Кальцій безпечніше отримати з їжею, а не добавками: в яких продуктах він є?

Молоко – це не єдиний варіант поповнити запаси кальцію!

Кальцій підтримує здоров'я скелета. Але насправді, крім кісток, вашому серцю, м'язам, гормонів і нервам для правильного функціонування також необхідний кальцій.

Кальцій безпечніше отримати з їжею, а не добавками: в яких продуктах він є?

В якій їжі є кальцій, Фото: pexels.com

Мінерал не тільки запобігає остеопорозу, стан, при якому кістки стають слабкими і ламкими. І дослідження показують, що кальцій може допомогти знизити кров'яний тиск і знизити ризик діабету і раку товстої кишки. Але Zmorshki.in.ua хоче пояснити, чому прийом добавок з кальцієм – це не найкраще рішення.

Чи потрібно приймати добавки з кальцієм?

Добавки найбільш корисні для людей, які лікують остеопороз або схильні до високого ризику дефіциту кальцію, включаючи жінок в постменопаузі і людей, які уникають молочних продуктів.

Але всім іншим краще отримувати його за допомогою продуктів харчування. Чому? Швидкість засвоєння кальцію різко падає, коли ви споживаєте більше, ніж вам потрібно. Що відбувається з усім зайвим кальцієм? Дослідження показують, що він накопичується в тканинах тіла. Що може викликати безліч проблем зі здоров'ям, включаючи камені в нирках, запори і проблеми з серцем.

Як отримати більше кальцію з їжі

  • Продукти, багаті кальцієм, – це молочні продукти, такі як молоко, йогурт і сир.
  • Але якщо в ваш план живлення не входять молочні продукти, вам потрібно їсти збагачене горіхове молоко, тофу з кальцієм, квасоля, консервовані сардини, лосось, мигдаль і насіння Чіа.
  • Темно-зелені листові овочі теж можуть допомогти, але не всі. Кале, брокколі і пліч-чой – вдалі варіанти.

Важливий момент

Для оптимального засвоєння кальцію важливо мати достатній рівень вітаміну D. Більшість людей не споживають достатню кількість вітаміну D. Але ви завжди можете спробувати збільшити час перебування на сонці.

Раніше ми також розповідали про те, якої помилки практично кожен робив з приготованим м'ясом.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua