Масаж обличчя Гуаша: показання, техніка виконання і ефективність

Масаж Гуаша – один з видів стародавніх китайських масажів. Традиції народної медицини в Китаї сформувалися під впливом мудрості, заснованої на досвіді поколінь, і придбали свою філософію, часто «по-іншому» пояснює захворювання і їх лікування.

Сучасна медична наука хоч і не підтверджує досвідченим шляхом теорії наших східних сусідів, але знаходить в цих способах і методах лікування користь для організму, як, наприклад, при масаж Гуаша. Розберемося детальніше, що таке масаж Гуаша, як він впливає на наше здоров’я і як виконується.

Що таке масаж Гуаша?

Масаж гуаша, або скребковий масаж, – це найдавніший вид китайського масажу. Сама назва складається з двох китайських ієрогліфів: «гуа», яке в перекладі означає «скребсти», і «ша», що позначає якесь «захворювання». Масаж проводиться з використанням спеціального атрибута – скребка, який буває різної форми і розміру, опуклий або увігнутий. Залежно від частини тіла, де буде проводитися масаж, вибирають найбільш підходящий по формі. Так, наприклад, для масажу голови використовують скребок-гребінь, для спини – квадратні, а для рук і шиї – трикутні.

Цікавий факт! Скребки виготовляють з каменю, рогів тварин або металу. Найкращий скребок – изчерного нефрит (камінь Гуаша). Він вважається священним каменем в Китаї, і добувають його тільки в одному місці світу. З його допомогою здійснюється вплив на рефлексогенні зони, розташовані на обличчі і тілі.

Користь масажу Гуаша: 7 лікувальних ефектів на організм

 1. Поліпшується лимфооток і кровообіг.
 2. Розслаблюються м’язи.
 3. Минає біль.
 4. З’являється прилив сил, енергії.
 5. Нормалізується сон.
 6. Проходить пігментація.
 7. Збільшується тонус шкіри і її захисні сили.

5 показань до проведення масажу скребкового

 1. Поганий лімфовідтікання або кровообіг.
 2. Набряки.
 3. М’язові спазми.
 4. Функціональна недостатність суглобів.
 5. Для омолодження та з общеоздоровительной метою.

Коли варто утриматися від масажу Гуаша?

Незважаючи на те, що масаж надає позитивне дію, у нього є і протипоказання. Процедуру не призначають при:

 • алергічних реакціях на олії;
 • вагітності і лактації;
 • інфекційних хворобах шкірних покривів;
 • новоутвореннях і родимки на тілі;
 • менструації;
 • поганий згортання крові або, навпаки, при ризику тромбозів;
 • психічних захворюваннях;
 • переломах кісток;
 • анеміях різного генезу;
 • серцевої, ниркової, печінкової недостатності.

Говорить доктор! Ваше здоров’я – це в першу чергу ваша відповідальність. Обов’язково переконайтеся в наявності медичної освіти у масажиста, у дотриманні салоном або медичним центром стерильності інструментів. Адже масаж передбачає контакт скребка з біологічними рідинами (кров) людини, а це – завжди ризик інфекцій. Пам’ятайте про це!

Схема і техніка виконання масажу Гуаша

Практично будь-який салон краси надає послуги масажу. Але найчастіше це косметичний масаж. Далеко не всі «майстра» навчені техніці Гуаші та мають досвід роботи в цьому напрямку. В ідеалі – цю послугу повинен надавати людина, яка має медичну освіту, додатково навчений даній методиці.

Перед процедурою професіонал обов’язково поцікавиться станом здоров’я, виключить протипоказання. В залежності від місця масажу, віку і статі він визначає силу натискання скребка і навіть те, скільки разів необхідно буде «скребсти» по одній і тій же зоні.

Руху рук при масажі включає в себе три види впливів на шкіру:

 1. «Се-гуа» – швидкі, з сильним натисканням руху;
 2. «Бу-гуа» – повільні, зі слабким натиском руху;
 3. «Пінь-бупинь-се» – повільні, з сильним натисканням руху.

Перед початком процедури шкіру змащують маслом Гуаша. Його наносять для кращого ковзання скребка. Тривалість процедури приблизно 20-40 хвилин. Тим, хто вперше планує випробувати цей масаж, він може не сподобатися, оскільки відчуття будуть досить неприємні. Щоб не залишилося сумних спогадів, тіло повинно бути підготовлено до масажу, розігріте, розслаблено і змазано косметичним маслом!

Існують умовні лінії та напрямки на тулубі, голові і кінцівках, яких слід дотримуватися при виконанні масажу. Вони розподілені так, щоб піднімалось максимальна кількість рефлекторних точок, стимуляція яких призводить до лікувального ефекту. Руху скребком за одним і тим же напрямках повторюються до 6 – 9 разів і тільки в одну сторону.

Відразу ж після масажу помітний ефект у вигляді підшкірних крововиливів, так званих ” плям «ша». За цими плямами досвідчені масажисти намагаються передбачати, якими хронічними захворюваннями страждає клієнт. Китайська мудрість говорить, що синці утворюються в тих зонах, які відповідають за страждання хворого органу, а з рідиною з них виходить все погане. Наукової підґрунтя в цьому немає, але це філософія східної народної медицини, тому приймаємо її, як є. А плями, як правило, проходять через 2-3 дні. Курс включає в себе 10-20 сеансів. Для підтримки даного ефекту курс рекомендують проводити 2 рази на рік. Але, знову ж таки, все строго індивідуально.

Важливо пам’ятати, після процедури потрібно уникати протягів, купання, пити гарячі напої і носити одяг потепліше!

Китайський масаж обличчя і голови Гуаша

Масаж обличчя виконується круглими пластинами у вигляді рибок, які в кілька разів менше звичайних. Дія на шкіру повинно бути делікатним, не занадто глибоким. Масаж обличчя цим способом проводиться при наступних проблемах:

 • дрібні зморшки;
 • висипання на шкірі (неінфекційні);
 • головний біль;
 • спазми мімічних м’язів;
 • сірий колір обличчя.

Важливо! Ні в якому разі масаж не виконується при наявності запалення, інфекційних процесів на шкірі обличчя (гнійники, вугри, герпес, стрептодермія). Це спровокує їх поширення на шкірі і погіршення стану!

Як виконується масаж Гуаша на обличчі?

Для початку фахівцеві потрібно візуально розділити лоб на дві рівні частини, потім скребкомсделать 8-10 рухів від середини лоба до скронь. Далі повторюється це ж кількість рухів в наступній послідовності: від носа до скроні і від підборіддя до скроні. Все в точності повторюють і для іншої частини обличчя.

Масаж Гуаша на голові: кому і навіщо?

Масаж голови проводять з допомогою скребка-гребеня. Показання до масажу голови:

 • м’язові спазми;
 • стрес;
 • порушення сну;
 • випадання волосся;
 • запаморочення;
 • вегетосудинна дистонія.

На волосистої частини голови масло не використовується. Одразу починають виконувати масажні руху: спочатку від маківки до чола прямо по волоссю з невеликим зусиллям, потім від маківки до потилиці. Паралельно масажист обов’язково цікавиться, чи терпимі впливу або заподіюють біль. Потім масажні руху змінюють напрям: гребенем проводять по скронях, огинаючи вушну раковину і прямуючи до потилиці. І так – з обох сторін. У завершенні процедури здійснюються радіальні руху від маківки до периферії по колу.

Важливо! Регулярний масаж голови дає прилив енергії, сприяє кращому живленню шкіри голови, збільшує ріст волосся і їх стан.

Масаж Гуаша в домашніх умовах та відгуки лікарів

Без спеціальних знань зробити масаж Гуаша не кожному під силу. Бажано проконсультуватися з фахівцем перед тим, як проводити процедуру. Звичайно, можна вивчити даний метод з допомогою спеціальних курсів або подивитися опис процедури самостійно в Інтернеті, де дають наступні рекомендації для домашнього масажу:

 • «Якщо немає спеціального скребка, його можна замінити на дерев’яну ложку».
 • «Перед тим, як почати робити масаж, потрібно прийняти гарячу ванну».
 • «Приступаючи до масажу, слід нанести на шкіру масло Гуаша, а якщо його немає, можна замінити звичайним оливковою олією».
 • «Якщо проводити масаж спини, то необхідно чергувати руху з сильним натисканням і легким».
 • «Особливу увагу потрібно буде приділити зоні між лопаток і шиї».
 • «Після закінчення процедури спину накрити ковдрою, полежати 20 хвилин».

Все це в подробицях можна знайти і без нашої допомоги в Інтернеті. За перераховані вище поради ми не ручаємося. Наша першочергова задача – це попередити вас про можливі ускладнення домашнього скребкового масажу.

Думка лікаря! Настійно не рекомендую проводити цю процедуру в домашніх умовах. Без досвіду і знань можливі помилки: сильний вплив призведе до скальпированной рані, чреватої капілярною кровотечею, а масаж на запалену і неочищену шкіру погіршить стан – розвинеться гнійна інфекція.

Лікарі підтверджують, що професійний (!) масаж надає лікувальну дію на весь організм. Він покращує реологічні властивості крові, підвищує опір імунної системи до різних мікроорганізмів. Але є і мінуси – підшкірні крововиливи. Правда, шкоди вони не приносять і проходять протягом кількох днів. В цілому, масаж Гуаша досить ефективний і корисний за умови, що виконувати його будуть професіонали, враховуючи наявність або відсутність протипоказань.

загрузка...
Like this post? Please share to your friends:
zmorshki.in.ua