Вітамін До знижує ризик захворювань серця: ось в яких продуктах він є

Увімкніть такі продукти в свій раціон.

Коли мова йде про вітаміни і їх користь для здоров'я, вітаміну К приділяється менше уваги. Це група жиророзчинних вітамінів, які необхідні організму для згортання крові, загоєння ран і зміцнення кісток. Він також корисний для здоров'я серця і запобігання прогресування і розвитку кальцифікації судин в артеріях.

Вітамін До знижує ризик захворювань серця: ось в яких продуктах він є

У яких продуктах міститься вітамін К, Фото: unsplash.com

Zmorshki.in.ua хоче розповісти, скільки саме вам його потрібно і в яких продуктах він міститься.

Скільки вам потрібно вітаміну К

Рекомендована добова доза вітаміну K становить 90 мкг (мкг) для жінок 19 років і старше і 120 мкг для чоловіків 19 років і старше.

Оскільки вітамін К є жиророзчинних вітаміном, ви можете споживати його занадто багато, якщо будете пити добавки. Так що це не найкращий варіант.

Що є, щоб уникнути дефіциту вітаміну К

Існує дві основні форми вітаміну К – вітамін К1 і вітамін К2. Вітамін K1 легко включити в свій раціон, оскільки він набув значного поширення в наших продуктах харчування. Він міститься в зелених листових овочах, включаючи калі, листову капусту, шпинат, рукколу, брокколі, брюссельську капусту, базилік і петрушку.

К2 містяться в деяких молочних продуктах, свинині, птиці і ферментованих продуктах. В якості інших хороших джерел спробуйте їсти печінку, сир, жирну рибу і яєчні жовтки.

Але пам'ятайте, вітамін К жиророзчинний. Тому, щоб краще засвоїти його, ви повинні їсти продукти, багаті калієм, з джерелом жиру. Радимо скропити зелені листові овочі оливковою олією або додати жменю горіхів, щоб збільшити засвоєння вітаміну в організмі.

Вітамін К: користь для серця

  • Деякі дослідження показали, що вітамін K2 краще, ніж K1, в профілактиці ішемічної хвороби серця.
  • Учасники дослідження ECU, які споживали більше вітаміну K1, на 21 відсоток рідше зверталися в лікарню з приводу проблем, пов'язаних з атеросклерозом. А ті, хто їв вітамін K2, на 14 відсотків рідше.

Раніше ми також розповідали про те, питво якого популярного напою в день знижує ваш ризик інсульту.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua