Шкільна хитрість із наслідками: що буде, якщо з'їсти олівець грифель

На просторах Мережі часто виникає питання: що станеться, якщо з'їсти грифель від олівця. Дорослий навряд чи зробить це свідомо. Але ж дитина може «відкусити» випадково чи спеціально. Чи це небезпечно і що робити, якщо таке сталося — розберемося.

Шкільна хитрість із наслідками: що буде, якщо з'їсти олівець грифель

Чому дитина може його спробувати

Можливо, зовсім маленькі діти можуть відкусити частину будь-якого предмета випадково, адже вони тягнуть до рота буквально все.

А от серед старших, тих, хто ходить до школи, є думка, що можна з'їсти грифель від олівця для температури. Тобто з надією на те, що вона підніметься, і тоді можна буде «на законних підставах» не піти на уроки.

Чи є такий ефект насправді? Чи підніметься температура, якщо з'їсти олівець грифель? Така можливість є. Але, по-перше, температура може підвищитись не сильно (в середньому до 37,5 градусів). По-друге, ефект триватиме недовго – максимум 4 години. По-третє, мова після такого способу буде чорною, тому хитрість буде відразу ж розпізнана.

А ось як реагувати на таку витівку батькам? Чи варто панікувати, що дитина завдала шкоди своєму здоров'ю?

Кого ще тягне на канцтовари

Шкільна хитрість із наслідками: що буде, якщо з'їсти олівець грифель

Перекусити канцтоваром можуть хотіти люди з харчовими відхиленнями – постійними чи тимчасовими. Так, погризти щось дерев'яне тягне тих, хто страждає на ксилофагію. Розлад може виникнути під час вагітності. Таке відбувається або через брак будь-яких поживних речовин, або через психічні порушення. В даному випадку необхідно розумітися на причинах з лікарем.

Шкільна хитрість із наслідками: що буде, якщо з'їсти олівець грифель

Якщо хтось спробує його на смак, нічого не буде. Адже грифеля в ньому немає, а є суміш графіту та глини, плюс іноді якісь ще безпечні добавки.

У принципі, людина навіть навряд чи зазнає будь-яких симптомів. У гіршому випадку – легкий біль у животі, невелику нудоту або, можливо, недовге підвищення температури. Але нічого небезпечного з цього не розвинеться. Єдине, при частих вживання може виникнути порушення роботи травної системи.

Маленька дитина може поперхнутися шматочком графіту. Або цей шматочок може поранити слизові оболонки — у такому разі краще звернутися до лікаря. І ще він може пошкодити зубки, адже це тверда річ, а малюкам часом хочеться погризти такі як слід.

Чи токсичний механічний

І теж — ні, тому що в механічному він такий самий, як і в дерев'яному. Насправді це не свинець, а графіт, єдина відмінність полягає в тому, що він не покритий деревиною, але при цьому всередині зовсім нетоксична речовина.

Що робити при передозуванні

Шкільна хитрість із наслідками: що буде, якщо з'їсти олівець грифель

Як ми вже сказали, навряд чи вживання цієї речовини взагалі спричинить якісь симптоми. Але все ж таки, якщо з'явилися головний біль, нудота або блювання, алергічна реакція (плями на шкірі), варто викликати лікаря.

Потерпілому необхідно натискати невелику кількість води.

Якщо кінчик олівця зламався та поранив шкіру, залежно від ступеня травми (хоча навряд чи вона буде сильною), також можна звернутися до лікаря.

Але загалом відкушування — не та проблема, яку взагалі варто турбувати.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua