Загадкові асани: ТОП-7 поз йоги для початківців

Новачкові деякі пози в йозі можуть даватися дуже нелегко. Zmorshki.in.ua розповість, з чого починати підготовку до занять і які пози підійдуть «чайнику».

Загадкові асани: ТОП-7 поз йоги для початківців

Фото: pixabay.com. Фотографія носить ілюстративний характер.

Йога – древня практика, яка своїм корінням сягає до праіндійской культурі. Вона являє собою сукупність різних духовних і фізичних навчань, які включають асани, дихальні техніки, медитацію. Йога є універсальною практикою, яка підходить всім незалежно від віку, статі, фізичної підготовки та віросповідання. Регулярні заняття йогою розвивають гнучкість і витривалість, зміцнюють м'язовий тонус, покращують психічне здоров'я і якість сну.

Разом з тим, йога – практика, яка не терпить поспіху. Тільки послідовне і правильне виконання вправ надасть сприятливий вплив на організм людини в довгостроковій перспективі. Щоб уникнути травмування, слід починати з простих асан.

Які вправи підходять початківцям йогам

Поза гори – Тадасаї

Ця поза допомагає зосередитися на стійкості і вирівнюванні тіла, а також покращує концентрацію уваги. Встаньте, розставивши ноги на ширині стегон, ступні при цьому повинні дивитися строго вперед, а руки вільно опустіть з боків. Розслабтеся, зробіть глибокий вдих, відчуйте, як ваше тіло зливається з простором.

Собака мордою вниз – Адхо Мукха Шванасана

Одна з найбільш легко пізнаваних поз йоги. Асана забезпечує хороший баланс гнучкості і витривалості, розслабляє і зміцнює хребет, м'язи рук і ніг, шию. Ставши на коліна, покладіть долоні під плечі, а коліна під стегна. Утримуючи долоні на місці, піднімайте стегна, випрямивши ноги. Якщо амплітуда тіла не дозволяє повністю випрямити ноги, можете зігнути їх в колінах.

Загадкові асани: ТОП-7 поз йоги для початківців

Фото: pixabay.com. Фотографія носить ілюстративний характер.

Поза кішка і корова – Марджаріасана

Марджаріасана являє собою динамічну асану, яка складається з двох чергуються між собою прогинів. Ця вправа опрацьовує хребет, розтягує грудну клітку, шию, плечі, знімає напругу і затискачі в цих місцях. Крім того, виконання асани сприяє зняттю чи зменшенню болю при менструації. Встаньте на карачки, на вдиху прогните спину вниз, підніміть голову. Потім зробіть вихід, округлятимете спину і опустіть голову вниз. Людям з травмами шиї слід з обережністю виконувати цю вправу.

Поза дерева – Врікшасана

Це проста, але в той же час корисна асана для початківців. Врікшасана відновлює кровообіг, формує правильну поставу, тренує вестибулярний апарат, зміцнює зв'язки, допомагає при плоскостопості.

Перебуваючи в позі Тадасаї, підійміть ступню і поставте її на протилежну гомілку. Є рівень підготовки дозволяє, можна поставити на внутрішню поверхню стегна. Руки складете перед грудьми або витягніть вперед. Потім закрийте очі і сконцентруйтеся на диханні.

Поза побудови моста – Сету Бандха Сарвангасана

Ця асана дозволяє підготувати тіло до виконання інших, більш складних вправ. Сету Бандха розкриває грудний відділ, тазостегнові суглоби, зміцнює і розтягує хребет, стимулює роботу внутрішніх органів. Щоб правильно виконати цю вправу, ляжте на спину, зігніть ноги в колінах і поставте ступні на ширині стегна. Потім обхопіть щиколотки руками і не поспішаючи піднімайте таз вгору. Затримайтеся в такому положенні.

Поза скручування спини – Ардха Матсіендрасана

Асана покращує роботу внутрішніх органів – кишечника, печінки, селезінки, розслаблює напружені м'язи спини, розтягує сідниці і підколінні сухожилля. Варто зазначити, що цю асану не рекомендується виконувати людям з виразковою хворобою і вагітним жінкам. При виконанні даної вправи приділіть увагу попереку, переконайтеся, що ноги і основні м'язи знаходяться в тонусі, щоб скручування було безпечним.

Поза дитини – Баласана

Ця універсальна поза, яка використовується для розслаблення, відпочинку і відновлення дихання після складних асан. Вона також рекомендується до виконання при запамороченнях і загальної втоми. Поза дитини знижує стрес і почуття тривоги, сприяє нормальному кровообігу. Цю асану не слід виконувати людям з підвищеним артеріальним тиском.

Загадкові асани: ТОП-7 поз йоги для початківців

Фото: pixabay.com. Фотографія носить ілюстративний характер.

Поради початківцям йогам, які самостійно освоюють асани:

  • Якщо у вас є хронічні захворювання або травми, проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж приступати до виконання асан.
  • Приділяйте особливу увагу диханню: це необхідно для зняття м'язової напруги.
  • Робіть тільки ті вправи, які не викликають почуття дискомфорту.
  • Якщо вам не вистачає гнучкості і еластичності, що не виконуйте вправи через біль, робіть полегшений варіант асани.
  • При виконанні різних поз не робіть різких рухів: це може призвести до травмування. Постарайтеся максимально розслабити м'язи.
  • Не впадайте у відчай, якщо у вас не відразу все виходить. Тільки регулярні заняття сприяють позитивній динаміці.

Раніше Zmorshki.in.ua розповідав про вправи, які поліпшують зір.

Тищенко Лия
zmorshki.in.ua