Кава збереже здоров'я м'язів і рухливість з віком: як його потрібно пити?

Сповільніть процес втрати м'язової маси!

Один з побічних ефектів старіння – це неминуча втрата сили і рухливості. Частково це пов'язано з природною втратою м'язової маси, що відбувається з роками, відомої як саркопенія.

Кава збереже здоров'я м'язів і рухливість з віком: як його потрібно пити?

Як кава зміцнює м'язи, Фото: pexels.com

Найкраще, що ви можете зробити, щоб уповільнити процес, – це залишатися активним і регулярно займатися спортом. Однак дослідники з Японського геріатричного суспільства кажуть, що може допомогти і така проста річ, як чашка кави. Zmorshki.in.ua хоче поділитися результатами дослідження, опублікованого в серпневому випуску журналу Geriatrics and Gerontology International.

Як кава зміцнює м'язи: що з'ясували вчені

Дослідники обстежили понад 6000 чоловік в Японії у віці від 45 до 74 років.

Вони виявили, що у тих, хто пив каву, була більш висока маса скелетних м'язів. Їх дані порівняли з тими, хто не пив кави. Чим більше кави випив людина, тим краще він справлявся з цими показниками.

Жінки, які випивають три або більше чашок кави в день, мали на 0,5% більшу масу скелетних м'язів, ніж ті, хто не пив кави. Жінки в середньому втрачають 0,4 відсотка своєї скелетної м'язової маси в рік. Так що дослідники стверджують, що ці дані свідчать про те, що кава надає профілактичну дію на вікову втрату м'язової маси.

Кава сам по собі не може замінити фізичну активність. Але якщо ви будете пити його щодня без цукру, ви посилити боротьбу з вікової втратою м'язової маси.

Що ще можна зробити?

Тренування вже давно вивчаються на предмет їх здатності перешкоджати вікової втрати м'язової маси. Зокрема, вправи з обтяженнями можуть допомогти м'язам підтримувати або нарощувати м'язову масу протягом усього життя.

Раніше ми також розповідали про те, чому протеїновий порошок перед тренуванням може бути небезпечним для серця.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua