Водна дієта: для здоров’я, молодості та стрункості форм!

Водна дієта: для здоров'я, молодості та стрункості форм!

Зайва вага, погана шкіра, ламкі нігті та волосся – виявляється, схуднення на воді допомагає вирішити й ці проблеми. У чому полягає водна дієта? Розповідаємо. 

Нерідко можна почути думку, що водна дієта – одна з найбільш гармонійних для нас. Адже людина є, образно висловлюючись, рідкий кристал. З води на 70% складаються наше серце та легені, м’язи та печінка – на 75%, селезінка – на 77%. А мозок взагалі найбільший «водохліб» — 83%. Звідси й загальний показник: людина на 70% складається із води. Але звідки він її одержує? 

Схуднення на воді: кілограми витікають, як вода крізь пальці

У гонитві за ідеальною фігурою багато хто витрачає гроші на сечогінний чай, проносні препарати, таблетки для схуднення (і перше, і друге, і третє небезпечно!), термобілизна, що посилює потовиділення, намагаючись «підсушитися». Тоді як лікарі-дієтологи б’ють на сполох: зайва вага у 99% випадків формується на тлі недостатнього вживання чистої води. Відповідно, шукати вирішення проблеми слід саме у переході на водну дієту.

«Практично всі люди з надмірною вагою – люди зневоднені, – зазначає дієтолог Марина Меліцева, – і коли з такого зневодненого організму починають виганяти дефіцитну рідину, проблем зі здоров’ям стає дедалі більше. Найкраще сечогінне та проносне — це великий обсяг чистої води».

Щоб нормально працювала жовчовивідна система, а в кишечнику була нормальна мікрофлора, яка, власне, і дає нормальний випорожнення без застосування проносних препаратів, потрібно пити багато чистої води».

У двох словах суть водної дієти полягає в наступному: якщо ми на 70% складаємося з води, логічно, що пити ми повинні набагато більше, ніж їсти. Але чомусь частіше буває навпаки.

«Люди часто плутають голод і спрагу, — переконана  ендокринолог Людмила Ібрагімова , — це пов’язано, по-перше, з тим, що в гіпоталамусі, нашому довгастому мозку центр спраги знаходиться поряд з центром голоду і ми не завжди можемо зрозуміти, звідки йде сигнал , що ж ми все-таки зараз хочемо – пити чи їсти, а по-друге, з віком центр спраги працює все менш активно, у старості ми взагалі не відчуваємо спраги».

Таким чином висновок напрошується сам собою: пийте достатню кількість води щодня — ваш організм працюватиме «як годинник», зберігаючи активність та здоров’я. Якщо ж хочете скинути зайві кілограми і набути струнких форм – пийте води ще на 1-1,5 літра більше.

Скільки води потрібно випивати за день?

Дайте відповідь на запитання: скільки чистої, негазованої води в день ви п’єте? Замислились? Подумайте і над тим, звідки організм бере воду, якщо не отримує її з водної дієти? Відповідь очевидна — сама в себе! На роботу найважливіших органів — серця, легень, печінки, він забирає воду з клітин та менш значущих — нігтів, волосся, м’язів, кісткової тканини…

Перші ознаки посухи в організмі проявляються скрипом та хрускотом у суглобах, сухістю та ламкістю волосся та нігтів, запорами, болями у правому підребер’ї. Далі гірше — утворення каменів у жовчному міхурі та сечовидільній системі, підвищення цукру в крові, підвищений артеріальний тиск, мігренеподібні головні болі.

Розрахувати свою «дозу» водної дієти легко. На кожні 30 кілограмів ваги — близько літра води.

Але спочатку хронічно зневоднений організм потрібно вдосталь напоїти, і цей «досить» у кожного свій, розповідає дієтолог Марина Меліцева, — доти, доки ви пихаєте воду насильно, це не ваш обсяг — вам цього мало. Пийте, хай силоміць, хай через «не хочу» літр, два, і тільки коли ви дійдете, припустимо, до трьох літрів на день, організм вас скаже – я хочу пити! Не дивуйтеся, чи ви відчуєте спрагу. Вип’єте ще склянку — і це ваш обсяг.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua