3 простих вправи від запаморочення

Запаморочення – не найприємніший симптом. Це сигнал про те, що з організмом не все гаразд. Але чи можна позбутися його самостійно? Так, знизити негативний ефект цілком реально.

3 простих вправи від запаморочення

Живлення здійснюється за хребетними артеріями, що проходять через шийний відділ хребта. І коли в тебе розвивається остеохондроз, то ці артерії перетискаються хребцями, порушується кровотік, і відбувається збій у харчуванні мозочка, а отже, починає страждати на вестибулярний апарат. Саме з цієї причини порушується координація, і ти відчуваєш запаморочення.

Це дуже серйозний симптом, який може призвести до сумних наслідків. І якщо в тебе систематично паморочиться в голові, обов'язково шукай причину. У разі коли запаморочення пов'язане з остеохондрозом, негайно починай вживати заходів для відновлення живлення мозку.

3 простих вправи від запаморочення

У нашому організмі все взаємозалежне, тому запаморочення може поєднуватися з підвищеним тиском і шумом у вухах. Все це у зв'язці з запамороченням є досить небезпечними симптомами, від яких не можна відмахуватись. Якщо в тебе порушено кровопостачання мозку через важкопрохідність хребетних артерій, а ти знижуватимеш тиск таблетками, то кров у мозок надходитиме ще гірше — тиск же знизився.

А це вже не просто серйозно, а й небезпечно для життя, оскільки може призвести до ішемічного інсульту. Те саме відбувається і при шумі у вухах – мозок сигналізує через внутрішнє вухо про те, що надходить мало кисню. Так він попереджає тебе про небезпеку.

І ось ти звернулася до лікаря, а тобі призначили пігулки. Але це лише тимчасове рішення, тому що таблетки знімають симптоми, а сама проблема залишиться невирішеною.

Для того щоб зрозуміти, що відбувається, тобі необхідно пройти обстеження та зробити УЗД судин шиї. Воно покаже, у якому стані перебувають хребетні артерії. І якщо вони покручені і перетиснуті, то бажано зробити МРТ головного мозку, для того щоб визначити чи є в його відділах якісь зміни.

Також тобі дуже важливо зрозуміти, що ніякі таблетки не можуть поставити на місце хребці та посилити кровотік. Розібратися з цією проблемою допоможе правильно підібрана гімнастика для шиї, а підбором має займатися грамотний фахівець.

Пропонуємо тобі 3 вправи, які допоможуть зняти симптоми запаморочення.

У цій статті ви дізнаєтеся:

1 Вправа «Рамка»:

Ця вправа розробляє сходові м'язи. Воно корисне для всіх, але особливо для тих, у кого болі в плечах та шиї.

 • Сідаєш прямо, розправляєш плечі, рукою тиснеш на протилежне плече, а плечем чиниш протидію і тиснеш на руку. Ні плече, ні рука не повинні зрушуватись, тільки давити один на одного.

3 простих вправи від запаморочення Фото тут і далі надано автором

 • Рукою тисни на плече, а підборіддям одночасно упирайся в протилежне плече. Тобто в плече тієї руки, яка давить.

3 простих вправи від запаморочення

 • Напруження ти відчуєш у сходових м'язах

3 простих вправи від запаморочення

 • Ті самі дії треба робити в інший бік.

2 Вправа «Факір»:

 • Вихідне положення: груди вперед, плечі відведені назад, але не напружені, а спокійно висять.

3 простих вправи від запаморочення

 • Руки піднімаєш вгору, відстань від голови приблизно дорівнює висоті однієї долоні. Лікті максимально розводиш убік, але руки не напружені.

3 простих вправи від запаморочення

 • Повертаєш голову до упору до плеча і водночас давиш руками один на одного. На вдиху тримаєш напругу в руках

3 простих вправи від запаморочення

 • На видиху опускаєш руки через сторони вниз і розслаблюєшся.

3 простих вправи від запаморочення

 • Далі повтори те саме, але з поворотом голови в інший бік.

3 Вправа «Гусак»:

Одна з найкорисніших і найскладніших вправ для шиї: розтягує шийний відділ, опрацьовує грудний, покращує координацію.

 • Сідаєш прямо, плечі та груди розгорнуті. Потім висуваєш голову максимально вперед.

3 простих вправи від запаморочення

 • Тепер уяви, що у тебе є уявна перешкода і потрібно її обігнути (на фото, для кращого розуміння, показано реальну перешкоду). Провідна точка голови знаходиться на підборідді. І тепер через перешкоду потрібно великою дугою повернути голову.

3 простих вправи від запаморочення

 • А ось так робитимеш ти. Після того як голова висунулася вперед, повертай її по дуже великій дузі, ніби огинаючи уявну перешкоду. Це потрібно для того, щоб розкрити хребет.

3 простих вправи від запаморочення

 • У цей час розтягується шия та розробляється грудний відділ. Жодними іншими вправами ці ділянки не пропрацюєш.

3 простих вправи від запаморочення

 • Далі робиш таку ж велику дугу, але у зворотний бік: повертаєш голову на місце.

3 простих вправи від запаморочення

 • Потім вправа повторюється в інший бік. І не забувай про уявну перешкоду, бо тільки такий варіант виконання приноситиме користь.

Почни виконувати ці вправи щодня, і ти відчуєш, як відступають напади запаморочення.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua