Ігор: значення імені, характер та доля. Іменини Ігоря

Серед чоловічих імен одним із найяскравіших і найпоширеніших можна по праву вважати ім’я Ігор. Воно не просто гарне і милозвучне. Значення імені Ігор, характер та доля його носія тісно пов’язані між собою. Давайте дізнаємося, які риси притаманні Ігореві, які талісмани його оберігають, які відомі особистості прославили його в історії.

Походження

Щодо походження імені Ігор, тут розглядається кілька версій.

 • За найпопулярнішою з версій це ім’я є скандинавським і означає «войовничий» або «удачливий».
 • Друга версія – норвезька. Незважаючи на те, що Норвегія – також скандинавська країна, вона має своє тлумачення цього імені, і означає воно «стрілок» або «лучник».
 • А ось як перекладається ім’я Ігор у третій, англійській версії. Відповідно до неї воно означає «степовий воїн» чи «піхотинець», що, власне, співзвучне з норвезькою версією.

Це ім’я має скорочені варіанти, такі як Гоша, Гога. А ось ласкаве ім’я Ігор звучить як Ігорьок, Ігоречок, Ігорюха.

Досить поширене воно і в інших країнах:

 • болгарською, іспанською, португальською, українською, сербською та чеською мовами воно звучить як Ігор;
 • латиською мовою – Ігорс;
 • датською, ісландською, норвезькою та шведською мовами – Інгвар.

Святий Ігор Чернігівський

Іменини Ігоря відзначаються двічі на рік – 18 (5) червня та 2 жовтня (19 вересня). У ці дні вшановується пам’ять благовірного князя Ігоря Ольговича, Чернігівського та Київського, страстотерпця. Народився він у дванадцятому столітті, під час виснажливих міжусобних чвар між Мстиславовичами та Ольговичами. Коли його поставили в 1146 на князювання, він поклявся справедливо правити своїм народом і захищати його від ворогів. Але, будучи відданим своїм військом, князь Ігор змушений був тікати. Однак він потрапив у полон, де тяжко захворів. У Київському монастирі Феодорівському, куди князя відправили на вилікування, він вирішив залишитися ченцем, де весь час молився. Підійшовши проти волі правлячого тоді князя Ізяслава Мстиславовича, київське віче вирішило жорстоко розправитися з ченцем. Однак був Божий знак – у церкві над тілом мученика спалахнули одразу всі свічки. Ікона, перед якою молився Ігор, була потім перенесена до Києво-Печерської лаври. А його мощі знаходяться також у Києві, Спаському соборі.

На іменини Ігорю найкраще подарувати іконку з ликом святого або книгу з описом житія його покровителя. У храмі у день шанування святого зазвичай замовляють молебень.

Ігор: значення імені, характер та доля. Іменини Ігоря

Значення імені для хлопчика

У дитинстві Ігорьок зазвичай буває веселою і рухливою дитиною. Хлопчику притаманні вольові якості, але іноді проявляється така його риса, як схильність до деспотизму. Ця дитина смілива і рішуча. При цьому хлопчик залишається доброю і чуйною людиною. Завдяки значенню імені Ігор, доля та характер у дитини складаються цікаво та різнопланово.

У школі успіхи Ігорка не найблискучіші, але виною всьому – його непосидючість. Щоб досягти гарної поведінки хлопчика на уроках, можна віддати його в спортивну секцію, де він зможе в потрібному руслі використати свою енергію. Тоді школяр більше уваги приділятиме предметам, що вивчаються. Якщо вчителі зможуть Ігоря зацікавити, то в нього з’явиться можливість проявити свою якість, як працьовитість. Ігор легко знаходить спільну мову з однолітками. У компанії друзів він часто стає ватажком. Дитина цінує набуту дружбу та часто намагається зберегти її на все життя.

Хлопчики, названі цим ім’ям, мають непогане здоров’я. Принаймні хворіють менше за своїх однолітків. Проте батьки не повинні нехтувати профілактичними заходами.

Ігор: значення імені, характер та доля. Іменини Ігоря

Значення імені для чоловіка

Непосидючий хлопчик, ставши дорослим, стає спокійнішим і розважливішим. Він легко знаходить спільну мову з оточуючими його людьми. Чоловіче ім’я Ігор, наділяючи свого володаря веселим та легким характером, дозволяє йому мати багато друзів. На життєвому шляху в Ігоря вистачає складнощів, оскільки він часто вирішує проблеми, які сам і створив. Але для нього важливим є процес боротьби за досягнення поставлених цілей. Тільки подолавши певні труднощі, чоловік по-справжньому цінує набуті цінності. Гоша не навантажує своїми проблемами оточуючих. Особливо глибоко він ховає від людей свої душевні переживання. Носій цього чудового імені є великодушною і сміливою людиною, завжди готовою прийти на захист слабшого. Дорослий Ігор, як і дитина, має непогане здоров’я, але йому потрібно звести до мінімуму стреси та негативні емоції, оскільки вони негативно впливають на серцево-судинну та нервову системи. Не слід Гоші нехтувати своєчасним відпочинком, оскільки він сприятливо впливає на організм.

Ігор: значення імені, характер та доля. Іменини Ігоря

Ігор зимовий та весняний

Значення імені Ігор, характер і доля його власника багато в чому залежить від того, в яку пору року людина з’явилася на світ:

 • Весняний Ігорьок з раннього віку не приймає несправедливості, росте чесною та порядною людиною. Він зневажає людей, здатних збрехати чи зрадити. У майбутній обраниці для нього не така важлива зовнішність, як душа. Характер у його половинки має бути спокійним і розважливим.
 • Хлопчику з ім’ям Ігор, народженому взимку, у житті будуть притаманні такі якості, як самозакоханість, марнославство, запальність, непередбачуваність. Зате ця людина не уразлива і не злапамятна. Взаємини він побудує з жінкою сильною і вольовою, здатною зробити багатшим його внутрішній світ.

Ігор: значення імені, характер та доля. Іменини Ігоря

Ігор літній та осінній

Є свої відмінні риси і в Ігоря, який народився влітку або восени:

 • Літні носії імені вітряні та непередбачувані. Вони не заглядають далеко в майбутнє, воліючи жити одним днем. У виборі жінки серця вони дуже суворі, вона повинна відповідати всім їхнім вимогам. Але і з ними уживеться не кожна жінка. Хіба що їй доведеться змиритися з їхніми недоліками.
 • Про Ігоря, що з’явився на світ восени, можна сказати, що це людина, яка любить комфорт і розкіш. Гроші, які осінній Гоша заробляє, він витрачає насамперед на свої власні потреби. Незважаючи на розум і інтелігентність, ці якості можуть відштовхнути від нього навіть близьких людей.

Ігор: значення імені, характер та доля. Іменини Ігоря

Кар’єра Ігоря

Значення імені Ігор, характер та доля якого описані у статті, наділило його носія прагненням до самовдосконалення. Гоша любить і вміє працювати, він здатний подбати і про себе, і свою сім’ю. Якщо буде потрібно для кар’єри, Ігор поєднуватиме престижну роботу з навчанням. У колективі така людина виділяється серед інших своєю завзятістю, чим привертає увагу начальства. Таким успіхам Ігор завдячує лише своїй працьовитості. Він не йтиме по головах товаришів по службі, щоб отримати підвищення на посаді. Це відповідальний і виконавчий службовець, який особисті інтереси не ставить вище за професійні.

Ігор часто робить вибір на користь підприємницької діяльності, тому що любить працювати на себе. При цьому він не прагне якихось особливих досягнень. Для нього головне – хороший бізнес та стійке матеріальне становище.

Ігор: значення імені, характер та доля. Іменини Ігоря

Кохання та сім’я

Ігоря люблять представниці слабкої статі, тому він легко заводить романтичні стосунки. Особисте життя в нього бурхливе, часто міняє своїх пасій. Але варто зазначити, що далеко не кожна дівчина захоче з ним тривалих зв’язків через його ненадійність та необов’язковість. А от щодо супутниці життя, тут не останнє місце має те почуття такту, яке має проявити його мати. Справа в тому, що материнський авторитет для Гоші часто буває незаперечним. Тому він боїться привести до будинку свою обраницю. І якщо батько не виявить належної мудрості, у молодої людини може не скластися життя з коханою жінкою. Хоча Ігор намагається знайти дівчину, яка сподобається його батькам.

До створення сім’ї Ігор ставиться настільки відповідально, що готовий якийсь час жити у цивільному шлюбі. Він добре ставитиметься до жінки, з якою вирішив випробувати свої почуття, але і вона повинна намагатися урізноманітнити їхнє спільне життя. В іншому випадку цій людині все швидко набридне, і вона просто може піти до іншої.

У шлюбі носій імені показує себе чудовим сім’янином. Він зробить усе, щоб дружина і діти нічого не потребували. Для своєї другої половинки це люблячий чоловік, а для дітей досить строгий і вимогливий батько. Ігор цінує жіночу турботу та відповідає дружині взаємністю. Але деякі носії імені не забувають про свою волелюбність і можуть іноді піти ліворуч.

Зі своїми дітьми Ігор любить проводити вільний час, намагається задовольняти їхні запити. Але вихованням і розвитком дитини займатиметься її дружина. При цьому всі рішення щодо будь-якого питання обов’язково мають бути узгоджені з главою сім’ї.

Сумісність імені Ігор із жіночими іменами

До одруження Ігор любить проводити час із жінками, при цьому не особливо зберігає вірність пані, з якою зустрічається. Однак сам він винятково ревнивий. Зрозуміло, що для створення сім’ї такій людині потрібна дружина, яка любить і віддана. Тому, як і для будь-якого чоловіка, для Ігоря важливо знати про сумісність його імені із жіночими іменами:

 • Які імена підходять Ігореві найкраще – Вероніка, Олена, Ірина, Наталія, Оксана, Ангеліна.
 • Непогана родина складеться з жінками на ім’я Зінаїда, Надія, Софія.
 • Невдалим шлюб може виявитися з представницями слабкої статі з такими іменами – Алла, Любов, Єлизавета, Тетяна, Раїса, Тамара, Анжела.

Ігор: значення імені, характер та доля. Іменини Ігоря

Нумерологія імені

Відповідно до нумерології Ігорю відповідає число “6”. Шістка наділяє людей чарівністю, красою душі, пристрастю. Вони щиро відкриті іншим людям. З романтичними та чуттєвими чоловіками числа “шість” жінки почуваються принцесами. Скільки б не тривали між ними стосунки, панночки назавжди запам’ятають ті знаки уваги та ввічливість, які дарувала їм така людина.

Щодо професійної діяльності, то “шістки” у прагненні до поставленої мети можуть іноді схитрувати, піти на якусь інтригу. Але в таких випадках їхні здобутки будуть хоч і помітними, але нестабільними.

Астрологічні символи імені

Таємниця імені Ігор залежить також від астрологічних символів, які йому сприяють:

 • Планета – Сатурн.
 • Камінь-талісман – агат та берил.
 • Стихія – повітря.
 • Тотемна рослина – верба.
 • Тотемна тварина – сніговик.
 • Знаки зодіаку – Стрілець та Близнюки.
 • Сприятливий день – середа.
 • Рік – Коза.

Відомі люди в історії з ім’ям Ігор

Можна назвати багато власників цього імені, які назавжди вписали його золотими літерами в історію:

 • Ігор Бобрін – радянський та російський фігурист, чемпіон Європи. Своєю неповторною манерою виконання він здобув щире кохання не лише у жителів своєї країни, а й у шанувальників фігурного катання у всьому світі.
 • Ігор Дмитрієв – радянський та російський актор театру та кіно, народний артист РРФСР. Добре знайомий нам з фільмів «Солом’яний капелюшок», «Покровські ворота», «Шерлок Холмс та доктор Ватсон».
 • Ігор Ойстрах – радянський російський скрипаль, диригент, викладач, народний артист СРСР.
 • Ігор Тальков – радянський рок-музикант, автор пісень та співак, кіноактор. Його пісні «Я повернуся», «Чисті ставки», «Літній дощ» завоювали всенародне кохання.
 • Ігор Курчатов – великий радянський фізик, батько радянської атомної бомби. Був засновником та першим директором Інституту атомної енергії.

Культурні надбання

Хотілося б ще відзначити два безсмертні надбання культури, які прославили це героїчне ім’я:

 • Пам’ятка давньоруської літератури, поема «Слово про похід Ігорів», в якій описано невдалий похід князя Ігоря Святославовича проти половців.
 • Опера російського композитора Олександра Порфировича Бородіна «Князь Ігор» на чотирьох діях з прологом. Джерелом створення лібрето для опери стала поема «Слово про похід Ігорів».
Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua