Експертні поради щодо вибору вітамінів для волосся

Випадіння волосся – не рідкість, і причин цієї проблеми багато. З нею стикаються жінки, чоловіки, тож наш огляд буде корисний багатьом читачам. Аби зупинити випадання волосся, потрібно з’ясувати причини та усунути їх. Зазвичай випадання викликають хронічні захворювання, гормональні проблеми, стреси, вітамінодефіцити. Краще за все працює комплексний підхід. Він передбачає корекцію раціону харчування, прийом вітамінів, зовнішній догляд за волоссям.

вітаміни для здорового волосся

Що враховувати при виборі вітамінів?

Правильно підібраний комплекс чи монопрепарат швидко нормалізує ріст, стан стриженя, усуне січення, сухість та ламкість. Допомагають вітаміни при тьмяності, лупі, відсутності блиску.

Трихологи рекомендують для покращення стану волосся приймати вітаміни групи В, а також С, Д. Їх доповнять вітаміни Е, А, F. Такий комплекс здатний значно покращити ситуацію при алопеції, чинить позитивний вплив на темпи росту, просто корисний для організму. Але почати краще за все з біотину – саме на тлі його дефіциту волосся стає сухим, ламким, випадає. Аби оцінити рівень речовини в крові, здайте аналіз.

Шукаєте перевірений препарат з біотином?

Зверніть увагу на «Біотебал», який раніше був доступний лише у Польщі, тепер з’явився і в Україні. На польському ринку він користується попитом завдяки оптимальній ціні та якості. Рівень засвоюваності максимальний, препарат можна приймати, починаючи з 14 років. Дозування – 5 або 10 мг в одній таблетці, тобто рекомендована добова норма. За необхідністю (наприклад, якщо випадіння дуже сильне), цю кількість можна подвоїти. Спочатку бажано проконсультуватись з лікарем.

Аби волосся було міцним та не випадало, потрібно відновити рівень кератину. Зверніть увагу на вітаміни групи В, А – на тлі їх прийому випадання зазвичай знижується. Також завдяки цим корисним речовинам можна буде вилікувати лупу.

Вітамін Е прискорює ріст, зміцнює. Якщо його достатньо, кровообіг буде активним, захисним бар’єр покращиться, густота волосся відновиться.

Чому випадає волосся?

Випадання волосся починається за різних причин. Частіш за все можна говорити про комплексні порушення в організмі внаслідок:

 • стресу,
 • гормонального збою,
 • хронічних захворювань.

Аби відновити волосся, покращити стан здоров’я, потрібно з’ясувати першопричину та усунути її. Поступово піде «пушок», локони зміцняться, перестануть випадати.

Ви повинні розуміти, що корисні речовини на волосся йдуть за залишковим принципом. Якщо організм отримує мало вітамінів, мікроелементів, він спочатку направить їх на кістки, суглоби, м’язи і тільки потім на волосся, нігті та шкіру. Тож для покращення зовнішнього вигляду бажано приймати вітаміни «з запасом». Аби не було гіпервітамінозу, контролюйте рівень певних речовин в крові – зробити аналіз можна в будь-якій лабораторії.

Виключіть наступні проблеми зі здоров’ям, що можуть провокувати випадання:

 • негативна спадковість;
 • гормональні порушення;
 • погана екологія;
 • збій імунної системи;
 • нестача вітамінів;
 • інфекції;
 • стрес, психоемоційна нестабільність;
 • низький гемоглобін.

Якщо певний діагноз підтвердиться, з ним потрібно працювати. Це набагато ефективніше, аніж намагатись лікувати «щось», приймати вітаміни, препарати без призначення.

Неправильний догляд за волоссям також може призводити до випадання. Щоденне використання праски, фену, часті фарбування, освітлення – вбивці ваших локонів. Якщо проблеми вже є, не гайте час – займіться відновленням. Це дозволить швидко покращити стан, зупинити випадання. Підберіть якісну косметику (бажано лікувальну разом з трихологом), якомога рідше користуйтесь феном, якщо це необхідно, придбайте якісний термозахист.

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua