Як лікуються лікарі: 8 порад, які допоможуть тобі менше хворіти

Щоб залишатися, а захворівши, прискорити одужання, лікарі користуються своїми маленькими хитрощами та секретами. Візьми їх на озброєння!

Як лікуються лікарі: 8 порад, які допоможуть тобі менше хворіти

1 Приймай вчасно

Як лікуються лікарі: 8 порад, які допоможуть тобі менше хворіти

Приводить мама однорічної дитини на прийом до педіатра. Він дивиться на нього і відразу, за зовнішніми ознаками ставить діагноз — «рахіт»! Мама обурюється: “Не може бути, я ж йому вітамін D регулярно даю!” «Так ви, напевно, по обіді його даєте, а треба — у першій половині дня, бо у другій цей вітамін в організмі не працює!» – пояснює лікар. Про особливості прийому кожного препарату фахівець може написати цілу книгу, а оскільки вам ці нюанси невідомі, завжди звіряйся з інструкцією до ліків. Якщо сказано, що таблетку потрібно випити до сніданку, так і роби, тому що після вечері від неї буде мало користі.

У вкладеному до блістера немає відомостей про те, коли приймати препарат — до їжі чи після? Керуйся принципом, відомим лікарям з часів аюрведи: всі засоби, прийняті до їжі, діють переважно на органи, розташовані в нижній половині тіла (нирки, сечовий міхур, товсту кишку, матку з яєчниками), під час неї – на травну систему, після – верхню половину тіла (серце, легені, горло).

2 Запивай правильно

Препарати заліза, які призначають від анемії, краще запивати апельсиновим соком (вони засвоюються в кислому середовищі), а препарати від печії, антибіотики та інші ліки – у жодному разі: тільки бутильованою водою або взятою з-під крана, доведеною до кипіння і потім охолодженою до кімнатної температури!

Як лікуються лікарі: 8 порад, які допоможуть тобі менше хворіти

Коли лікар дає тебе рекомендацію, яку ти не в змозі виконати, і каже, що інакше він за наслідки не відповідає, у тебе опускаються руки. Але якщо в подібній ситуації він виявляється сам, то починає шукати вихід, який би влаштував його, бо знає — в медицині однозначних рішень не буває. Звертається за порадою до одного колеги, до іншого і врешті-решт знаходить терапевтичний компроміс. І ти теж так роби, запозичи цю тактику! У складній ситуації, поговоривши з одним лікарем, сходи на консультацію до другого та третього. Організуй свій маленький консиліум!

Наприклад, перший заявить, що в тебе астма через кішку і порадить негайно її позбутися. А тобі навіть подумати про таке страшно: адже кішка член сім'ї, як же її віддаси в чужі руки? Другий скаже, що викидати тварину надвір не обов'язково: її алергенність можна знизити іншим шляхом. По-перше, каструвати (стерилізовані коти та кішки вже не викликають такої сильної гіперчутливості у господарів), а по-друге, мити з шампунем 1-2 рази на тиждень. А третій повідомить, що, згідно з останніми дослідженнями, навіть якщо спочатку астма була викликана алергією на котячу шерсть, потім це захворювання розвивається за своїми законами, і вже неважливо, що саме послужило йому поштовхом, тому, прибравши кішку з дому, ти як по помаху чарівної палички все одно не вилікуєшся. А ось твої діти, які з народження перебували пліч-о-пліч з пухнастою улюбленицею, отримали щеплення від алергії на котячу вовну — астма їм тепер не загрожує!

6 Не поділи неподільне

Допустимо, тобі наказано приймати по 0,25 г препарату, а в аптеці він є тільки в фасуванні по 0,5 г. Ти думаєш – не біда, куплю ліки у подвійному дозуванні, а прийматиму по половинці. А що зробив би на твоєму місці лікар? Подивився, як виглядає пігулка! Якщо вона одношарова і забезпечена спеціальною розділювальною ризиком, щоб при необхідності можна було розламати навпіл, тоді все нормально, такі ліки можна купувати. Препарат випускається у вигляді капсул або пігулок, що складаються з кількох шарів чи покритих оболонкою? Ділити їх на частини не можна — це порушує всмоктування активних компонентів, знижує ефективність та збільшує ризик побічної дії. Не забувай про це!

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua