Ім'я Дар'я: значення імені та доля, характеристики та особливості

У імені Дарина є не одна варіація походження. Згідно з однією з них, воно є жіночою формою древнього перського імені Дарій. А воно, у свою чергу, походить від грецького Дарейоса. У перекладі з давньогрецької мови “дар” означає “володар”, а “вау” – “благо”. З цієї причини, пояснюючи, що означає ім'я Дар'я для дівчинки, тлумачі вживають вираз «володарка благ», «багата».

Докладніше про значення

Висуваються версії про те, що друга частина слова наголошує на рисах носійниці. Тоді точне значення імені Даша – “добра”. Але є й інша варіація трактування. Відповідно до неї, значення імені Дар'я, характер і доля нареченої так дівчинки визначаються слов'янським корінням. Адже слов'яни мали імена Дарена і Дарина, а також Даролюба і Даромила. Тому значення імені Дар'я та її доля визначаються словом «дарована».

У слов'янських народах зустрічається інша форма імені – Дарьяна. Зменшувально-пестливі форми імені Дар'я – Дара та Дарина. Але вони також можуть виступати як окрема форма імені Даша. Значення, характер і доля їх носіїв відрізнятимуться.

Лінгвіст Макс Фасмер у 20 столітті склав словник російської мови, вказавши у ньому, що Дарина – коротка форма імені Дорофей.

Про характер

Цими причинами пояснюються відмінності у описі імені. Що означає жіноче ім'я Дар'я – питання, яке хвилювало багатьох дослідників, які склали власні трактування. За однією з них, дівчинка, названа таким чином, буде вельми комунікативною, артистичною.

Ім'я Дар'я: значення імені та доля, характеристики та особливості

Темперамент у неї флегматичний, але при цьому вона здатна швидко порушити. У значенні імені Дар'я для дівчинки тлумачі часто вказують, що вона назавжди збереже у собі кілька дитячих рис. Вона легко приваблює себе оточуючих завдяки легкості у спілкуванні. Вона рідко конфліктує, швидко адаптується у мінливих умовах.

Вже з ранніх років, згідно з значенням імені Дар'я, характером та долею, які надає людині це слово, дівчинка з легкістю схоплюватиме шкільні предмети. Іноді їй бракуватиме старанності, але це не зробить її невдачливою.

Вона відрізняється смаком, фантазією, їй властива чарівність. Вона цікава особистість, яку часто називають яскравою. Описуючи ім'я Дар'я, значення імені, характері й долю дівчини, тлумачі нерідко помічають, що у молодості вона любитиме домінувати у спілкуванні.

Хоча дівчинка дуже розумна, вона вважає за краще брати до уваги миттєві свої бажання, приймаючи рішення. Вона може побитися, коли прагнутиме заспокоїти дітей. Ім'я Даша, значення імені та доля дівчинки такі, що вона не зможе винести затяжної самотності. Їй завжди потрібні люди поряд. У домашньому господарстві вона допомагатиме дорослим.

Її відрізняє організованість, вона полюбляє порядок. Незважаючи на хороші оцінки у школі, явно помітно, що посидючості їй не вистачає. Вона добре вчиться за рахунок відмінної пам'яті. Визначаючи, що означає ім'я Даша, багато хто вказує на те, що вона любитиме допомагати дорослим по дому, але ось громадські роботи ненавидітиме.

Дівчинка легко та швидко прив'язується до тих, з ким дружить. Але важливо знати, що вона, згідно з значенням імені Дар'я для дівчинки, буде завжди груба, а позитивні її риси відкриються не відразу.

Дівчина, названа таким чином, ніколи не мститиме, вона швидко забуває образи. Хоча в описі імені Дар'я, долі та значення імені значиться, що вона нерідко відчуватиме дуже глибокі емоції, вона не надходитиме необачно. Їй характерна рішучість, часом свою точку зору оточуючим вона нав'язуватиме.

У той же час на все, що відбувається довкола, вона дивиться цілком тверезо. Вона завжди обмірковує свої дії. У судженнях Даша спирається лише з логіку, їй властива інтуїція. Зазвичай, згідно з описами імені Дар'я, значення імені та долі його носительки, вона не має інтуїції взагалі.

Але вона високо оцінюватиме власний інтелектуальний потенціал. Іноді, описуючи, що означає ім'я Даша для дівчинки, тлумачі підкреслюють, що з боку здаватиметься, що вона не керується поняттями моралі. Однак це помилка. Дівчина, названа цим ім'ям, відрізнятиметься добротою та хоробрістю. Вона легко візьме на себе відповідальність за тих, хто їй дорогий.

У любовній сфері життя її вирізняє непередбачуваність, спонтанність. Чим ближче до неї представник чоловічої статі, тим вона відвертіша. Будучи одруженою, Даша стає лінивою, їй все частіше хочеться проводити час у домашній обстановці.

Ім'я Дар'я: значення імені та доля, характеристики та особливості

Незважаючи на те, що їй подобається незалежність у сімейних відносинах, вона навряд чи змінюватиме. Нерідко Даша домінує серед близьких, але сім'я її відрізняється дружелюбністю та гостинністю.

Вона легко ладнає з оточуючими, підтримує хорошу думку про своїх рідних. У імені Даша, значенні імені та долі дівчинки, як вважають тлумачі, передбачено, що, сидячи вдома, вона захопиться шиттям та в'язанням.

Вона шитиме собі одяг власноруч. Їй подобається готувати, забиратися в будинку. Зазвичай у професійній сфері діяльності вона хоче всього й одразу. Вона буде часто переходити з місця на місце у пошуках себе. Але віддасть перевагу дівчині над журналістською спеціальністю. Втім, Даша може стати психологом. Вона з легкістю створить бізнес, оскільки має організаторські здібності. Дар'я викликає повагу в оточуючих, а може вселяти і страх. Все, що вона починає, доводить до переможного кінця. Ім'я Дарина коротке, дзвінке. Багато хто помічає, що він величний і сильний.

За Менделєєвим

По-своєму трактує ім'я Дар'я, значення імені та долю носійки Менделєєв. Так він підкреслює властиву імені яскравість та хоробрість. Воно радісно, але водночас грубувато.

Зазвичай Даша стає сильною особистістю, якою чужі прояви дріб'язковості характеру. Їй властива вірність вона швидко прив'язується до близьких людей. Це людина гарної душі.

Часом їй не вистачає жіночних рис, душевної тонкощі, але при цьому вона має силу духу. Тому вона рішуча у всьому, авторитарна. Однак при цьому Даша – відкрита людина, яка тверезо дивиться на світ.

Ім'я Дар'я: значення імені та доля, характеристики та особливості

Пощастило її друзям, оскільки вона поєднує в собі хоробрість та доброту. За своєї сильної волі вона легко відповідає за близьких. Вона головна у сімейних відносинах. Дівчина може виявляти різкість, прямоту у судженнях.

Найчастіше Дар'я створює повну дружбу та гостинності сім'ю. У ній немає затяжних конфліктів, невисловлених образ. Дар'ю люблять онуки, вона багато вміє.

Докладніше про характер

Зазвичай Даша сангвінік, вона не схильна злитися протягом довгого часу. У колективі її боятимуться, але любитимуть. Вона цілком може очолювати об'єднання. Люди, які перебувають у її підпорядкуванні, ставляться до неї з повагою. Втім, це стосується й керівництва – вони у її присутності стримані. Дар'я зазвичай має звичку доводити всі свої справи до кінця.

За Хігіром

Описуючи значення імені Дар'я, характер, долю та іменини дівчини, Хігір дотримується версії, що ім'я походить від перського Дарія. Дівчина, названа таким чином, демонструватиме імпульсивність, але при цьому з ранніх років у ній виявиться схильність до лідерства серед однолітків.

Ім'я Дар'я: значення імені та доля, характеристики та особливості

Якщо її образять, вона легко відповість, може навіть вдатися до рукоприкладства. Вона не любить бути одна, їй подобаються гучні ігри. Вона часто знаходиться в натовпі однолітків і отримує задоволення від їхнього суспільства.

Зазвичай Даша стає улюбленицею мами. Хоча в ранні роки вона не виявляє інтересу до роботи по дому, з віком схильність до організованості проявляється у постійному наведенні порядку.

Дівчина дуже любить, коли все в неї розкладено «по поличках», і годі шукати потрібну річ. Вона не стане багато часу приділяти урокам, але при цьому приноситиме в щоденнику хороші оцінки. Все це можливо завдяки вродженій кмітливості. Саме вона врятує у школі дівчинку, яка не відрізняється посидючістю.

Однокласники побоюватимуться її дотепності, а педагоги побачать у ній свою помічницю. Сама дівчинка буде рада керувати однолітками, незважаючи на те, що громадська робота її зазвичай не приваблює.

У шлюбі

Даша не любить озиратися назад, вона живе зараз, прагне в майбутнє. Їй не має значення, ким був її обранець до зустрічі з нею. Її вирізняє енергійність, активність. Вона любить все руйнувати, щоб будувати із чистого аркуша.

Вона зазвичай так і робить – рішуче викреслює минуле зі свого життя. Нині вона залишає лише те, що змушує її почуватися щасливою. Вона зазвичай дружна із родичами свого чоловіка, кличе їх у гості, зустрічає дуже гостинно.

Їй подобається консервувати. Вона економна у господарюванні. Даша оберігає самолюбство свого чоловіка, не критикує його у присутності інших людей.

Ружею

Дарина дещо нагадує дитину. Вона мила, легка у спілкуванні, легко адаптується до нових умов. Дівчина любить перебувати у суспільстві, але не виносить критики. Коли її критикують, вона миттєво губиться, приходить у змішані почуття. Це змушує її довго думати, чи правильно вона вчинила чи ні.

Легко порушити її душевну рівновагу. Руже підкреслює, що Дарина не буде схильна доводити справи до кінця. Їй властиво кидати їх, тільки-но почавши. Дуже важлива для Даші кохання. Без неї вона ризикує постраждати від психічного розладу. Вона не проводить межі між сексуальним контактом та симпатією.

Ім'я Дар'я: значення імені та доля, характеристики та особливості

Зазвичай Даша дуже впевнена у собі, у своїй чарівності. Дуже важливо, щоб ця дівчинка не лише кокетувала у школі. Вона часто змінюватиме місце роботи. Їй властива інтуїція.

Склад розуму у Даші аналітичний, має прекрасну пам'ять. У той же час їй далека допитливість. Вона дотримується високої думки про себе. Їй буде важко пережити зраду.

Даші потрібно стежити за здоров'ям легень та бронх. У жодному разі їй не можна курити.

Дарина зазвичай дуже щира, і навіть випадкова зустріч може закінчитися нею заміжжям. Не варто обманюватися уявним спокоєм цієї дівчини. Вона цілком може зробити все, що завгодно.

Сексуальний портрет по Хігіру

Даша нерідко розмежовує почуття та секс. Найчастіше вона не провокує чоловіків на фантазії, сама вона цілком може не любити тих, хто викликає в ній сексуальний потяг. У сексі вона спонтанна, для неї не існує заборонених тем, вона може говорити в процесі сексу безсоромні фрази.

Чим більша прихильність у неї до партнера, тим відвертішою вона стає. Вона завжди отримує насолоду від сексу. Завдяки сильному характеру Даша завдає чимало страждань тому, хто її кохає.

Сама вона відрізняється ревнивістю, владністю, їй не подобається невірність. Вона хоче, щоб її обранець належав лише їй і душею, і тілом. Якщо Даша народилася взимку, вона шукатиме слабкого чоловіка. І його слабкість збуджуватиме її. Вона стане цікавою партнеркою, якщо чоловік знайде ключ до неї.

Якщо ж Дарина з'явилася на світ у літню пору року, вона втрачатиме творчі здібності, коли залишатиметься одна. Її відрізняє надійність, сентиментальність, незважаючи на те, що вона приховує. У любовній сфері життя їй важливо відчувати комфорт, вона чутлива до зовнішнього впливу. Її лякає буденність у сексуальному акті, вона намагається робити його святом. Зазвичай, будучи одружена, Даша залишається незалежною, але не схильна до зрад. Також вона не цікавитиметься особистим життям чоловіка до зустрічі з нею.

За Надією та Дмитром Зимою

Дар'я – жіноча форма імені Дарій, що перекладається як «володіючи добром» з перського. Це життєрадісне ім'я, але при цьому тверде та імпульсивне. Зазвичай Дарина активна з ранніх років життя, що виділяється серед однолітків. Вона може стати ініціатором багатьох пригод.

Вона впевнена у собі та емоційно стійка. Деколи годинами зосереджено займається однією справою, а потім раптово переключається на щось активне, буквально стаючи ураганом.

Вже змалку її відрізняє глибина почуттів. Вона не знає напівзаходів – якщо це сльози, то дівчинка плаче ридма, якщо сміх – вона буквально валяється на підлозі від нього. І ця імпульсивність нерідко залишається із нею протягом усього життя.

Ім'я Дар'я: значення імені та доля, характеристики та особливості

Малоймовірно, що вона захопиться якоюсь однією сферою на професійній ниві. Швидше за все, вона відволікатиметься, але завдяки глибині своїх емоцій вона за короткий час пізнає багато чого.

Ця особливість проявиться у навчанні. Даша буде відрізнятися прекрасною успішністю з дисциплін, які їй цікаві, незважаючи на те, що іноді віддаватиме заняттям дуже мало часу. Їй добре вдасться виявити себе у творчій спеціальності.

Але їй не підійде професія, яка вимагатиме копіткої праці. Якщо Даша відкриє бізнес, то спочатку все піде успішно, але з великою ймовірністю вона віддасть управління справою іншим людям, а сама захопиться чимось ще. На цьому її успіх нерідко закінчується.

Незважаючи на все це Даша не є людиною настрою. Вона цілком може поєднувати домашні справи та роботу, виявляючи все своє терпіння. Але в такому разі всі, хто її знають, вислуховуватимуть безліч скарг на те, як їй таке життя набридло. Оточення дівчини відчує на собі її агресію. Близьким їй людям може бути непросто, але вони їй багато прощатимуть, адже частіше вона весела і життєрадісна. Негативні емоції не затримуються поруч із нею.

Нерідко вона імпульсивна і дбайлива, що приваблює до неї протилежну стать. Найчастіше їй цікавляться чоловіки старшого віку. Вона зіткнеться з безліччю конфліктів у своєму житті, залишаючись при цьому вірною собі і живучи під гаслом «гуляти так гуляти».

Секрети спілкування

Дуже просто розглянути, як Даша ставиться до свого співрозмовника. Якщо він їй не подобається, це буде прозивати у кожному її слові та жесті. Рухи її часом красномовніші за слова, вона не приховуватиме цього. Завдяки властивій їй прямоті з нею легко мати справу.

Слід в історії

Ім'я Дар'я, значення імені та доля носительки розкривається у дівчат, які стали знаменитими за час свого життя. Дар'я Зеркалова була обдарованою російською актрисою, яка жила 1901-1982 роки. Вона найчастіше виконувала комічні ролі. Нерідко в актрисах помічають їхнє честолюбство, але такого не сказати про Дар'ю Зеркалову.

Ім'я Дар'я: значення імені та доля, характеристики та особливості

Коли їй виповнилося 32 роки, вона переїхала з провінції до Москви, працювала у Центральному театрі Червоної Армії. І лише через 5 років вона стала частиною трупи Малого театру. Йому вона зберігала відданість протягом усієї своєї кар'єри.

Вона була легкою, безпосередньою, емоційною. І це яскраво виявлялося на сцені. Вона швидко переймалася почуттями своїх героїнь. Це виглядало так, ніби вона отримувала від гри задоволення не менше, ніж глядачі, які спостерігали за нею. Її персонажі завжди відрізнялися природністю, і часом важко було розгадати, чи це результат акторської гри чи справжнє обличчя Дарії. При цьому вона була артисткою різного амплуа, грала і драматичні ролі, які вдавалися їй не гірше.

Висновок

Дар'я – давнє ім'я, про версії походження якого дискусії точаться досі. Проте всі тлумачі відзначають силу характеру Даші, глибину її особистості. Це ім'я – чудовий вибір для дитини.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua