Забобони різних країн: хочете – вірте, хочете – ні

Так повелося з давніх часів, що люди, незважаючи на польоти в космос, біотехнології і сучасні гаджети все одно вірять у народні прикмети. Скептично якщо поставитися до цього питання, може бути, і нерозумно. А якщо ні? Раптом це дійсно працює?

Забобони різних країн: хочете - вірте, хочете - ні

Фото: pexels.com. Фотографія носить ілюстративний характер.

Коти і кішки-королі п'єдесталу різних прийме

Ще з Стародавньої Русі кішку треба запустити першої в нове житло, а тільки потім увійти господарям. Багато хто не знає про те, що згідно з повір'ям на кішці в будинок в'їжджає домовик.

В Японії кішки дуже популярні. Особливо фігурка кота Манекі-неко з піднятими вгору лапками. Правою лапкою кіт заманює гроші, а лівої хороших людей.

А чи знаєте ви про те, що одну і ту ж прикмету в різних культурах можна трактувати абсолютно по-різному. В Англії кажуть, що чорний кіт приносить удачу, а в Росії, навпаки, якщо чорний кіт перебіг дорогу чекай біди або великий невдачі.

Мітла – до грошей

Віник в будинку треба тримати прутами вгору, а інакше не буде успіху в грошах. Граблі, на щастя, можна ставити як захочеться, а ось наступати на них не слід.

загадкові дзеркала

Дзеркала в багатьох культурах світу асоціюються з переходами в інші світи.

В Іспанії можна загадувати бажання перед дзеркалом, а в Сінгапурі дзеркала ніколи не розмістять в спальні, щоб душа уві сні не полетіла, куди не потрібно. У багатьох країнах люди думають, що розбите дзеркало приносить нещастя. А в колишніх країнах СРСР вважають, що, якщо забув удома річ і змушений повернутися, треба обов'язково подивитися в дзеркало.

Забобони різних країн: хочете - вірте, хочете - ні

Фото: pexels.com. Фотографія носить ілюстративний характер.

Ананаси до удачі

Якщо ви живете в Сінгапурі і купили новий будинок, то першим ділом закотити в будинок ананас. Кажуть, що це до грошей. Так, в деяких китайських діалектах слово «ананас» звучить майже так само, як «швидка удача», а тому і ставлення до ароматного плоду відповідне.

хліб

У сонячній Франції різним сторонам хлібної буханки надають різне значення опукла форма призначається «хорошою», а плоска немає. І якщо покласти там хліб плоскою стороною вгору, це може привести до нещастя і навіть хвороби когось із рідних. У Росії, Україні та Білорусі вірять в те, що зі столу не можна рукою струшувати хлібні крихти лише за допомогою губки, чистої ганчірки, інакше ви ризикуєте втратити гроші.

Посуд: бити, так бити!

Розбитий посуд, кажуть прикмети, приносить в дім щастя, але тільки в тому випадку, якщо вона розбита повністю. А тріснуту тарілку треба викинути чи не їсти з неї, інакше трапиться біда.

Ключі на своє місце!

У Швеції дуже вірять в повір'я, що ключі не можна класти на стіл. Їх зберігають у спеціальних ключниці.

Забобони різних країн: хочете - вірте, хочете - ні

Фото: pexels.com. Фотографія носить ілюстративний характер.

Чи не тисніть руки!

Заборона на рукостискання через поріг повсюдно відомий як в Росії, так і на всьому пострадянському просторі.

Символи удачі в різних культурах

Монетки на підлозі в Великобританії, підкова в Росії, чотирилисник в Ірландії і деяких інших західних країнах, всі ці символи приносять удачу. По крайней мере, так в це багато хто вірить. А ви?

Раніше Zmorshki.in.ua розповідав, як зробити погоду в будинку.

Тищенко Лия
zmorshki.in.ua