Погіршення зору: 6 перших ознак, які не можна ігнорувати

Зниження зору може бути і вродженим, але також може проявитися в будь-якому віці з різних причин. Як не пропустити його у себе та у дітей, щоб не запустити проблему, розповідає лікар-офтальмолог.

Погіршення зору: 6 перших ознак, які не можна ігнорувати

У вік цифрових технологій погіршення зору — дуже актуальна проблема. Все більше людей різного віку поводяться з подібними порушеннями до офтальмологів. Причини зниження зорової функції можуть бути як набуті, так і вроджені, а саме захворювання має тимчасовий або постійний характер. Оскільки 80% інформації люди сприймають через зоровий орган, втрата колишніх здібностей сприймається досить важко. Щоб впоратися з проблемою, важливо звертатися до лікаря при перших симптомах, що проявилися, сигналізують про зниження якості зору.

Нормальною усередненою гостротою в офтальмології є показник, що дорівнює одиниці або 100%. Відхилення від зазначеної цифри у менший бік свідчать, що є проблеми. Причинами погіршення зору може бути багато факторів, іноді вік. Розберемо все докладно разом із офтальмологом.

Основні причини, що викликають зниження якості зору

Чинники, що впливають якість зору, можуть мати як вроджений, а й набутий характер.

Вроджені

Захворювання, спричинені причинами з першої групи, виникають через неправильний розвиток плода, а також супутні ускладнення при виношуванні.

Найпоширеніші причини погіршення зору у дітей:

 1. патології для формування органів плода;
 2. ендокринні порушення у матері;
 3. вживання матір'ю під час виношування нікотину, алкоголю чи заборонених речовин;
 4. інфекції, перенесені матір'ю під час вагітності;
 5. захворювання, що мають генетичний характер

Нерідко помітне погіршення відбувається через спадковий фактор. Якщо такі порушення спостерігаються у двох батьків, ризик того, що подібна проблема виявиться у дитини, зростає до 90%.

Придбані

Погіршення зору: 6 перших ознак, які не можна ігнорувати

Друга група причин має набутий характер. У більшості випадків вони виникають при досягненні певного віку. Дуже часто до офтальмологів із подібними проблемами звертаються люди після сорока років, проте літній вік є лише однією з причин. Нерідко погіршення відзначається через такі проблеми:

 1. порушення правил гігієни зорового навантаження у дитячому віці;
 2. фізичні травми, включаючи забиті місця та опіки;
 3. вплив на очі хімічними, токсичними, промисловими та іншими речовинами;
 4. інфекційні захворювання ока;
 5. робота, пов'язана з надмірним зоровим навантаженням, найчастіше з тривалим перебуванням біля комп'ютера;
 6. прийом гормональних препаратів, антибіотиків, а також інших лікарських засобів, які вживаються пацієнтом без лікарського призначення;
 7. порушення у кровообігу очей;
 8. віковий фактор.

Будь-який із зазначених моментів може впливати на якість зору найсерйознішим чином. Саме тому при виниклі проблеми варто відразу ж звертатися до лікаря-офтальмолога.

Основні ознаки погіршення зору

Погіршення зору: 6 перших ознак, які не можна ігнорувати

У жодному разі не ігноруй такі симптоми, які є тривожними дзвінками:

 1. щоб розглянути той чи інший предмет, що знаходиться на відстані, ти починаєш мружитися, моргати очима;
 2. ти відзначаєш двоїння в очах та розмитість зображення;
 3. ти насилу можеш розглянути предмети в темний час доби або в напівтемряві;
 4. при спробі сфокусуватися на якомусь предметі ти відчуваєш головний біль або болючі відчуття в очному яблуку;
 5. ти помітила сухість в очах чи відчуваєш відчуття, що в них потрапив пісок;
 6. твоя зіниця не реагує на промені світла або темряву, що свідчить про наявність серйозної травми голови.

Якщо ти відзначила один чи більше із зазначених пунктів, відвідай лікаря-офтальмолога. Чим раніше розпочати лікування, тим більше шансів повернути собі колишню гостроту.

Може статися раптове погіршення зору буквально за пару хвилин, аж до втрати видимості на одне або обидва очі. Причин цього порушення (так проявляється незначне відшарування сітківки) може бути багато — від стресу до серйозних захворювань. Якщо при цьому виникає запаморочення, погіршення зору може бути ознакою нестачі кисню, закупорки судин, а також розлади мозкового кровообігу, що дуже небезпечно. Обов'язково потрібно відвідати лікаря, не відкладаючи.

Важливо пам'ятати, що найчастіше діти не можуть самі помітити такі симптоми, а з боку не завжди зрозуміло, що у дітей проблеми. Тому у дитячому віці відвідування офтальмолога один раз на рік є обов'язковим.

Погіршення зору: 6 перших ознак, які не можна ігнорувати

 • стеж за повноцінним і збалансованим раціоном, у твоєму меню обов'язково повинні бути присутні такі продукти: яйця, горіхи, мед, морепродукти та цитрусові;
 • організуй своє робоче місце з урахуванням наступних норм: монітор повинен знаходитися від твоїх очей на відстані 50-60 сантиметрів, а освітлення має падати ліворуч;
 • приймай спеціальні вітаміни та мінерали для профілактики, попередньо проконсультувавшись із офтальмологом;
 • зроби гімнастику для очей однієї з корисних навичок;
 • якщо ти змушена проводити багато часу за монітором, зверніться за консультацією до фахівця: він допоможе підібрати спеціальні краплі, покликані боротися із сухістю очей;
 • Нормуйте зорове навантаження у дітей. Тому що внаслідок її збільшення через різноманітність гаджетів та великого шкільного навантаження, останнім часом сильно зростає кількість короткозорих дітей. Це ж є частою причиною погіршення зору у підлітків, тому важливо не упустити перші симптоми патології.
Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua