Психосоматика герпесу: причини у дорослих та дітей (і як їх опрацювати)

Якщо ваш організм ослаблений після хвороби, цей вірус не викликає подиву. Але якщо ти дуже здорова, а неприємні симптоми виявляються, саме час з'ясувати психосоматику герпесу на губі.

Психосоматика герпесу: причини у дорослих та дітей (і як їх опрацювати)

Це один із найпоширеніших вірусів. Герпес I типу, за статистикою, є приблизно 95% населення земної кулі. Правда, багато хто навіть не здогадується про те, що цей вірус живе в їх організмі, тому що до певного часу він не виявляє своїх симптомів. Але за якихось певних умов раптом, з'являється на губах, завдаючи своїй володарці чимало клопоту та дискомфорту.

Що може спровокувати появу герпесу

Серед факторів, які сприяють появі герпесу на губах, насамперед відзначається ослаблення імунітету, яке може бути спричинене різними інфекціями чи іншими вірусами, навіть банальним переохолодженням. Дрімаючий герпес I типу може прокинутися також у тих, хто якимось чином травмував слизову оболонку губ – це часто відбувається через обвітрювання в холодну погоду, під час загоряння під прямим сонячним промінням, проведення різних косметологічних процедур (наприклад, татуажу).

Цікавим фактом про вірус герпесу I типу є те, що він розташований у стовбурі трійчастого нерва. Трійчастий нерв – особливий, він відноситься до категорії чутливих нервів, тобто здатних сприймати роздратування, яке виходить з навколишнього середовища або самого організму. Саме тому «активація» вірусу часто пов'язана не лише зі зниженням захисних сил організму, але також із психоемоційним станом людини, тобто психосоматика герпесу у жінок, чоловіків та дітей теж має місце.

По суті, будь-який тривалий стрес, хронічний недосип, синдром хронічної втоми здатні спричинити активізацію вірусу. Плюс все це може бути додатковим фактором зниження захисних сил організму. Такою ж дією можуть мати пережитий шок, сильні емоційні потрясіння, раптові сплески негативних емоцій.

Існує припущення, що незадоволеність собою, неможливість побудувати довірчі відносини з близькими, наявність невпевненості у собі, затиснення теж сприяють прояву неприємних симптомів.

В цілому всі описані стани, пов'язані з незадоволеністю собою/своїм особистим життям/відносинами/реалізацією, заниженою самооцінкою, невпевненістю в собі так чи інакше є причинами внутрішнього дискомфорту, який може стати причиною тривалого стресу, якщо проблеми не вирішуються. Тривалий стрес практично завжди призводить до зниження захисних сил організму. Якщо людина є носієм вірусу герпесу I типу, то можна чекати на його пробудження.

Психосоматика герпесу на губах: причини

Психосоматика герпесу: причини у дорослих та дітей (і як їх опрацювати)

Дуже великий відсоток є носіями вірусу герпесу. Але у когось вірус ніяк себе не проявляє десятиліттями, а дехто хворіє кілька разів на рік.

Незважаючи на твердження, що вірус проявляється зниженням імунітету чи переохолодженням, не у всіх людей саме вони викликають його пробудження.

Якщо бульбашки, свербіж на губах з'являються навіть без факторів порушення здоров'я, слід говорити про психосоматичні причини. Насамперед, це придушення почуттів, емоцій.

Існує давня історія, що підтверджує цю причину: черниці страждали герпесом на губах набагато частіше, ніж решта людей. Це було викликано внутрішніми протиріччями жінок, котрі живуть за стінами монастиря. Повна відмова від мирських радощів, насолод не скасовували того факту, що будь-яка черниця — звичайна жінка зі своїми думками та потребами, у тому числі сексуальними.

У черниць з'являлася застуда на губах як результат протистояння між природою та внутрішніми переконаннями.

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ:Як вибрати рушник

Герпес супроводжує людей, які відчувають:

 1. серйозні внутрішні психічні конфлікти: наприклад, вони вважають секс негідним, нечистим заняттям, хоча їхнє тіло з цим не відповідає;
 2. почуття провини;
 3. постійний страх забруднитись у всіх сенсах цього слова;
 4. сильний, стримуваний гнів;
 5. необхідність судити інших;
 6. давню образу, ненависть.

Якщо ти відчуваєш подібне, але не можеш відкрито висловити свої емоції, висловити свої думки, то вірус може проявитися.

До речі, згідно з вченими, хвороба з'являється тоді, коли переживання вже закінчилися, тобто під час одужання від психологічних проблем.

Ще вірус часто з'являється у тих, хто сповнений негативу, любить наклепувати, засуджувати інших людей. Особливо це стосується жінок, які ненавидять всю чоловічу стать, постійно критикують її.

У чоловіків симптоми захворювання — найчастіше ознака прихованої образи на жінок, упередженого ставлення до них, що виник через цю образу. Невисловлені слова буквально «зависають» на губах, перетворюючись на бульбашки, що сверблять.

Є версія, що вірус пов'язаний із поцілунками:

 • після розлуки з коханим з'явилася можливість поцілуватись, а потім виявилася інфекція;
 • після сварки трапилося примирення з обіймами, поцілунками, і симптоми проявляються знову.

Прояви у дітей

Психосоматика герпесу: причини у дорослих та дітей (і як їх опрацювати)

Психосоматика герпесу на губах у жінок та чоловіків відрізняється від дитячої.

У дітей основною причиною є потреба в материнських теплі, ласці, обіймах, поцілунках. Якщо мама нечасто виявляє свою ніжність, то у дитини це може виражатись через зовнішні симптоми.

Якщо діти часто хворіють, то ознаки можуть з'явитися в самої матері, навіть якщо вона приділяє достатньо уваги. На думку психологів, під час хвороби своїх дітей жінка так боїться захворіти одночасно з ними, що уникає поцілунків, обіймів до їх одужання.

Коли діти одужують або вона все одно хворіє, у неї розвивається герпес.

Як лікувати: техніки

Психосоматика герпесу: причини у дорослих та дітей (і як їх опрацювати)

Якщо організм ослаблений після хвороби або ти застуджена, підхопила інфекцію, то поява герпетичного висипу не повинна викликати особливого занепокоєння.

Однак будьте уважні, якщо захворювання з'явилося на тлі абсолютно здорового стану.

Щоб упоратися із цим явищем, психосоматика вимагає від людини почати шукати внутрішні передумови хвороби:

 • Обміркуй свої негативні думки та почуття.
 • З'ясуй, що передувало появі цих емоцій.
 • Постарайся перетворити ці емоції на позитивні.

Можна використовувати різноманітні техніки. Наприклад, спробувати намалювати пережиті відчуття. Це може бути абстракція, але арт-терапія дуже ефективний метод.

Інша техніка включає занурення в образ хвороби. Для цього тобі потрібно уявити:

 • як виглядає хвороба;
 • з якою метою вона прийшла;
 • про що вона турбується;
 • чому вона обрала саме тебе;
 • що їй потрібне.

Кожна хвора людина має представляти свою власну хворобу, викликати її образ. У результаті, після з'ясування потреб хвороби, потрібно подумки віддати їй усе, що їй потрібно, і проводити її так, щоб вона не повернулася.

Комусь бракує власних сил, можуть знадобитися сеанси психолога. Головне – усунути негативні емоції. Тоді хвороба пройде.

Необхідно створювати позитивну обстановку вдома, на роботі, уникати конфліктів. Здоровий сон та фізична активність є основними складовими здорового психологічного стану. Також важливо знайти нові цікаві заняття, познайомитись із новими людьми.

Не можна накопичувати старі образи, потрібно спрямовувати всю свою енергію на позитивні дії та думки.

Щоб не захворіти, жени подалі від себе сумні думки та емоції. Вони викликають не тільки симптоми вірусу, але також різні психосоматичні захворювання, часом більш серйозні.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua