Вчені розповіли про незвичайну користь какао

Цей напій у нас не дуже люблять, а дарма!

Вчені розповіли про незвичайну користь какао

Вчені з Бірмінгемського університету провели експеримент: одній групі здорових чоловіків запропонували випити чашку какао, багатого на флаванол, а інший — напій без цих сполук. За 90 хвилин усіх учасників дослідження попросили виконати завдання на розумову напругу.

Потім вчені виміряли у добровольців кровотік у передпліччя та серцево-судинну активність у спокої та під час стресу, а також оцінили, наскільки добре кровоносні судини працювали протягом 1,5 годин після виконання стресового завдання. Виявилося, що ті, хто перед стресовим завданням випив какао, кровоносні судини функціонували краще.

Вчені розповіли про незвичайну користь какао

Доведено: психічний стрес підвищує частоту серцевих скорочень та артеріальний тиск, а також негативно впливає на ендотелій (мембрану клітин), який вистилає серце та судини. Причому цей стан триває якийсь час після неприємної події. Якщо стресові епізоди виникають часто, це відбивається на стані кровоносних судин та сприяє виникненню серцево-судинних захворювань.

“Наші результати показують, що споживання багатого флаванолами какао може ефективно знижувати тимчасові порушення ендотеліальної функції та покращувати кровотік під час стресу”, – кажуть автори цієї роботи.

До речі, флавоноли також містяться в зеленому чаї, яблуках, малині, вишні, ожині, червоному винограді, сочевиці та квасолі.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua