Самомасаж обличчя: технології, протипоказання та методи

Техніка проведення самомасажу обличчя та основні види методики

Самомасаж для обличчя є ефективною процедурою для усунення зморшок і отримання омолоджуючого впливу. Технологія здійснення процесу досить проста і легко освоюється в домашніх умовах без уміння яких-небудь складних навичок. Докладний опис технології маніпуляції допоможе навчитися без проблем проводити дані вправи.

Переваги та підготовка до проведення процедури

Процедура здійснення самомасажу для обличчя має досить вагомі переваги, які є приводом до освоєння даної технології:

 1. висока ефективність впливу і швидке отримання бажаного результату;
 2. очищення та тонізування шкірних покривів внаслідок здійснення комплексу вправ;
 3. безперешкодне виконання масажу в домашніх умовах;
 4. відсутність будь-яких витрат на здійснення процесу при правильному освоєнні основної техніки масажу;
 5. можливість проведення масажу в будь-який зручний час.

Для отримання швидкого і позитивного результату слід використовувати техніку самомасажу обличчя регулярно протягом тривалого періоду часу (20-30 сеансів). При цьому важливо правильно виконувати лікувальні вправи і не навантажувати надмірно шкірні покриви.

Запорукою успішного здійснення процедури є правильна підготовка до маніпуляції.

Даний захід включає три основних етапи:

 • на початковій стадії здійснення процесу важливо очистити шкіру обличчя за допомогою спеціальних засобів (тонік, скраб) для того, щоб прочистити важливі лімфатичні лінії, розташовані на обличчі. При цьому застосування скрабу не рекомендовано занадто часто. Для цього достатньо лише проводити маніпуляцію раз в тиждень;
 • при проведенні масажу потрібно підібрати спеціальний засіб для зволоження, так як процедура заборонена при сухості шкіри. В цьому випадку слід використовувати креми, які застосовуються в повсякденному використанні, так як нова косметика може викликати алергію або інші негативні наслідки;
 • перед безпосереднім проведенням масажу слід уважно вивчити шкірні покриви і визначити розташування лімфовузлів в області обличчя. При здійсненні процедури не слід сильно натискати на них, а лише злегка натискати подушечками пальців на проблемні місця.

Загальна тривалість масажу складає не більше 10 хвилин, так як дуже тривала процедура може призвести до розвитку неприємних симптомів у вигляді сильного почервоніння і деякої набряклості шкіри! Після проведення процесу на обличчі спостерігається легкий рум’янець, який проходить протягом короткого часу!

Технологія проведення масажу

Техніка здійснення масажу полягає у виконанні певних дій підготовки і в безпосередньому здійсненні процедури. Процес проводять у відповідності зі спеціальними лініями масажу, які викликають найменшу розтягнення шкіри. Перед маніпуляцією зайві прибирають волосся з обличчя і займають зручне положення перед дзеркалом.

Виділяють наступні правила технології:

 • всі маніпуляції масажу здійснюються тільки по напрямку лімфатичних ліній. Масаж шиї і обличчя слід робити вниз по напрямку від голови до плечей. Не можна натискати або сильно масажувати лімфатичні вузли, так як дані дії можуть призвести до серйозних наслідків!
 • проведення масажу не повинно викликати сильних болючих відчуттів і залишення слідів на тілі у вигляді синців або синців. Процедура повинна бути в міру енергійної і викликати приємні відчуття після безпосереднього закінчення процесу;
 • не слід перевищувати тривалість масажу, так як даний аспект сприяє зменшенню ефективності процесу і викликає зайву напругу шкірних покривів;
 • вибір зручного положення, яке не буде викликати сильний тонус м’язів і забезпечить максимальне розслаблення всього тіла. В якості додаткових засобів можна використовувати зволожуючі креми, але якщо процедура буде проведена за допомогою чистих і теплих рук, то ефективність впливу збільшується в кілька разів!

Самомасаж обличчя в домашніх умовах

Процедура виконання самомасажу обличчя ґрунтується на виконанні простих вправ наступного характеру.

 1. Застосування легких погладжувань у відповідності з масажними лініями, розташованими від центральної частини підборіддя у напрямку до мочок вух. Від внутрішніх куточків рота до верхньої частини кінчиків вух і від середньої частини лоба до скронь.
 2. Здійснення вправи окуляри полягає в погладжуванні області навколо очей за годинниковою стрілкою і, навпаки, по 3 підходи з кожної сторони. При цьому доторку не повинні бути короткостроковими і не сильно впливати на ніжну шкіру обличчя.
 3. Застосування спеціального вправи вісімки при масажі зовнішнього кута ока, біля якого утворюються зморшки. За допомогою середнього і безіменного пальця виконувати фігуру 10 разів з кожної сторони.
 4. Розтирання шкіри по спіралі. Дані руху краще всього здійснювати по лінії складки між бровами знизу верх і в середній частині лоба у напрямку до скронь. Також можна робити вправи у відповідності з іншими масажними лініями і в місцях утворення мімічних зморшок (куточки рота, очей).
 5. Спеціальні натискання подушечками пальців в області утворення зморшок. Найбільш проблемні місця на переніссі, в області очей, вікових складок біля рота. Вправу виконують по 3 підходи за одну процедуру.
 6. Використання спеціального вправи гри на роялі ґрунтується на легкому поплескуванні шкірних покривів подушечками пальців у напрямку розташування масажних ліній. Також процедура ефективна для усунення подвійного підборіддя. Виконують техніку 6-8 разів за одну процедуру масажу.

Після здійснення процедури масажу бажано додатково зробити спеціальну маску для обличчя, так як шкіра добре розігріта і ефект впливу від маніпуляції буде набагато вище! При сильній сухості можна використовувати компреси на основі оливкової або будь-якого іншого масла.

Самомасаж шиї в домашніх умовах

Самомасаж шиї особливо ефективний при розвитку остеохондрозу в цій області і, крім естетичних цілей має лікувальну дію.

Процедура складається з наступних етапів:

 • Початковим етапом у здійсненні процесу є розминання області спини з боку лопаток і здійснення поступового переходу до шийного відділу. При цьому рухи не повинні викликати хворобливих відчуттів і бути в міру енергійними;
 • Масаж шийного відділу полягає у виконанні погладжувань у напрямку зверху вниз від потилиці до шиї (близько 6-7 разів). Потім робляться вправи вичавлює типу, а після, здійснення рухів за допомогою ребра долоні (5-6 разів). Завершення процедури ґрунтується на повторному погладжування шиї.
 • У заключній частині масажу можна використовувати процес розтирання. Для цього ретельно впливають подушечками пальців на задню частину шиї. Загальна тривалість процедури близько 20 хвилин. При виконанні процесу важливо використовувати рухи різного ступеня впливу для отримання максимального ефекту впливу.

Самомасаж обличчя Олени Земскової

Методика даного масажу розроблена відомим масажистом Оленою Земскової, яка представила велику кількість інноваційних технік з моделювання жіночого обличчя. При цьому техніку цієї маніпуляції можна легко здійснити в домашніх умовах.

Проведення процедури складається з наступних послідовних дій:

 1. максимальне розслаблення загального стану (прослуховування приємної музики, заняття зручної пози перед дзеркалом і здійснення глибоких вдихів);
 2. здійснення погладжування згідно з масажними лініями по всьому периметру обличчя, шиї. Процедуру потрібно провести 3 рази для повного нервового розслаблення;
 3. розминання шкіри обличчя за допомогою кінчиків пальців. При цьому рухи повинні бути легкими і не надавлюють. Слід уникати впливу на лімфатичні вузли. Ефективність вправи полягає в усуненні глибоких зморшок і тонізації шкірних покривів;
 4. проведення постукування за допомогою подушечок пальців для підтягування шкіри та врівноваження тонусу м’язів;
 5. пощипування великим і вказівним пальцем відповідно по напрямку масажних ліній. Завершенням масажу є повне розслаблення обличчя за допомогою прикладання долонь до особі протягом 5-7 секунд.

Самомасаж обличчя Зоган Ассахи

Дана методика має велике число нерівнозначних відгуків про процесі здійснення та ефективності масажу. Японська процедура Зоган Ассахи досить проста і швидко освоюється при повторенні декількох однакових рухів. Найкраще взяти уроки у професійного масажиста, який покаже, як правильно виконувати всі необхідні рухи.

Масаж має велику кількість переваг та усуває глибокі і мімічні зморшки в комплексному догляді за шкірою. Методика ідеально підходить для обличчя вимагає лімфодренажного догляду при зайвій набряклості і втрати пружності шкіри. При цьому важливо враховувати деякі недоліки процесу: здійснення рухів проти напрямку масажних ліній, відсутність точного керівництва по проведенню масажу і недостатнє вплив на м’язи обличчя. При цьому дану техніку можна використовувати, так як вона не принесе значної шкоди для шкірних покривів і зробить необхідний ефект!

Протипоказання до проведення процедури

Проведення самомасажу обличчя також має деякі обмеження до застосування, які наведені у списку нижче:

 1. наявність гострих запальних процесів на обличчі різного походження;
 2. поява подразнення або травматизації шкіри (алергічні реакції, рани, укуси комах);
 3. шкірні патології у вигляді вугрової висипки і екземи;
 4. виражений купероз шкірних покривів (значне розширення кровоносних судин під шкірою);
 5. отримання сильних сонячних опіків. У літній час рекомендується уникати сильного попадання ультрафіолетових променів, так як вони сприяють появі зморшок і здатні викликати незворотні процеси на шкірі!

Вищевказані ознаки є забороною для застосування процедури, так як паралельне здійснення процесу з наявністю таких патологій може призвести до розвитку негативних ускладнень!

Самомасаж обличчя представляє ряд процедур, які легко можна здійснити в домашніх умовах і не є дуже затратними в порівнянні з дорогими послугами в салонах. Ефективність даної методики заснована на правильному і регулярному використанні маніпуляції з дотриманням всіх необхідних правил технології!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: