Як правильно зважуватися, щоб отримати точний результат?

Якщо ви хочете скинути пару зайвих кілограм або просто тримати себе в формі, необхідно враховувати кілька важливих речей. Одна з них – регулярний контроль ваги. Як правильно зважуватися – розберемося з Zmorshki.in.ua.

Як правильно зважуватися, щоб отримати точний результат?

Фото: pexels.com. Фотографія носить ілюстративний характер.

Коли правильно зважуватися

На перший погляд може здатися, що немає нічого простішого, ніж встати на ваги. Однак для отримання точних показників, потрібна певна послідовність. Отже, на питання, коли краще зважуватися, відповісти можна так – вранці перед сніданком.

Справа в тому, що наше тіло втрачає значну масу води за ніч через дихання і потовиділення. Крім того, в залежності від ваги, гідратації і недавнього прийому їжі, можна скинути до півкілограма після спорожнення сечового міхура і кишечника. Тому доцільніше зважуватися відразу після цього: так ви будете важити менше всього.

Ще один плюс зважування вранці – можливість скорегувати план харчування і фізичні навантаження на основі отриманої маси тіла. Варто відзначити, в цілому регулярне самостійне зважування має ряд переваг для здоров'я. До них можна віднести:

  • розпізнавання природних коливань ваги;
  • допомога в прогресі схуднення;
  • здатність визначати аномальні коливання ваги, які можуть вказувати на серйозну проблему зі здоров'ям.

За словами експертів, безпечної вважається втрата ваги від 500 грам до кілограма в тиждень, що еквівалентно 4-6 кг на місяць. Занадто швидке схуднення може завдати непоправної шкоди вашому здоров'ю.

Як правильно зважуватися, щоб отримати точний результат?

Фото: pixabay.com. Фотографія носить ілюстративний характер.

Як дізнатися точну вагу

Є деякі фактори, які можуть вплинути на визначення точної ваги. Варто враховувати наступні ключові фактори:

Вибір відповідного місця. Ваги повинні знаходитися на рівній поверхні, наприклад, плитка, паркет, ламінат. Уникайте зважувань на килимових покриттях: це може привести до похибок. Виняток – спеціальні ваги для зважування на ворсистих поверхнях.

Розподіл ваги. Встаньте на ваги так, щоб ступні ніг рівномірно розподілилися по поверхні приладу. Стійте на вагах рівно: чи не тримайтеся руками за стіни або інші предмети, які не нахиляйтеся вперед, щоб розглянути вага.

Одяг. Навіть, на перший погляд, легка тканина на тілі може внести істотно вплинути на підсумок зважування. Найкраще вставати на ваги в нижній білизні.

Температурний режим. Деякі підлогові ваги стають «млявими» і менш чутливими при низьких температурах. Отже, це може внести значні похибки в вимірювання маси тіла.

Як правильно зважуватися, щоб отримати точний результат?

Фото: pexels.com. Фотографія носить ілюстративний характер.

Як часто зважуватися

Більшість експертів рекомендують зважуватися один або два рази на тиждень з інтервалом три або чотири дні. Найбільш підходящі дні стає на ваги вважаються вівторок або середу. Відмовтеся від зважування у вихідні дні, так як гастрономічні послаблення можуть відбитися на вазі.

Для максимальної точності дотримуйтеся одного і того ж часу при кожному зважуванні. Це дозволить відстежити динаміку.

Деякі рекомендують зважуватися щодня: вранці і ввечері. З одного боку, це допоможе відстежити кількість їжі, з'їденої за день, але з іншого боку – підірвати моральний стан. Справа в тому, що протягом доби вага може коливатися як у бік зменшення, так і збільшення.

Це викликано рядом причин: вживанням продуктів з високим вмістом солі і вуглеводів, споживанням кофеїну, а також алкоголю, переїданням, активної фізичної діяльністю. Менструація також впливає на вагу тіла. У цей період відбувається затримка води в організмі, що може внести значну похибку в вимірювання.

Чи не рекомендовано регулярно зважуватися тим, хто страждає компульсивним переїданням, булімією і анорексією. Часте вимір маси тіла може несприятливо вплинути на психічне здоров'я: посилити розлад харчової поведінки.

Як правильно зважуватися, щоб отримати точний результат?

Фото: pexels.com. Фотографія носить ілюстративний характер.

Які ваги вибрати для зважування

Сучасний ринок пропонує електронні та механічні ваги. Механічні прилади менш заморочливі в експлуатації: не потрібно періодично міняти джерело живлення, здатні витримати велике навантаження. Однак вони поступаються по точності через відсутність спеціальних опцій. Навпаки, електронні ваги мають масу додаткових функцій, що і визначає їх вартість.

Щоб дізнатися точну вагу потрібно врахувати ряд особливостей, в тому числі положення тіла, раціон харчування, менструальний цикл. Сподіваємося, інформація, як правильно зважуватися, виявиться корисною для вас.

Тищенко Лия
zmorshki.in.ua