Догляд за новонародженим – щоденні правила

Новонароджена дитина потребує особливого догляду. Її імунна система ще не сформована, а шкіра дуже ніжна і гостро реагує на будь-які подразники. Тому батькам важливо знати, як правильно доглядати за шкірою малюка з перших днів життя. Також важливо знати, як боротися з пелюшковим дерматитом — проблемою, що виникає у кожного другого немовля1.

Догляд за новонародженим

Правила гігієни для немовлят

За чистотою шкіри малюків треба слідкувати щодня, при цьому варто дотримуватися наступних кроків2:

  • Промивати очі дитини за допомогою теплої, не гарячої води та вати.
  • Вмивання крихітки — за необхідності, але не рідше, ніж щодня.
  • Чистити турундочками з вати виключно зовнішню сторону слухового каналу. Використання вушних паличок для цієї процедури недопустимо, оскільки може зашкодити дитині.
  • За необхідності очищувати носик ватними джгутиками, змоченими у кип’яченій воді.
  • Якщо в малюка є себорейні корочки на голові, їх треба змащувати дитячим маслом, потім змивати водою. Можна робити легкий масаж голови.
  • Пупкову ранку слід тримати в сухості та регулярно очищати за допомогою води та антисептика.
  • Шкірні складки слід обробляти дитячим маслом або спеціальним засобом, наприклад, кремом Бепантен®. Це дозволить уникнути такого явища, як суха шкіра у немовлят або подразнення.
  • Після кожної зміни підгузника слід підмивати полові органи малюка проточною водою.
  • Купати крихітку слід щодня у теплій воді (температура — 37 градусів за Цельсієм). У ванночці малюк повинен знаходитися не більше 10 хвилин.

Якщо дотримуватися цих правил гігієни, можна уникнути появи більшості проблем зі шкірою.

Що таке пелюшковий дерматит

Пелюшковий дерматит — це запалення, що має вигляд висипу на попі. Частіше всього він локалізується в місцях зіткнення шкіри з підгузником. Рідше прояви дерматиту можна зустріти на шиї, пахових складках або в області грудини. Хлопчики страждають від цього запалення рідше ніж дівчата.

В більшості випадків пелюшковий дерматит з’являється через постійне використання підгузників, спиртовмісних засобів догляду та недостатньо частої зміни памперса. Подразнення проявляється у почервонінні шкіри, набряклості, супроводжується свербежем.

При появі пелюшкового дерматиту варто звернутися до лікаря та обробляти шкіру малюка після кожної зміни підгузника.

Бепантен® для дітей

Запобігти пересушенню, упріванню шкіри та розвитку пелюшкового дерматиту допоможе Бепантен® мазь. Препарат був розроблений спеціально для живлення та відновлення сухої, подразненої та почервонілої шкіри. Ключовий компонент мазі – провітамін В5, який сприяє відновленню процесів регенерації тканин. Завдяки цьому шкіра малюка швидко загоюється.

Мазь можна наносити під підгузник замість звичайного дитячого крему. Вона підходить для тривалого застосування, не викликає алергії чи подразнень. Також підходить для загоєння подряпин та ран3.

Перш ніж почати вживати будь-який новий засіб для малюка, варто звернутися за консультацією до лікаря-педіатра.

_____________________

*Реклама лікарських засобів. Перед застосуванням необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем та ознайомитися з інструкцією. Зберігати в місцях, недоступних для дітей. Реєстраційні посвідчення: Бепантен® Мазь UA/4157/02/01 від 30.11.2020; Бепантен® Крем UA/4157/01/01 від 30.11.2020; Бепантен® Плюс Крем РП № UA/7805/01/01 від 08.12.2017; Бепантен® Плюс Спрей нашкірний, розчин РП № UA/7805/02/01 від 08.12.2017. ТОВ «Байєр», вул. Верхній Вал 4-Б, тел. (044) 220 33 00.

Література:

1. American Academy of Pediatrics, Dry Skin, 2022.

2. Основы ухода за детьми. Техника лечебных процедур и манипуляций: учебное пособие (ВНЗ ІІІ—IV ур. а.) / А.В. Тяжкая, А.Н. Антошкина, М.М. Васюкова и др.; под. ред. А.В. Тяжкой. – К: Малюк та батьки., 2011. – 156 с.

3. Бепантен®. Інструкція з застосування.

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua