Іспанський масаж обличчя: техніка, схема, ефект

Іспанський масаж обличчя являє собою особливий комплекс технік, запропонований мануальним терапевтом Енріке Кастеллс Гарсіа ще на початку ХХ століття. Оригінальна практика включає в себе елементи йоги, тибетської і індійської медичних практик. В основі методики лежить хіромасаж, що дозволяє одночасно поєднувати класичний і східний підходи.

Іспанська техніка масажу — у чому її секрет?

Завдяки вираженому лимфодренажному ефекту після іспанського масажу зменшується набряклість тканин, покращується кровообіг, підвищується вироблення власних колагену і еластину, запускаються процеси відновлення і омолоджування всього тіла. Моделюючий (або скульптурний) ефект масажу досягається активним впливом на кожну м’яз обличчя.

Очікуваними результатами є:

 • усунення дрібних мімічних зморшок і зменшення глибоких;
 • зменшення «другого підборіддя»;
 • збільшення губ;
 • підтяжка обличчя.

Іспанська техніка масажу має ряд особливостей. Щоб досягти найкращого ефекту, майстри дотримуються наступних правил:

 1. Під час процедури використовується техніка тільки однієї методики, так як різноспрямовані дії не дадуть бажаного результату.
 2. Підбір практики іспанського масажу проводиться індивідуально для кожної конкретної людини. Для цього потрібна очна консультація у фахівця, під час якої той оцінить стан шкіри, вікові зміни і т. д.
 3. Масажні прийоми ніколи неповторяются, завдяки чому не настає звикання тіла, що позитивно позначається на вираженості позитивних змін.

Чим відрізняється іспанський масаж від класичного?

Іспанський масаж відрізняється від класичного тим, що носить виражений антистресовий характер. Повний релакс – ось з чого починається і чим закінчується процедура. М’язи попередньо не розігрівають, а масажні рухи роблять подушечками пальців та/або ребром долоні, плавно чергуючи щипки з глибоким розтиранням і/або поверхневим впливом.

Особливу увагу приділяють підбору аромоматических масел, свічок і спеціальної музики, що всі разом надає розслабляючий ефект.

Кому показаний іспанський масаж?

Показання до виконання іспанського масажуобличчя:

 1. Сухий тип шкіри. Методика активізує роботу сальних залоз.
 2. Набряк обличчя, викликаний лімфостазом. Розминання якісно покращує відтік лімфи з тканин.
 3. Купероз. Завдяки спеціально підібраній техніці, спрямованої на відновлення кровообігу у верхніх шарах дерми, усуваються судинні зірочки.
 4. Мімічні зморшки, фотостаріння. Вплив на клітини сполучної тканини (фібробласти) активує синтез волокон колагену і еластину, в результаті чого підвищується тургор тканин

В яких випадках застосування іспанського масажу протипоказано?

Існують строгі протипоказання до проведення іспанського масажу:

 1. Онкозахворювання, незалежно від форми та активності процесу. Зміна гемо – і лимфодинамики може призвести до прогресування захворювання або злоякісному переродженню, тому робити цю процедуру в даному випадку не варто.
 2. Дрібні садна, рани області обличчя і шиї. Необхідно дочекатися повного відновлення цілісності шкірних покривів, перш ніж починати курс терапії, так як навіть легке вплив на травмовані тканини може стати причиною серйозної запальної реакції або занесення інфекції.
 3. Гнійничкові висипання. Шкіра обличчя добре постачається кров’ю, тому потрапляння інфекційних агентів в кров провокує розвиток генерализованого запальної відповіді.
 4. Герпесвірусна інфекція в стадії загострення. Вірус простого герпесу досить агресивний, навіть мінімальний вплив на уражені клітини викликає поширення процесу.

Чи застосовується іспанський масаж обличчя при купероз?

Іспанський масаж відмінно допомагає при купероз, це захворювання навіть є показанням до проведення цієї техніки.

Масаж дозволяє:

 • поліпшити кровообіг;
 • зміцнити стінки кровоносних судин;
 • прибрати або значно зменшити набряк тканин;
 • усунути судинні зірочки і сіточки.

Схема іспанського масажу обличчя

Техніку і порядок виконання масажних рухів підбирають для кожного клієнта індивідуально, враховуючи його потреби та зміни на шкірі.

Масажними рухами (на відміну від багатьох інших методик) охоплюються не тільки обличчя, але й зона декольте. Класична схема техніки іспанського масажу виглядає так:

 1. Здійснюючи легкі масажні рухи кінчиками пальців, окреслюють овал обличчя по напрямку від лоба до шиї, потім підіймаються вгору, до підборіддя і носогубной складці, після чого пальці виявляються на носі, потім щоках, і, нарешті, перетинаючи скроневу область, досягають лоба.
 2. На наступному етапі зростає амплітуда рухів, їх повторюються вже не кінчиками пальців, а внутрішньою поверхнею долонь по наведеним вище масажних лініях.
 3. Усі рухи слід виконувати у певному темпі, не дуже швидко і не повільно. Часто в салонах для цього ставлять музику з певною ритмічністю, щоб масажиста було легше зорієнтуватися.
 4. Після того, як м’язи досить розслабилися – використовують легкі щипкові руху. Щипки починаються з області щік і носа, потім – в області брів і чола, і нарешті – по контуру овалу обличчя, підборіддя і шиї.

Як роблять іспанський масаж?

Іспанський масаж неможливо зробити самостійно, тільки досвідчений фахівець може грамотно підібрати та виконати цю особливу техніку.

Першим етапом проводять демакіяж, очищаючи шкіру від забруднень, пилу і залишків косметичних засобів.

Перш ніж приступити безпосередньо до масажу, шкіру обличчя змащують спеціальним кремом або олією. У осіб з жирним типом шкіри використовують менш маслянисті засобу, в той час як при підвищеній сухості – більш жирні.

Масаж виконують, переважно використовуючи для розминання кінчики пальців (подушечки) та долоні. Погладжування змінюються пощипываниями, потім чергуються з поплескуваннями. Кожен рух досить швидко змінюється наступним, так що організм не встигає звикнути і пристосуватися.

При правильно проведеному іспанською масажі не повинно відчуватися ні болю, ні дискомфорту, тільки повне розслаблення. Ця процедура дозволена до застосування навіть у вагітних, так як вона максимально комфортна, дарує тільки приємні відчуття і надає хороший нейроседативний ефект. Після іспанського масажу залишки крему або масла видаляють, знову ретельно очищають обличчя і наносять відновлювальні та захисні засоби.

Для досягнення максимальної релаксації використовують ароматичні масла і свічки, включають розслаблюючу музику. Іспанський масаж дозволяє максимально заспокоїться, на сеансах навіть можна заснути.

Моделюючий іспанський масаж обличчя — у чому його особливість?

В результаті підвищення тонусу шкіри, нормалізації кровообігу і лімфотоку, іспанський масаж дозволяє:

 1. Розгладити зморшки.
 2. Підтягнути провисающую шкіру верхнього століття.
 3. Зменшити або усунути другий підборіддя.
 4. Трохи скорегувати форму брів.
 5. Окреслити овал обличчя, зменшити брилі і/або друге підборіддя.

У чому унікальність лімфодренажного іспанського масажу?

Лімфодренажний іспанський масаж – це особлива комплексна методика, спрямована на поліпшення відтоку лімфи від шкіри і структур обличчя та зони декольте. Якісно проведена процедура сприяє усуненню набряків, нормалізує артеріальний і внутрішньочерепний тиск, повертає шкірі здоровий молодий вид. Масажні рухи в цьому випадку проводять по ходу лімфатичних судин.

Які тонкощі методики при реафірмірующому масажі обличчя?

Реафірмірующій іспанський масаж обличчя дозволяє провести відновлення одночасно на трьох рівнях: нейрорецепторном, м’язовому та судинному.

Вплив на нейрорецепторном рівні дозволяє зняти м’язовий і судинний спазм, що, в свою чергу, є підготовчим етапом для подальшої роботи масажиста.

На судинному рівні відбувається відновлення роботи лімфатичної та кровоносної систем, що дозволяє наситити структури і тканини киснем, а так само прибрати продукти клітинного метаболізму.

Пасивна гімнастика м’язів обличчя, що проводиться за допомогою реафирмирующего іспанського масажу, дозволяє усунути гіпертонус і поліпшити скоротливу м’язову здатність. Дана техніка має виражену омолоджувальний і відновлювальний ефект, а у зв’язку зі своїм м’якому впливі може застосовуватися вже з 18 років.

Чим унікальний іспанський хіромасаж?

Хиропластический (або миоструктурный) масаж обличчя спрямований на глибоку опрацювання м’язових волокон, що сприяє підвищенню їх еластичності. Для досягнення потрібного ефекту, масажисти намагаються досягти повного розслаблення кожної групи м’язів, зняти підвищений тонус і поліпшити їх кровопостачання. Перевагу віддають круговими масажними рухам.

Скільки разів слід провести процедуру, або коли стає помітний ефект від іспанського масажу обличчя?

Бажаний ефект стає помітний вже на 3-4 процедурою, однак, для досягнення стійкого результату необхідно провести повний курс 10 сеансів. В якості підтримуючої терапії бажано повторювати масаж 1-2 рази на місяць, і проходити повторні курси принаймні 1 раз на рік.

загрузка...
Like this post? Please share to your friends:
zmorshki.in.ua