Якщо ви помітили наступне на картоплі, його небезпечно вживати

Навіть чистка ножем не допоможе!

Ми всі були винні в тому, що залишали мішок з картоплею в коморі довше, ніж слід було б. Чи можна їсти картоплю, який довго пролежав?

Якщо ви помітили наступне на картоплі, його небезпечно вживати

Що робити якщо на картоплі є зелені плями, Фото: maxpixel.net

Експерти кажуть, що є одна вірна ознака того, що картопля дуже небезпечний для вживання. Причому навіть якщо у вас під рукою є ніж, щоб зрізати будь-які неприємні ділянки. Zmorshki.in.ua хоче розповісти про це ознаці.

Якщо на картоплі є зелені плями, не їжте його

Картопля стає зеленим, коли починає виробляти хлорофіл, що є природним процесом. Але коли ви помічаєте цей пігмент, це означає, що ваш картопля також почав виробляти соланін – ще одне з'єднання, яке захищає від пошкоджень, що наносяться тваринами, комахами, бактеріями і грибами.

Однак соланін – це токсин, який проникає крізь картопля, а не тільки в зелені плями. І його високі рівні можуть бути небезпечні для людини.

Найвищий рівень соланіну в шкірці картоплі. Тому очищення зеленого картоплі допоможе зменшити токсини, але не вирішить повністю проблему. У дослідженні 2005 року, опублікованому в журналі Regulatory Toxicology and Pharmacology, виявили, що очищення картоплі знижує близько 30 відсотків його токсичних рослинних сполук. 70 відсотків все ще може залишатися в очищеній картоплі.

Тематичне дослідження показало, що вживання всього 0,6 міліграма соланіну на 450 г ваги може привести до хвороби.

Як зберігати картоплю

Фізичне пошкодження, вплив світла, високих або низьких температур можуть привести до того, що в картоплі виробляється більше цього токсину.

Найкраще зберігати картоплю в прохолодному темному місці, наприклад, в погребі чи підвалі, щоб уникнути цього процесу. Ви також повинні зберігати картоплю в непрозорому мішку або поліетиленовому пакеті, щоб на нього не потрапив додаткове світло.

Обов'язково огляньте картопля перед покупкою, щоб переконатися, що він не пошкоджений і не почав зеленіти.

Раніше ми також розповідали про те, що зробити, щоб продовжити термін придатності кавових зерен.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua