Що таке екстрена контрацепція: огляд

Якщо у вас був незахищений статевий акт, а вагітність не була в планах на найближчий рік, то ваш варіант — екстрена контрацепція. Таблетки можна приймати у перші п’ять днів після сексу (120 годин). Деякі ліки можуть вплинути, якщо випити їх тільки протягом перших 72 годин (трьох днів). Замовити такі пігулки ви можете за посиланням https://apteka911.ua/shop/lekarstvennyie-preparatyi/ekstrennaya_kontratseptsiya на сайті МІС «Аптека 9-1-1».

Що таке екстрена контрацепція: огляд

Як працює екстрена контрацепція?

Різні ліки працюють за різними принципами. Є три базових способи, як таблетки екстреної контрацепції впливають на організм:

  • пригнічується овуляція — через це не встигає сформуватися й дозріти яйцеклітина, яку б можна було запліднити;
  • порушується процес запліднення самої яйцеклітини;
  • вже запліднена яйцеклітина не може закріпитися на матці.

У будь-якому разі результат буде один. Вагітність просто не настає. Проте ліки не дадуть жодного ефекту, якщо ви вже вагітні. Доза гормонів, присутня тут, вже не буде працювати. Вагітність у такому випадку не припиняється після вживання пігулок.

Коли можна й заборонено приймати таблетки?

Екстрена контрацепція дієва після незахищеного статевого акту. Випадки, коли треба випити пігулку:

  • презерватив порвався або виявився бракованим, зіслизнув тощо;
  • ви не використовували жоден із засобів контрацепції;
  • понад двох днів поспіль не приймали постійні оральні контрацептиви.

Проте екстрена контрацепція не буде дієвою й навіть може нашкодити, якщо ви вже завагітніли. Не варто й приймати такі ліки як регулярний засіб запобігання вагітності. Склад таблеток розраховано саме на екстрені випадки.

Побічні ефекти теж присутні, як і у всіх ліків. В перші дві доби може виникати нудота, запаморочення, діарея, біль у низу живота тощо. Повний перелік побічних ефектів зазначено в інструкції.

Отже, екстрена контрацепція може захистити вас від вагітності. Проте треба приймати ліки відповідно до інструкції, щоби не нашкодити своєму організму й досягти потрібного результату.

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua