Питна вода може бути небезпечною, якщо її пити наступним чином

Дізнайтеся, як запобігти неприємним наслідкам для здоров'я.

Вживання занадто великої кількості води може призвести до стану, званому гипонатриемией. Воно являє собою небезпечне зниження рівня натрію в крові.

Питна вода може бути небезпечною, якщо її пити наступним чином

Що таке гіпонатріємія, Фото: unsplash.com

Низький рівень натрію може не викликати помітних симптомів. Але коли він продовжує падати через те, що ви п'єте більше, ніж ваше тіло здатне обробити, це може викликати такі симптоми, як здуття живота, головний біль, туман в мозку і нудота, – пише Zmorshki.in.ua.

Чим загрожує гипонатриемия

Більше – не означає краще. Це відноситься і до споживання води. Деякі люди (особливо спортсмени) можуть переборщити з кількістю питва води.

У нирок є обмеження на кількість води, яке вони можуть виділяти за один раз, яке становить максимум 800-1000 мілілітрів на годину. Все, що перевищує цю кількість, приводить до перезволоження тіла.

Вживання великої кількості рідини може привести до водної інтоксикації і порушення електролітного балансу. Деякі симптоми, на які слід звернути увагу, включають сплутаність свідомості, дезорієнтацію, нудоту і блювоту. Важкі випадки гипергидратации можуть призвести до судом, м'язових спазмів і непритомності.

На щастя, для звичайної людини вживання занадто великої кількості води зазвичай призводить лише до збільшення відвідування туалету. Але у деяких з'являються вищевказані симптоми.

Скільки потрібно пити води?

Під час звичайної повсякденної активності вживання однієї або двох чашок протягом години має підтримувати гідратацію, не перевантажуючи нирки.

Практично будь-який напій може використовуватися для задоволення ваших щоденних потреб в рідині, включаючи каву.

Раніше ми також розповідали про те, як питво звичайної води можна використовувати, щоб прискорити схуднення.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua