Офіс – біль: які хвороби загрожують білим комірцям

Вважається, що праця в офісі позбавлена професійних шкідливостей. Проте медики із цим не згодні. Вони вважають, що шкідливостей у офісного планктону достатньо. Якщо не захищатися від них, тепле містечко в затишному кабінеті може завдати не меншої шкоди здоров'ю, ніж робота у вугільній шахті!

Офіс - біль: які хвороби загрожують білим комірцям

Депривація сну

Багато офісних співробітників хронічно недосипають, особливо якщо працюють у великих містах, де 1,5 години на дорогу до офісу — це, вважай, що поряд з будинком. Незважаючи на те, що лікарі старанно повторюють мантри про 7–8 годин сну, необхідних для здоров'я кожної дорослої людини, офісні співробітники просто не можуть виконати цю пораду, бо інакше не залишиться часу на життя.

Давай прикинемо: припустимо, робочий день без переробок, включаючи обід, – 9 годин. Дорога до офісу та назад додому – від 2 годин. Разом вже 11 годин, а може бути і 12, і навіть 14. Додаємо до найоптимістичнішої цифри 8 годин сну – отримуємо 19 годин. Загалом у добу їх 24, отже, у будній день на позаробоче життя залишається за оптимістичним сценарієм 5 годин. А якщо додати переробки, пробки, той факт, що багато хто витрачає на дорогу набагато більше 2 годин.

Офіс - біль: які хвороби загрожують білим комірцям

Чим загрожує хронічний недосип? Згідно з дослідженнями, постійна нестача сну негативно позначається на здатності засвоювати глюкозу, що в перспективі може призвести до цукрового діабету. Але це ще не все. Депривація сну може викликати набір ваги без цукрового діабету. По-перше, організм, який не відпочив, намагається їжею заповнити запаси енергії, а по-друге, брак сну пригнічує вироблення соматотропного гормону. Коли його мало, отримані калорії прямо відкладаються в жирові відкладення.

А ще нестача сну погіршує працездатність та функціонування головного мозку. Так, скронева частка мозку, яка обробляє мовні сигнали, активніша у тих, хто добре виспався. Тож якщо колега втретє перепитує в тебе «Що?» і дає пачку паперу замість документів, спитай його, коли він востаннє висипався.

Як дізнатися, що погано організму? Аналіз на глюкозу допоможе виявити перші ознаки діабету, ліпідограма підкаже, чи тобі загрожує ожиріння, а для нервової системи буде корисний аналіз на рівень вітаміну В12 — він необхідний для її роботи.

Офіс - біль: які хвороби загрожують білим комірцям

Скажімо чесно: хто двічі на тиждень готує собі корисні, повноцінні обіди та перекушування на роботу, розкладає по контейнерах, вважає калорії, білки, жири та вуглеводи? Ось те саме. Третій бич офісних співробітників – неправильне харчування.

По-перше, при роботі в офісі людина їсть не тоді, коли реально голодна, а коли виходить. У кращому випадку – швидко запихає в собі якийсь сніданок (пріоритет тому, що можна не готувати або готувати хвилин за 5-10), потім обідню перерву, якщо пощастить – перекус-другий, а потім вдома нарешті можна поїсти вечерею.

По-друге, часто перевага в харчуванні надається стравам, які легко і швидко готуються, без проблем переживають дорогу до офісу та швидко насичують. Багато хто вирішує питання харчування у їдальнях, кафе чи ресторанах, де подають бізнес-ланчі. Найчастіше ця їжа далеко не корисна і бідна на необхідні мікроелементи.

По-третє, багато офісних босів почуваються справжніми господарями життя і просто забороняють працівникам їсти на роботі. Навіть якщо їсти можна, то вкрай бажано в обідню перерву теж працювати.

У результаті після багатьох років такого харчування ми отримуємо хвороби ШКТ, захворювання печінки, нирок, підшлункової, погіршення стану шкіри, волосся, нігтів, набір ваги та знову перспективу побачити цукровий діабет у медкарті.

Є ціла низка аналізів, які допоможуть виявити проблеми із внутрішніми органами:

  • АЛТ та АСТ, білки та ферменти печінки, рівень яких підвищується при пошкодженні її клітин;
  • загальний білірубін, зміна рівня якого вказує на проблеми з печінкою та жовчовивідними шляхами;
  • креатинін, необхідний для діагностики проблем із нирками;
  • магній, кальцій, фосфор – аналізи показують нестачу цих корисних речовин.
Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua