Букальний масаж обличчя самостійно – ефективність та особливості проведення процедури, протипоказання

Для продовження молодості і в цілях усунення зморшок на обличчі, жінки готові випробувати незвичайні процедури та методики. Одні віддають перевазі диво-кремів, інші вирішують питання кардинально – за допомогою пластичної хірургії. Альтернативним варіантом є буккальный масаж. Любителям нових відчуттів і експериментів даний спосіб точно сподобається.

Суть методики

Масажна процедура дещо відрізняється від класичних маніпуляцій з шкірним покривом обличчя. Особливістю є комплексна проробка тканин: з внутрішньої сторони (через ротову порожнину) і зовні. Косметолог опрацьовує кожну складочку і рівні поверхні, заводячи пальці в рот до внутрішніх стінок щік і носогубний зони.

Техніка букального масажу складається з двох основних фаз:

 • скульптурною, що передбачає опрацювання шкіри з зовнішньої сторони обличчя;
 • глубокотканной, що передбачає вплив з боку порожнини рота, завдяки чому зусилля направляються не тільки на шкірний покрив, але і підшкірну клітковину, м’язову тканину.

Буккальный масаж – це одна з варіацій скульптурного масажу. Автором методу є Жоель Сиокко, відома у всьому світі за інших робіт, які передбачають нестандартний підхід у боротьбі зі старінням. Больові і переважно неприємні відчуття під час масажних рухів француженка рекомендує просто перетерпіти заради омолоджуючого ефекту.

Буккальный масаж до і після курсу процедур

Кому підійде процедура

Буккальный масаж косметологи рекомендують в наступних випадках:

 • втрата чіткості овалу обличчя, вікові зміни, що спотворюють контур;
 • опущення окремих ділянок обличчя (найчастіше така проблема з’являється в області скул);
 • зниження пружності шкіри, в’ялість;
 • зниження тонусу лицьових м’язів;
 • поява зморшок (вікових, мімічних, глибоких і ледь помітних);
 • збільшення обсягів на окремих ділянках (щоках, підборідді і ін);
 • набряклість.

Переваги і недоліки

Завдяки якісному виконанню верхніх шарів епідермісу вдається вирішити багато проблем одночасно. Прямий вплив на тканини шляхом специфічного розминання і натискання сприяє виведенню зайвої рідини. Маніпуляції з шкірним покривом стимулюють обмінні процеси, регенеративну функцію. Посилене кровообіг активно забезпечує клітини киснем і поживними речовинами, що відновлює біохімічні реакції на клітинному рівні.

Масаж, розроблений Жоель Сиокко, дає високі результати на будь-якому етапі старіння шкіри. Особливо дієвим метод вважається при глибоких зморшках і невеликих деформаціях контуру обличчя. Ефект порівнянний з хірургічної пластикою. Мало шансів на збереження і глибоких зморшок.

Буккальный масаж допомагає повернути рухливість тканин на обличчі тим людям, хто переніс інсульт. Енергійні рухи активізують фізіологічні процеси, відновлюють кровообіг у судинах і капілярах. М’язова тканина обличчя приходить в тонус, що сприяє усунення деформацій та інших змін на обличчі, повертається чутливість.

Одним з основних переваг методики є той факт, що шкірний покрив зберігає цілісність, ризик отримання травми відсутня.

Незважаючи на ефективність масажу, перед випробуванням його дії на собі варто ознайомитися з недоліками даного виду впливу на шкіру обличчя.

 1. Практично всі масажні рухи супроводжуються больовими ефектами.
 2. Техніка складна, освоїти її самостійно нелегко. Як мінімум потрібно пройти курс навчання для визначення сили впливу на шкірний покрив, ділянки, які необхідно опрацьовувати і ті місця, де маніпуляції недоречні.
 3. Деякі рухи виконуються з проникненням пальців в ротову порожнину, що не приносить задоволення клієнтам.
 4. При виконанні процедури слід дотримуватися певні заборони, зокрема натискання на зону шиї, декольте.

Особливості проведення процедури

В ідеалі на буккальный масаж записатися до фахівця. Існує багато нюансів в техніці рухів і фізіологічних факторів, що відомі тільки кваліфікованим майстрам. Практично в будь-косметологічній клініці є такі співробітники.

Послідовність процедури:

 • зняття макіяжу і сальних виділень тоніком або молочком, дезінфекція поверхні шкіри антисептиком (косметолог перед виконанням маніпуляцій одягає гумові рукавички одноразового використання);
 • нанесення масажного масла на робочу зону;
 • опрацювання шкіри з зовнішньої сторони (спочатку рухи легкі прогрівальні, потім інтенсивність збільшується, як і сила натискання);
 • опрацювання шкірного покриву з внутрішньої сторони (кілька пальців майстра проникають в ротову порожнину, інші продовжують впливати з зовнішньої поверхні);
 • на завершальному етапі інтенсивність рухів знижується, робоча поверхня поглаживается і злегка похлопывается подушечками пальців;
 • зняття залишків олії сухою серветкою;
 • накладання маски з омолоджуючим ефектом.

Тривалість першого сеансу не перевищує 10-15 хвилин. За цей час клієнт адаптується до нових і не дуже приємним відчуттям. Наступні процедури збільшуються до 20-30 хвилин.

Технікою масажу реально опанувати самостійно, але краще, якщо про ази розповість кваліфікований майстер. Для цього в навчальних центрах організовані курси, де за короткий проміжок часу можна придбати мінімальні навички в масажному справі.

Якщо відточується майстерність на родичів або близьких в домашніх умовах, слід врахувати важливі нюанси масажу.

По-перше, всі маніпуляції умовно поділяються на декілька етапів, кожен з яких виконується в певному порядку:

 • спочатку застосовуються погладжують і растирающие руху;
 • далі інтенсивність збільшується, що досягається використанням щипків, затискачів, натискань;
 • на завершення – погладжування і поплескування.

По-друге, рухатися при виконанні елементів слід по масажних лініях.

 1. Від підборіддя до скул.
 2. Від середньої точки лоба до скронь.
 3. Від куточків рота до мочок вух.
 4. Від підборіддя до вушних козелкам.
 5. Від внутрішніх куточків очей до зовнішніх (прохід по нижнім, верхнім століттям).
 6. Від крил носа до вушних раковин.

Для отримання ковзного руху на шкірний покрив перед процедурою наноситься спеціальне масляниста засіб. В домашніх умовах можна використовувати масло абрикосових або виноградних кісточок. Підійде також косметичне масло. На руки слід надягати гумові рукавички (медичні).

Після сеансу на обличчі можуть з’явитися почервоніння. Переживати з цього приводу не варто, через кілька хвилин легка набряклість і почервоніння зійдуть. Синці та гематоми свідчать про порушення техніки виконання масажу, таких проявів бути не повинно.

Ефективність масажу

Результат після масажу помітний відразу, що досягається комплексним впливом на м’язову тканину особи:

 • посилюється кровообіг;
 • підвищується тонус у м’язах;
 • клітинний шар збагачується цінними мікроелементами і киснем.
 • активізуються всі процеси, що відновлюють структуру тканин і стимулюють вироблення еластину, колагену;
 • прискорюється метаболізм, відбувається інтенсивне розщеплення клітин жиру.

Після першого сеансу масажу вдається активізувати підшкірні процеси, спрямовані на виведення токсинів, зайвої рідини. Як підсумок – легка підтягнутість шкіри. Через 2 процедури ефект посилюється, що стає помітно по вирівняній кольором обличчя і разглаженным дрібних зморшок.

Кількість сеансів визначається косметологом з урахуванням виявлених проблем, особливостей шкірного покриву і віку клієнта. Після курсу масажу контур обличчя виглядає більш чітким, в області очей зникають так звані ” гусячі лапки. За рахунок зміцнення м’язової тканини і приведення в тонус шкіри виходить ефект ліфтингу.

Для підтримки досягнутого результату і профілактики утворення нових зморшок рекомендується повторювати курс букального масажу кілька разів на рік. Також важливо по догляду за шкірою обличчя підбирати правильну косметику.

Протипоказання

Будь-які методи впливу на верхній шар епідермісу, м’язи і біохімічні процеси на клітинному рівні повинні здійснюватися з урахуванням вихідного стану шкіри, особливостей природної структури і в цілому здоров’я клієнта. Для запобігання розвитку ускладнень, отримання травми в ході виконання масажних елементів слід ознайомитися з деякими обмеженнями до застосування букального масажу.

 1. Наявність дерматологічних захворювань, особливо протікають на стадії загострення.
 2. Рани і опіки на ділянках шкіри, які піддаються механічному впливу.
 3. Синці на обличчі, гематоми, синці.
 4. Новоутворення злоякісної і невстановленої природи походження.
 5. Ознаки шкірної інфекції (наприклад, вірус Герпесу).
 6. Алергічний висип.
 7. Купероз, судинні зірочки.
 8. Наявність гнійних утворень, виразок.
 9. Інфекційні захворювання, які супроводжуються підвищенням температури тіла.
 10. Вагітність.

Перш, ніж приступити до освоєння букального масажу в домашній обстановці, рекомендується відвідати косметолога, а можливо і лікаря, для отримання консультації щодо можливості застосування даного способу омолодження.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: