Малоактивний спосіб життя призводить до передчасного старіння у жінок

Дослідження показують, що літні жінки, які ведуть малоактивний спосіб життя, старіють швидше за своїх активних однолітків.

Малоактивний спосіб життя призводить до передчасного старіння у жінок

Фото: riapanda.ru

Всі ми чудово знаємо, що активний спосіб життя дозволяє залишатися здоровим протягом життя. Відсутність фізичного навантаження негативно впливає на стан організму і дозволяє йому швидше старіти.

В експерименті добровольцями стали жінки віком від 64 до 95 років. Їм прикріпили на тіло акселерометр та протягом тижня відстежували фізичну активність. У цей час вони складали аналізи.

Потім дослідники здійснили вимірювання довжини теломер. Останні є кінцевими ділянками хромосом, їх укорочування пов'язують із старінням. На довжину теломер впливали два фактори: кількість фізичних навантажень та кількість часу, проведеного у сидячому положенні.

Результати: сидячий спосіб життя призводить до скорочення тіломіру. Це, як повідомляють фахівці, говорить про те, що жінки з такими результатами аналізів у біологічному плані старші за своїх рухливіших однолітків приблизно на дев'ять років.

Малорухливий спосіб життя підвищує шанс розвитку важких захворювань (наприклад, онкологічних).

Щоденна 30-хвилинна зарядка дозволить уникнути серйозних проблем зі здоров'ям та продовжить молодість.

Тищенко Лия
zmorshki.in.ua