Дитина-Козеріг: особливості характеру та виховання

Підказки, які допоможуть краще зрозуміти малюка-Козерога.

Дитина-Козеріг: особливості характеру та виховання

Особливості характеру дитини-Козерога

З ранніх років Козероги намагаються всіх і всього навчити і на все мають свою думку. Вони нагадують головного героя мультфільму “Бос-молокосос”. Що старші стають, то яскравіше проявляється «синдром всезнайки». Козерога можуть навіть наставляти батьків. Крім того, Козероги справедливі, честолюбні та впевнені у власних силах.

Маленьких козерогів відрізняє обмежений діапазон емоцій, тому вони не влаштовують істерики, щоб привернути увагу батьків. Їхні прохання та спілкування містять виключно практичний сенс — такі діти, навпаки, не люблять, коли їх відволікають через дрібниці, і самі так не роблять.

Якби діти-Козероги були фільмом, їх чудово характеризувала б картина «Загадкова історія Бенджаміна Баттона», адже у молодшому віці вони грають у дорослих і спілкуються здебільшого з людьми старшими за себе на 10–20 років. З однолітками їм не цікаво. Тільки до 30 років Козероги починають поводитися більш розкуто – відчувають позитивні емоції від звичайних речей, менше занудять і більше жартують.

Дитині-Козерогові з народження подобається керувати процесами та людьми. Тому батькам не потрібно дивуватися, якщо їх малюк буде діловито роздавати команди їм та рідним. Він робить це неусвідомлено, тому що отримує задоволення від почуття того, що у будинку всі процеси залежать від нього. Тому єдине, що може сильно образити маленьких Козерогів — це коли дорослі роблять щось щодо нього, але без його відома.

Дитина-Козеріг: особливості характеру та виховання Джерело: Unsplash (@markusspiske)

Ще одна особливість Козерогов – зосередженість. Їхню увагу, на відміну від інших дітей, не так просто переключити. Якщо вони засмучені, скривджені чи займаються чимось важливим для них, відволікати від конкретної емоції чи завдання буде складно.

Що потрібно запам'ятати

Основна відмінність дітей-Козерогов від інших – скритність та обмежений спектр емоцій. Такі діти здебільшого інтроверти, тому в них можуть виникати конфлікти та непорозуміння з однолітками та дорослими, які нав'язуватимуть їм своє суспільство.

Здібності дітей-Козерогов

Діти цього знака вміють концентрувати свою увагу та докладати зусиль для досягнення мети. Тому не мають труднощів у вивченні різних дисциплін. Але більше їм подобаються технічні науки та природознавство. Також через вроджене розуміння структури та порядку діти-Козероги швидко освоюють основи геометрії, креслення, скульптуру та академічний малюнок.

Якщо батьки з увагою поставляться до захоплень та здібностей своєї дитини, а також паралельно займатимуться розвитком комунікабельних здібностей чада, допоможуть досягти бажаного стати гарним управлінцем і закріпити лідерські якості.

Самі по собі Козерога — не дуже товариські люди.

Тому, якщо не навчити дитину правильно реагувати на чужі емоції та висловлювати свої, їй буде важче реалізувати себе. Домінуватимуть вроджені песимізм, скептицизм у поєднанні з відчуженістю. У разі розвитку позитивних навичок Козерога, у майбутньому його можуть залучити такі професії, як вчений, дослідник, журналіст чи вчитель.

Особливості дівчаток-Козерогов

Дитина-Козеріг: особливості характеру та виховання Джерело: Unsplash (@taylorheeryphoto)

Дівчинка-Козеріг дуже розумна, може розмірковувати як доросла людина на серйозні теми, при цьому не ставить за мету зачепити батьків і принизити їх авторитет. Їй важливо відчуття того, що вона відрізняється від інших дітей своїми розумовими здібностями та поглядом на світ.

Також дівчинка, яка народилася під цим знаком, любить наводити затишок удома: підтримує порядок, розставляє речі на свої місця, допомагає у приготуванні.

Особливості хлопчиків-Козерогов

Хлопчики, що народилися під цим знаком, втілення серйозності. Вони дуже роботящі, проявляють активність у компанії, ґрунтовно підходять до виконання будь-яких завдань, люблять працювати і створювати щось нове. Якщо вони чимось захоплені, то обрана справа стає пріоритетом, на яку вони витрачають увесь свій час.

Їм важко дається зміна вже прийнятих рішень, вони мають сформовані прихильності до певних обов'язків, зміни сприймаються як небажане подія. Якщо Козеріг прийняв рішення і оголосив його, то це означає, що поставлена мета буде досягнута за всяку ціну. Незважаючи на всю свою серйозність, він потребує його підштовхування, оскільки прояв ініціативи не є сильною стороною козерогів.

Захоплення дитини Козерога

Дитина-Козеріг: особливості характеру та виховання Джерело: Unsplash (@bullterriere)

Козероги виявляють зацікавленість у пізнанні нового, люблять витрачати свій час ефективно з погляду розвитку. Їх улюблені заняття пов'язані з виконанням тих самих дій протягом тривалого проміжку часу. Наприклад, їм подобається збирати пазли та конструктори, розгадувати логічні головоломки та грати у різні настільні ігри. Також маленькі Козерога із задоволенням вивчають шахи, шашки та інші ігри, в основі яких лежить стратегія.

Найкращий подарунок для такої допитливої дитини — міні-лабораторія для експериментів і щось, що дозволить пізнавати фізику чи хімію. Козерога з ранніх років віддають перевагу тим захопленням, які в перспективі можуть стати їх професією.

З Козерогов-хлопчиків виростають майстри своєї справи, та якщо з дівчаток — умілі рукодельницы. Вони мають гарний смак і стиль, тому можуть успішно реалізуватися в галузі дизайну, гончарного ремесла, ювелірної роботи та моделювання одягу.

Секрети виховання

Дитина-Козеріг: особливості характеру та виховання Джерело: Unsplash (@jonathanborba)

Ми виділили три основні правила, які бажано дотримуватися у вихованні потайних і не за роками розумних Козерогів.

1. Виявляй терпіння

Земний темперамент – найповільніший. Тому швидкість реакції на зовнішні подразники та адаптація до нових умов – низькі. З огляду на ці особливості, батькам потрібно не підганяти дитину-Козерога, а набратися терпіння. Процес навчання та сприйняття займає трохи більше часу. Зате малюк розбереться в тій чи іншій задачі досконально.

Якщо земну дитину квапити, це призведе до виникнення почуття тривоги. Воно спровокує опір та агресію.

2. Створи правила

Дисципліна, режим, правила – це те, в чому сильний Козеріг. Земна дитина не повинна жити в умовах вседозволеності. Тому його психіці важливо задавати рамки без цього представникам знака буде неспокійно. Правила допомагають дітям-Козерогам сформувати опору та орієнтири. Так вони почуваються захищеними.

З цієї причини батькам краще навіть прості побутові моменти укладати у зрозумілі та нескладні правила, які легко впровадити через гру. Якщо цього не зробити, дитина-Козеріг спочатку сама придумає інструкції для себе, а потім відгородиться від інших вибудуваними бар'єрами. Пробитись через них буде складно.

3. Не лякай

Земний знак вкрай нестійкий перед фобіями, неврозами, тривогами, психосоматикою, заїканням. І так як у дитини до 6-7 років немає сформованого критичного мислення, вона сприймає все, що їй кажуть дорослі, як істину в останній інстанції. Козероги також дуже вразливі та недовірливі. Тому дорослим потрібно чітко формулювати думки, стежити за тим, що вони говорять при дитині, і вже не залякувати навмисно.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua