і сонливість. Щоб забезпечити приплив свіжого повітря, включите кондиціонер або відкрийте вікна.

Потім слід забезпечити організму адекватну гідратацію. Низький рівень енергії, головний біль, втома – класичні симптоми зневоднення. Для того щоб відновити водний баланс в організмі, збільште споживання води та інших напоїв без кофеїну протягом дня.

І, нарешті, останній крок, який може підбадьоритися на роботі – рухова активність. Занадто довге сидіння може посилити денну сонливість. Якщо будете періодично вставати з робочого місця, дихати свіжим повітрям, у вас покращиться кровообіг. Це також допоможе вам зосередитися на роботі.

Скажімо «стоп» кофеїну: як відчувати себе бадьорим цілий день

Фото: pixabay.com. Фотографія носить ілюстративний характер.

Корисні поради для тих, хто не виспався

Щоб впоратися з робочим днем ​​після безсонної ночі, спробуйте скористатися простими рекомендаціями:

  • Зверніть увагу на харчування. Солодкі продукти: випічка, тістечка, газовані напої можуть призвести до класичного стрибка і падіння цукру в крові. Це викличе ще більше виснаження. Віддавайте перевагу здоровим джерел енергії: цільнозерновим продуктам, курці, горіхів, овочів.
  • Спілкуйтеся зі співробітниками. Живе спілкування з колегами, клієнтами та друзями допомагає впоратися з нестачею сну. Особливо корисно розмовляти з енергійними людьми.
  • Відкладіть складні завдання. Малоймовірно, що протягом дня ви зможете зосередитися на речах, які потребують прийняття важливих рішень. Але ви все ж можете виконати деякі прості завдання: відповідати на електронні листи, вносити поновлення на веб-сайт.

Скажімо «стоп» кофеїну: як відчувати себе бадьорим цілий день

Фото: pixabay.com. Фотографія носить ілюстративний характер.

Як підбадьоритися, якщо втомився

Існує величезна кількість альтернативних способів, які допомагають зняти втому без залучення кофеїну.

Прийміть душ або ванну. Прийняття душу зніме дратівливість і зменшить втому. Прохолодна вода не тільки допомагає прокинутися, але і покращує кровообіг. Також можете зробити розслаблюючу ванну, додавши у воду ефірні масла або настої трав.

Рухайтеся. Фізична активність призводить м'язи в тонус, сприяє виділенню ендорфінів – гормону щастя, що і допомагає боротися з втомою. Не хвилюйтеся, вам не потрібно проводити виснажливу тренування. Це може бути будь-який вид діяльності: прогулянка в парку, розтяжка, їзда на велосипеді.

Послухайте музику. Музика сприятливо впливає на наш розум, емоції і душевний стан. Створіть плейлист з оптимістичними піснями, також це можуть бути звуки природи, класична музика. Якщо будете слухати сумні пісні, то не доб'єтеся бажаного результату.

Посміхайтеся. Коли ви посміхаєтеся або смієтеся вивільняються ендорфіни і серотонін. Навіть якщо ви це робите через зусилля над собою. Тому щоб впоратися з втомою, посміхайтеся частіше.

Способів, як підбадьоритися без кави, існує величезна кількість. Якщо відчуваєте, що енергія відступає, пийте воду, перекусіть або рушайте на прогулянку.

Тищенко Лия
zmorshki.in.ua