Значення імені Івана для хлопчика. Історія, характер та доля імені Іван

Ім'я Іван є справді унікальним, воно увійшло до церковного календаря в той час, коли лише почало поширюватися християнство. І зараз воно досі не втратило своєї популярності. Однак багато хто перед тим як називати свою дитину, вивчають значення різних варіантів для хлопчика. Ім'я Іван є одним із найдемократичніших. Носіями цієї форми були царі, священнослужителі, бояри, холопи, селяни – словом, представники всіх станів. Можливо, і вашому малюку воно підійде?

Походження та значення імені Іван для хлопчика

Про популярність цієї форми судити можна за безліччю приказок і прислів'їв, легенд, казок, билин. Чоловіче ім'я настільки стародавнє, що досі нічого невідомо про його походження. Однак одна з версій говорить про те, що в перекладі воно звучить як “божа благодать”.

Що означає ім'я Іван для хлопчика? Ще одна версія говорить про те, що цей варіант походить від міфологічного прабатька Вана. Саме таким словом у давнину називали всіх слов'ян. Згодом до цього імені додалася ще одна буква “І”, внаслідок чого і з'явилася така популярна на сьогоднішній день чоловіче ім'я. Розглянемо хто його славить.

Відомі люди з ім'ям Іван

Значення імені Івана для хлопчика. Історія, характер та доля імені Іван

Існує безліч носіїв цієї чоловічої іменоформи. Серед них відомі вчені, письменники, актори, художники, військові діячі. Давайте перерахуємо деяких відомих людей з ім'ям Іван. Їх дуже багато, але виділимо найяскравіших. До таких слід віднести російського царя Івана Грозного, Маршала Івана Конєва, художників Івана Шишкіна та Івана Айвазовського, знаменитих письменників Івана Буніна, Івана Тургенєва, акторів Івана Охлобистіна та Івана Урганта.

Святі покровителі

Продовжуючи розглядати значення імені Івана для хлопчика, обов'язково необхідно згадати святих покровителів. Серед них особливо шанованим вважається пророк Іоанн. Історія появи цього святого на світ схожа чимось на історію Діви Марії. Іоанн народився у літніх батьків, які раніше вважалися безплідними. Мати цього святого була сестра Діви Марії, а батьком був єрусалимський священик, якого звали Захар.

Після народження сестрою Іоанна Діва Марія народила на світ Ісуса Христа, що спричинило масове винищення немовлят. Іванові, як і Ісусу Христу, вдалося уникнути такої страшної смерті.

Через 30 років Іоанн став хрестити всіх людей у водах Йордану, які бажали знайти порятунок та прощення. Він також хрестив Ісуса Христа. Після хрещення, яке супроводжувалося чудовими явищами, Іоанн усьому світу оголосив про Месію.

За наказом царя Іоанну таки відтяли голову. Тіло цього пророка поховано разом із учнями, а голова при цьому похована окремо від тіла на Олеонській горі.

У Церковному календарі налічується близько 230 святих, які є носіями даного чоловічого імені. Чоловіки можуть вибрати для себе іменини, які збігаються з днем народження, або найближчим днем після цієї події.

Значення імені Івана для хлопчика. Історія, характер та доля імені Іван

Характеристика

Що ще можна сказати про значення імені Івана для хлопчика? Якою буде характеристика? Як правило, це ім'я свого власника наділяє духовною та фізичною силою, прогресивним поглядом на життя, вродженим відвертістю та чесністю. Тобто можна з упевненістю стверджувати, що воно обіцяє дитині щасливу долю. Говорячи про значення імені Іван для хлопчика, також слід зазначити, що такі люди готові поділитися останнім шматочком хліба, а характері у чоловіків немає така риса як агресія і злість. Цих чоловіків можна назвати справжніми символами російської душі, які схильні до крайнощів. Щедрість таких особистостей здатна легко перейти в марнотратство. А довірливість – у дурість.

Проте, всі Івани прагнуть завоювати у суспільстві певне становище, зайнявши високу посаду чи прославившись. Крім того, таким чоловікам властиве почуття самовдоволення, внаслідок чого оточуючі можуть вважати Івана лицемірною людиною, що рідко відповідає істині.

У більшості випадків такі чоловіки не люблять на себе брати якийсь клопіт, а честолюбні плани воліють ретельно приховувати від оточуючих.

Івани рідко стають призвідниками конфлікту чи сварки, вони наскільки можна намагаються уникати будь-яких скандалів, і навіть бурхливих з'ясувань відносин. У таких людей мало ворогів та недоброзичливців, адже у чоловіків є чудове почуття гумору та легка вдача. Нерідко слова Івана йдуть у розріз із його справами. Такі люди люблять похвалитися, часто йдуть на приводу більш розважливих та розумних особистостей. Незважаючи на те, що власники цього імені можуть справляти враження когось рятівника, за широкою і доброю душею іноді ховається обачність і дріб'язковість.

Такими тонкощами і пояснюється той факт, що під цим ім'ям ховатися можуть різні особистості, починаючи великими вченими і закінчуючи кримінальними авторитетами. Проте всіх таких чоловіків поєднує любов до спілкування, широта душі. Дійсний і світлий початок у цьому імені зазвичай перемагає абсолютно всі недоліки, що простежуються в характері таких чоловіків.

Дитинство

Отже, тепер ви знаєте, що означає ім'я Іван для хлопчика, якою є історія його походження. Якщо ви зібралися називати даним варіантом своєї дитини, то обов'язково враховуйте ці факти, адже вибір може позначитися на подальшій долі людини. Важливо брати до уваги як значення й історію імені Іван, але його характеристику. Наприклад, у дитинстві хлопчики ростуть відкритими і добрими дітьми, які чудово можуть самі подбати про себе, проте дуже потребують батьківської підтримки та любові. Якщо маленького Івана недолюблювати в дитинстві, то з нього в майбутньому може вирости уїдливий і невживливий чоловік. Такі хлопчики дуже чутливі до думки оточуючих, вони важко переносять критику, спрямовану на їхню адресу.

У школі Івани навчаються не особливо добре, тому що вони потребують більшого часу, щоб засвоювати матеріал. У більшості випадків у класі такі учні не прагнуть лідерства, але намагаються постійно самостверджуватись у колективі. Як правило, це у них зазвичай і виходить. Загалом відносини з однокласниками є непростими, тому дуже важливо відчувати Івана себе в сім'ї захищеним та коханим.

Значення імені Івана для хлопчика. Історія, характер та доля імені Іван

Здоров'я

Отже, ми вивчили характеристику та історію імені Івана. Але що можна сказати про здоров'я тих осіб, які є власниками цієї форми? У дитинстві ці хлопчики не відрізняються міцним здоров'ям, але згодом стають витривалішими та фізично міцними людьми. До алкоголізму схильність присутня, особливо це стосується чоловіків похилого віку. Саме тому слід акуратно ставитись до власників цього імені. Крім того, було зазначено, що багато чоловіків страждають на захворювання шлунка та нирок. Звертайте на це увагу перш ніж вибирати ім'я Іван для хлопчика.

Сексуальність

Такі особи досить закохані, але при цьому не відрізняються високою сексуальною активністю. По життю чоловіки цінують всепоглинаючу любов, а секс без почуттів для таких натур мало цікавим.

Значення імені Івана для хлопчика. Історія, характер та доля імені Іван

У ліжку Івани ніжні та ввічливі, люблять довгі ласки та прелюдії. Чоловіки націлені на те, щоб приносити задоволення жінці, а про себе вони думають лише у другу чергу. У сексі винахідливі, позбавлені хибної упередженості та сором'язливості, через що можуть задовольнити навіть найсміливішу фантазію своєї партнерки.

Сумісність, сім'я та шлюб

Як же надалі складатиметься доля? На ім'я Іван можна судити про сумісність та сімейні стосунки чоловіків, які є його власниками. До першого шлюбу вони ставляться несерйозно, а другий зазвичай буває вдалим. Обранки мають звикнути до того, що будинок завжди буде відкритим для друзів чоловіка, а також для далеких та близьких родичів.

Значення імені Івана для хлопчика. Історія, характер та доля імені Іван

Навіть якщо чоловік дорожить власним шлюбом, він ніколи не відмовлятиметься фліртувати з іншими жінками, проте пробачити зраду дружини він не зможе. Не можна таких чоловіків назвати ревнивими, вони просто чітко простежується почуття власної гідності.

Дані натури корінням пов'язані з ріднею та шанують сімейні традиції. Для дітей Іван завжди вважається найкращим татом. Що стосується домашніх турбот, то дані чоловіки виконують тільки чоловічу роботу. Решта обов'язків звалюються на дружину.

Що ще можна сказати про характеристику імені Івана? Характер таких чоловіків складаються в такий спосіб, що вони прагнуть матеріально забезпечувати власну сім'ю. При цьому чоловік ніколи не вимагатиме звіту про витрачені кошти.

Ім'я Іван в Україні є дуже поширеним. Але з якими жінками потрібно пов'язати свою долю, щоб склався вдалий шлюб? Найбільш підходящими є жінки, які будуть володарками наступних імен: Валентина, Алла, Катерина, Дар'я, Єлизавета, Ірина, Зоя, Любов, Марія. Невдалий шлюб може скластися з жінками на ім'я: Лариса, Варвара, Олена, Антоніна, Майя, Лариса, Надія, Лідія.

Кар'єра та бізнес

Ванечка, Ваня, Іван – що ще можна сказати про це ім'я? Як складатиметься доля чоловіків, які названі саме так? Характеристика імені Іван для дитини дуже важлива, якщо ви вірите, що вона впливає на подальшу долю людини.

Окрему увагу варто приділити бізнесу та кар'єрі. Робота для таких чоловіків є джерелом матеріальної незалежності, однак у більшості випадків у таких натур відсутні будь-які честолюбні плани. Спектр інтересів є настільки великим, що за бажання чоловік здатний досягти успіху майже в будь-якій справі.

Значення імені Івана для хлопчика. Історія, характер та доля імені Іван

Таких натур досить важко назвати інтелектуалами, тому вони вважають за краще працювати фізично, а не розумово. Відповідальність, працьовитість, старанність, а також наполегливість роблять із Іванів прекрасних виконавців, а для керівної посади таким чоловікам часто не вистачає рішучості та впевненості у собі. У колективі чоловіків поважають за дружелюбність, за відсутність лицемірства та заздрощів.

Успіх у бізнесі Іванам буде гарантований у тому випадку, якщо у них буде надійний компаньйон, здатний взяти відповідальність на себе за ухвалення якихось важливих рішень. А ось завдяки комунікабельності у власників цього імені є здатність вирішувати різні організаційні питання.

Особливості з гороскопу

Що ще приховує таємниця імені Іван для дитини? Характеристика багато в чому залежатиме від того, під яким знаком зодіаку народився малюк. Розглянемо кожен знак зодіаку:

 1. Овен. Життєрадісні оптимісти, балакури та жартівники. Основна риса характеру полягає у прагненні завжди бути у всьому першим.
 2. Тілець. Безпосередні натури, відкриті та чутливі. Як правило, вони не прагнуть першості, але відповідальності не уникають і не бояться, вміють самостійно і виважено приймати різні важливі рішення.
 3. Близнюки. Нестабільні особи, які люблять годувати оточуючих порожніми надіями та обіцянками. Вони завжди прагнуть нових горизонтів, спілкування і знайомства, при цьому відрізняються мінливістю суджень і поглядів.
 4. Рак. Чарівні та привабливі люди, які мають незвичайну фантазію, а також багатий внутрішній світ. Такі чоловіки завжди прагнуть комфорту, здатні забезпечити його собі навіть у найважчій ситуації.
 5. Лев. Чесні, справедливі, наполегливі чоловіки, які звикли діяти на пролом як у коханні, так і у справах. Харизматичні та царствені натури, здатні стати ватажком навіть у дитячому віці.
 6. Діва. Честолюбні натури, трохи примхливі. Такі чоловіки схильні до частих змін настрою, але при цьому вони не бояться відповідальності, скромні в поведінці, надійні. Ці особи люблять усі організовувати, систематизувати, планувати.
 7. Терези. Ідеалісти, які мають егоїстичні нахили. Насамперед, такі чоловіки думають про себе, а потім уже про решту. Вони примудряються завжди перебувати осторонь будь-яких подій, всіляко намагаються уникати будь-якої відповідальності.
 8. Скорпіон. Поривчасті незалежні чоловіки, емоційні та безкомпромісні. Вони можуть приховувати глибинні переживання, але можуть обрушитися на навколишніх з усім натиском власного непомірного темпераменту.
 9. Стрілець. Сердечні та відкриті до наївності люди, які схильні у всьому бачити лише добре, вони люблять увесь світ, а також усіх людей. Чоловіки завжди дивляться лише вперед, у майбутнє, здатні навіть передбачити його.
 10. Козеріг. Суперечливі, невпевнені в собі натури, схильні до частих депресій і меланхолії. При цьому вони дуже раціональні та практичні, завжди прагнуть стійкості, послідовності та стабільності.
 11. Водолій. Ідеалісти, які мають частку авантюрності та непередбачуваності. У таких чоловіків є власна думка на все, що відбувається навколо, вони завжди твердо стоять на своєму, особливо якщо відчувають тиск з боку.
 12. Риби. Мрійливі, романтичні та чуттєві чоловіки, чудові дамські угодники. Ці люди живуть у світі емоцій, чуттєвості та інтуїції, а все земне не несе особливої цінності для таких чоловіків.

Значення імені Івана для хлопчика. Історія, характер та доля імені Іван

Такими є володарі чоловічого імені Івана. Враховуйте характеристику перед тим, як називати свого малюка таким ім'ям.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua