Переваги укладання декларації із сімейним лікарем

Сімейна медицина надає можливість кожній людині отримувати безкоштовно якісні медичні послуги. Для цього необхідно лише обрати лікаря і укласти з ним певний договір. В сучасних реаліях цей процес відбувається дуже швидко, адже можна підписати декларацію сімейного лікаря онлайн. Про те, що це за документ та які можливості з’являються у пацієнта після його оформлення, читайте далі.

підписати декларацію сімейного лікаря

Що таке декларація із сімейним лікарем

Коли людина підписує декларацію із певним лікарем, вона повідомляє державу про своє бажання обслуговуватись саме у нього. Перевагою є те, що вона може обирати спеціаліста самостійно за будь-якими критеріями, наприклад, лікарня розташовується недалеко від її дому, або ж їй рекомендували конкретного лікаря. Великий плюс полягає і в тому, що рішення можна змінити в будь-який момент. Для цього потрібно просто підписати декларацію з іншим спеціалістом, навіть не повідомляючи про це попереднього.

Коли ви обрали лікаря, якому довіряєте, вам необхідно прийти у заклад, взявши із собою три речі:

  • паспорт;
  • ідентифікаційний код;
  • мобільний телефон.

Дані вводяться в електронну систему, після чого друкується дві копії декларації – одна для вас , а інша для медичного закладу. Після цього ви можете в будь-який час записуватись до свого сімейного лікаря зі скаргами чи питаннями, пов’язаними зі станом здоров’я.

Також багато закладів надають можливість підписувати декларацію онлайн. Це значно економить час, адже потрібно всього лиш ввести певні дані в анкету на сайті і чекати дзвінка, або ж взагалі зробити це в чат-боті в Телеграмі. Наголосимо також на тому, що договір із лікарем не обов’язково укладати за місцем прописки. Ви можете вільно обирати як населений пункт, так і лікарню.

Які послуги сімейний лікар надає безкоштовно

До сімейного лікаря можна звертатись із будь-якими симптомами, адже він займається лікуванням багатьох захворювань. Консультація та призначення терапії є абсолютно безкоштовними. Крім того, декларація передбачає і інші послуги на безоплатній основі:

  • здачу загального аналізу крові та сечі;
  • перевірку рівня холестерину, глюкози та інших показників;
  • антропометричні дослідження;
  • проведення швидких тестів на вірусні гепатити та ВІЛ;
  • запис електрокардіограми;
  • вакцинацію за календарем профілактичних щеплень.

Крім цього, сімейний лікар видає довідки про стан здоров’я, лікарняні на місце роботи, а також виписує рецепти (включаючи програму «Доступні ліки»).

Сімейний лікар – це спеціаліст широкого профілю, адже він вміє діагностувати та лікувати безліч патологій. Він надає допомогу усім членам родини – від маленької дитини до пенсіонера. А при необхідності напише направлення до вузькопрофільного фахівця, який далі буде займатись вашим лікуванням. Укладання декларації позбавить вас від необхідності сидіти у довгих чергах та зробить надання допомоги набагато зручнішим.

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua