Вчені знайшли їжу, яка безпосередньо пов'язана з профілактикою хвороби Альцгеймера

Ось що потрібно їсти, щоб знизити ризик недоумства.

Багато людей не думають про включення фолату в свій раціон, поки не намагаються завагітніти. Що є великою помилкою. Нове наукове дослідження підтвердило той факт, що він є важливим живильною речовиною і ключем до підтримання оптимального здоров'я на всіх етапах життя.

Вчені знайшли їжу, яка безпосередньо пов'язана з профілактикою хвороби Альцгеймера

Краща їжа для здоров'я мозку, Фото: unsplash.com

З'явилися докази того, що ця речовина відіграє важливу роль в запобіганні розвитку хвороби Альцгеймера. Zmorshki.in.ua ділиться з вами висновками дослідження, опублікованого в журналі Frontiers in Neuroscience.

До чого призводить дефіцит фолату

Дослідники прийшли до висновку, що є вагомі підстави вважати, що дефіцит фолату збільшує ризик хвороби Альцгеймера і, що, можливо, більш важливо, достатню щоденне споживання фолату може знизити ризик хвороби Альцгеймера.

Сьогодні хвороба Альцгеймера є найбільш поширеним типом нейродегенеративного захворювання, що приводить до деменції у літніх людей.

Важливість фолату для здоров'я

Фолат – це вітамін B (точніше, вітамін B9), який природним чином міститься в продуктах харчування. Він необхідний для створення ДНК і іншого генетичного матеріалу і є ключем до поділу клітин. Важливо відзначити, що фолат не виробляється організмом, що робить його важливим живильною речовиною, яке ми повинні отримувати.

Фолієва кислота – це синтетична версія, що міститься в добавках і збагачених продуктах.

Скільки вам його потрібно?

Рекомендована добова доза фолату для дорослих становить 400 мкг. Для вагітних це приблизно 600-1000 мкг. Якщо людина дотримується збалансованого харчування, він, ймовірно, отримує досить фолієвої кислоти.

Топ-5 продуктів з фолатами

  • Едамаме.
  • Сочевиця.
  • Спаржа.
  • Шпинат.
  • Чорна квасоля.

Раніше ми також розповідали про те, які продукти ніколи не можна мити перед готуванням, як би не хотілося.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua