Масаж по Жаке: що це таке, і в чому його лікувальний ефект?

Щипковий масаж по Жаке є оздоровчої методики з високим лікувальним і не менш вираженим косметичним ефектом. На відміну від інших ця техніка передбачає інтенсивне щипковое вплив на тканини, за рахунок чого досягаються чудові результати. Зокрема, правильно зроблена маніпуляція покращує кровообіг і запускає вироблення колагену і еластину задіяних на ділянках, прискорює процеси регенерації.

Висока ефективність масажу давно вже доведена, а відгуки лікарів в більшості своїй носять позитивний характер. Недоліком цієї методики є хіба що складність її виконання: техніка вимагає індивідуального підходу, певної інтенсивність рухів за суворо заданим масажних лініях. Здійснити таку процедуру в домашніх умовах вкрай проблематично, а тому, щоб уникнути проблем, краще звертатися до кваліфікованого фахівця, який має офіційний сертифікат масажиста.

Історія масажу Жаке

Автором даного масажу є французький дерматолог Леонард Жаке, який вперше описав свою методику приблизно в кінці XIX– початку XX століття. При цьому лікувальний впливу щипків на шкіру було відомо і практикувалося ще в Стародавньому Китаї, а застосовувалося головним чином для лікування різних дерматологічних хвороб.

На сьогоднішній день подібні техніки активно використовуються в традиційній азіатській медицині. Але саме Жаке вперше об’єднав китайські і західні напрацювання у єдину технологію. Лише в ХХ столітті процедура почала використовуватися в косметичних і пластичних цілей, а не тільки за медичними показаннями.

Показання до проведення масажу

Важливою особливістю масажу за Жаке вважається те, що він не є універсальним, а пластифікуючий результат після його проведення менш виражений, ніж при інших техніках. Наприклад, він не передбачає ліфтингового ефекту, не усуває зморшки і не позбавляє від ознак старіння.

Щипкова методика в першу чергу призначена для проблемної шкіри і націлена на швидку регенерацію тканин, лікування або попередження дерматологічних захворювань, усунення застійних явищ. Найбільш ефективний масаж у ситуаціях з нейроендокринними розладами функцій сальних залоз, що викликають надмірну продукцію шкірного сала. Тобто дана методика головним чином призначена для жирної шкіри. Загальними медичними показаннями для процедури є наступні явища:

 • підвищена продукція шкірного сала;
 • акне і постакне;
 • себорея;
 • вугровий висип;
 • комедони;
 • рубці;
 • гіперкератоз;
 • гіперпігментація;
 • порушення кровообігу в області обличчя або інших зон.

Надається ефект

Лікувальний масаж по Жаке стабілізує діяльність сальних залоз, покращує мікроциркуляцію. За рахунок інтенсивних і потужних рухів під вплив потрапляють навіть нижні шари епідермісу, завдяки чому тканини в порушених зонах добре забезпечуються кров’ю і киснем. Крім того, методика активно стимулює трофічні процеси, нормалізує проліферативний ріст і очищає шкіру від комедонов і милиумов. Як результат, клієнт може розраховувати на досягнення наступних ефектів:

 • нормалізація продукції секрет шкірних залоз;
 • усунення застійних явищ, попередження запальних процесів;
 • ліквідація вже наявних запалень;
 • поліпшення тургору;
 • загоєння пошкоджених тканин;
 • очищення шкіри після запальних процесів;
 • формування правильних обрисів обличя;
 • вирівнювання кольору шкірних покривів, зменшення або зникнення пігментних плям.

Незважаючи на те, що масаж по Жаке вважається головним чином процедурою, що проводиться на обличчі, він також прекрасно підходить і для шиї, грудей, спини або стегон. Як правило, перші результати починають проявлятися вже після 3-4 сеансів.

Підготовка до проведення масажу обличчя

Описана маніпуляція вимагає максимально щільного контакту рук масажиста з шкірою. Тому найчастіше вона проводиться по тальку, що забезпечує високий рівень зчеплення. Застосування масел і кремів є недоцільним, так як техніка виконання включає в себе щипки, вібрації і розминають руху, які складно виконати на слизькій поверхні.

Попередньо обличчя або массажируемый ділянку очищається і обробляють 2% розчином саліцилового спирту, після чого на нього тонким шаром наноситься сухий тальк. Також підготовка до процедури включає в себе і психологічний аспект: клієнт повинен усвідомлювати, що, на відміну від багатьох інших технік, масаж по Жаке іноді може бути неприємним або навіть болісним.

Прийоми масажу Жаке

Масажна процедура побудована на застосуванні трьох головних прийомів:

 • щипки різних видів;
 • вібрації;
 • натискання;
 • розминання шкіри і м’язів.

У класичній техніці масажист головним чином використовує великі і вказівні пальці. Всі рухи повинні проводитися з великою силою, аж до виникнення хворобливих відчуттів у клієнта. Щипки носять ритмічний характер і передбачають послідовний захоплення як верхніх, так і нижніх шарів епідермісу.

Якщо шукати аналогії, то рухи нагадують процес очищення обличчя від прищів за допомогою їх видавлювання. Причому глибина впливу збільшується з кожним новим рухом, при цьому вміст комедонов дійсно може виходити назовні. Щипки постійно чергуються з розслаблюючими погладжуваннями і вібраціями.

Завдяки масажу обличчя досягається стимуляція кровообігу і обміну речовин, розкриваються пори, видаляються зайвий секрет сальних залоз. Обов’язкова умова методики – чітке дотримання всіх масажних ліній.

Поетапна техніка масажу

Технології виконання масажу за Жаке у різних масажистів можуть незначно відрізнятися в деталях. Як правило, відмінності стосуються черговості розроблених зон та кількості виконаних рухів. Тим не менш, загальний принцип залишається незмінним: масаж передбачає собою упорядковану комбінацію погладжувань, щипків і вібрацій. Наприклад, поетапна техніка виконання може мати наступний опис:

 1. Шкіра клієнта очищається, допускається нанесення 2% розчину саліцилового спирту для знезараження.
 2. Після очищення поверхні застосовується суха основа. Часто в салонах для цих цілей використовують тальк.
 3. Процедура починається з м’яких дотиків по масажних лініях. Для кожної лінії руху виконуються два рази: від середини лоба до скронь, від краю носа до скронь, від куточків рота до козелкам, від підборіддя до мочок вух;
 4. Далі фалангами великого і вказівного пальців (можливі й інші варіанти) виробляються щипки на всю товщину шкіри з повторюваністю у 8 рухів для кожної лінії. В кінці захоплення фіксується натисканням на конкретні точки: від середини підборіддя до низу вух з натиском на точки біля мочок, від куточків губ до козелкам з натиском на точки біля них, від краю носа до верхніх частин вух з натиском на віскі;
 5. Наступним пунктом проводиться прийом «равлик» («закручування по спіралі») на 16 рахунків в області щік.

 1. Проводять розминання носа на чотири рахунки. Рухи здійснюються великими пальцями, в той час як інші перебувають на підборідді: від краю носа до його кінчика, від краю носа до перенісся;
 2. Здійснюються щипки і розминання в лобовій області. Виконується також на чотири рахунки: від перенісся до початку волосся, від початку брів до скронь, від середини брів до скронь, від країв брів до скронь;
 3. Застосовуються інтенсивні глибокі щипки з вібрацією за аналогічним масажних лініях, що і стандартні. Загальна схема та ж. Виняток становлять носова і лобова область, де струсу краще уникнути. Вібраційні рухи повинні виходити від скорочень плечових і предплечевых м’язів масажиста.
 4. Масаж закінчується погладжуваннями по все тим же масажних лініях, але вже в зворотному порядку. Заспокійливі рухи виконуються за два рази .

Особливості та рекомендації

При виконанні масажу за Жаке як масажиста, так і його клієнту необхідно пам’ятати про деякі простих, але важливих рекомендаціях. Так, майстрові слід дотримуватися наступних правил:

 1. Оптимальний час дії масажу становить від 10 до 20 хвилин, але не більше того. При тонкій шкірі процедуру можна скоротити до 5 хвилин.
 2. Шкіра не повинна піддаватися сильної гіперемії, а клієнт – відчувати неприємне відчуття печіння. При виникненні почервоніння процедуру необхідно негайно припинити. Подібна ситуація може свідчити про те, що масажист не опанував належною мірою технікою масажу.
 3. З-за жорсткості прийомів масажу не можна використовувати в області очей.
 4. Рухи повинні бути інтенсивними, але плавними, без різких рухів.
 5. Не можна розтягувати шкіру і перетворювати масаж у безконтрольне аритмічне щипання, чим часто грішать недосвідчені фахівці.
 6. Техніка не передбачає використання олій і кремів. Основа повинна забезпечувати високе зчеплення з покривом. Оптимальний варіант – тальк.
 7. Орієнтиром якісного масажу за Жаке служить візуальне поліпшення шкіри вже після 3-4 сеансу.

Щоб ефект від масажу збереглися надовго, а неприємні наслідки себе не проявили, клієнт зобов’язаний дотримуватися таких рекомендацій:

 1. Після сеансу необхідно відмовитися від будь-яких видів макіяжу.
 2. Протягом 2-3 годин після проведеної маніпуляції краще не виходити на вулицю. Шкіра потребує відпочинку і може постраждати із-за морозу або сильного сонця. Обличчя ж після процедури зазвичай виглядає не дуже естетичним з-за почервонінь.
 3. Повний курс становить 15-20 сеансів. Оптимальна частота – 2-3 рази в тиждень. Разові процедури можуть не дати потрібного результату, а надмірні – навіть погіршити стан шкіри.
 4. Після проходження курсу слід робити перерву у 5-6 місяців.
 5. При відсутності відповідних навичок краще довіритися професійного масажиста. Якщо ж є стійке бажання виконати процедуру самому собі в домашніх умовах, то варто переглянути кілька різних навчальних відео і проконсультуватися з фахівцем. Слід пам’ятати, що невміле виконання масажу за Жаке може завдати серйозної шкоди.

Протипоказання до проведення масажу

Незважаючи на те, що масаж по Жаке, в першу чергу, носить лікувальний характер і виконується при дерматологічних захворюваннях (наприклад, при акне), він має ряд суворих протипоказань:

 • порушена цілісність шкірних покривів;
 • зовнішні гнійні утворення;
 • псоріаз;
 • купероз;
 • атопічний дерматит;
 • шкірні алергічні реакції;
 • вірусні ураження шкіри (герпес тощо);
 • індивідуальна непереносимість масажної техніки;
 • внутрішньочерепного тиску;
 • близьке розташування судин до шкірним покривом.

Самостійне виконання

Як вже згадувалося вище, масаж по Жаке вимагає певних навичок і серйозної підготовки, тому його не рекомендують виконувати самостійно. Тим не менш, при обережному підході і наявності базових знань цю процедуру можна зробити самому собі в спрощеному варіанті. При цьому, доцільно все одно відвідати масажний салон хоча б один раз, щоб запам’ятати відчуття, які повинні виникати при правильній дії на шкіру. Спрощену техніку можна описати так:

 1. Для початку, слід зробити ретельно очистити обличчя, висушити його і нанести тальк.
 2. Далі починаються погладжування пальцями обличчя, слідуючи по масажних лініях, описаним вище у розділі поетапної техніки.
 3. Щипки при самомассаже будуть дещо відрізнятися: подушечки великих пальців повинні бути знизу, а вказівний палець в зігнутому вигляді – зверху. Виконуються руху знову-таки за вказаною вище техніці.
 4. Наступним етапом можна покласти пальці на краю носа і почати енергійні рухи, що нагадують розтирання. Потім підсилити натиск і зрушувати пальці у верхньому напрямку. Починаючи від країв і плавно переміщаючись до перенісся.
 5. В довершення, слід опрацювання лобової частини: пальці кладуть на лоб і «дивляться» вгору. Рухи нагадують легкі натискання на шкіру.

Весь процес повинен займати не більше 5-10 хвилин. За схожим принципом і порядку виробляються вібрації з тією ж тривалістю. Таким чином, здійснювати масаж по Жаке в домашніх умовах можна протягом 15-20 хвилин.

загрузка...
Like this post? Please share to your friends:
zmorshki.in.ua