Значення імені Олена для дівчинки: характеристика, характер та доля

При виборі імені своїй дитині батькам важливо, якими рисами характеру воно наділятиме їхнє чадо, які святі йому опікуватимуться. Також хочеться, щоб воно було милозвучним та красивим. Давайте дізнаємось значення імені Олена для дівчинки.

Походження

Ім'я Олена має грецьке походження і означає світла, сонячна. Вважається, що воно є похідним від Геліос, імені міфологічного бога Сонця у Стародавній Греції. Давньогрецька героїня Олена Троянська (Спартанська), що спричинила початок Троянської війни, була описана в епосі Гомера. На Русі воно почало вживатися після прийняття княгинею Ольгою хрещення під ім'ям Олена. Причому своїх дітей їм називали як представники знаті, так і простолюдини. Значення імені Олена для дівчинки з раннього віку асоціювалося зі світлими образами казкових героїнь Олени Прекрасної та Олени Премудрої.

Незважаючи на своє давнє походження, це жіноче ім'я і зараз дуже популярне і трапляється досить часто. Причому таким ім'ям нарікають дівчаток не лише в Україні та на пострадянському просторі, а й у європейських країнах та країнах далекого зарубіжжя. Для батьків важливим є не тільки походження та значення імені Олена для дівчинки, але й наявність у нього багато зменшувальних форм. Свою доньку люблячі мама з татом можуть назвати Оленкою, Оленкою, Оленкою, Оленкою, Оленкою. Сучасними англійськими аналогами вважаються Хелена, Еллен.

Значення імені Олена для дівчинки: характеристика, характер та доля

Значення імені Олена у православ'ї

Однією з найшанованіших православних святих дружин з ім'ям Олена можна по праву вважати Рівноапостольну царицю Олену Константинопольську (шанується 19 березня та 3 червня). Вона прийняла християнство під впливом свого сина Костянтина. Вирушивши в 326 році до Єрусалиму, цариця поставила собі за мету знайти Голгофу, місце розп'яття Спасителя. За підказкою старця, що її зустрів, вона наказала проводити розкопки під язичницьким храмом, який був побудований на місці, де був розп'ятий Ісус Христос. В результаті було знайдено три хрести, одним із яких був Хрест Спасителя. За рішенням Святої Єлени на цьому місці було розпочато будівництво надзвичайно красивого і величного храму. Майже через десять років, 13 вересня (26 вересня за новим стилем) 335 року, його будівництво було завершено. На другий день у храм з великими почестями внесли Животворящий Хрест Господній. З того часу 27 вересня за новим стилем православною церквою відзначається свято Воздвиження Животворного Хреста Господнього.

Якщо говорити про церковне значення імені Олена, то можна назвати ще кількох Православних дружин з ім'ям Олена:

 • мучениця Олена (Чернова) – шанування 8 лютого та 17 вересня;
 • преподобна Олена Дівєєвська (Мантурова) – шанування 10 червня;
 • преподобна королева Олена Сербська – 12 листопада та інші.

Значення імені Олена для дівчинки: характеристика, характер та доля

Що означає ім'я Олена для дівчинки

Маленька носійниця цього імені любить все красиве, уявляючи себе казковою принцесою. Маляті подобається, щоб її балували. Оленці приємно, коли батьки схвалюють її вчинки. Дівчинка зазвичай міцно пов'язана дружбою з подругою. Походження та значення імені Олена для дівчинки важливі тим, що вони наділяють її якостями, властивими його великим володаркам. Оленка – добра, чуйна і довірлива дитина, але ніколи не простить обману по відношенню до себе.

Маючи чудову пам'ять, навчання школярці Олені дається легко, без особливих зусиль. У школі вона прагне лідерства, любить, щоб на неї звертали увагу. У Олени є улюблені предмети, яким вона віддає перевагу. Любить музику, із задоволенням відвідує музичну школу. Прагне вона бути першими і в спорті. Любить рукоділля, може досягти значних успіхів у в'язанні. Багато уваги приділяє своєму гардеробу.

Значення імені Олена для дівчинки відбивається у її емоційності, надмірній активності, рухливості. Але їй також властиві такі якості, як вередливість та непостійність. Незважаючи на суперечливий характер, дівчина, володарка імені Олена, має багато друзів. Полюбляє веселі компанії. Відповідально підходить до вибору майбутньої професії.

Значення імені Олена для дівчинки: характеристика, характер та доля

Зимові та весняні Олени

Значення імені Олена для дівчинки і доля її надалі можуть залежати від пори року, коли вона народилася.

 • Якщо дівчинка з'явилася на світ взимку, це людина активна, вимоглива до оточуючих. Таку Олену вирізняє аналітичний розум. У своєму постійному прагненні розвиватися Олена будує багато планів, які, як правило, виконує. Є вродженим лідером, маніпулює людьми, підкоряє їх собі. Веде активний спосіб життя.
 • Народжена навесні, Олена яскраво виявляє таку свою якість, як користь. Значення імені Олена для дівчинки цієї пори року виявляється у її прагненні панувати, шукати у всьому власну вигоду. Для неї важливо у будь-якій ситуації почуватися переможницею. Якщо торкнуться її особисті інтереси, легко може зрадити. Особливу увагу приділяють матеріальним цінностям. Любить гарно одягнутися, ревно стежить за тим, щоб її вбрання було краще, ніж у подруг.

Значення імені Олена для дівчинки: характеристика, характер та доля

Літні та осінні Олени

Літо та осінь також наділяють носительок цього імені певними рисами характеру.

 • Значення імені Олена для дівчинки, народженої влітку, робить її володарку амбітною та заздрісною. Як правило, це сильна особистість, яка прагне будь-яким шляхом піднятися над оточуючими. Для досягнення своєї мети Олена іноді нехтує такими поняттями як доброта і порядність. Через любов до інтриг вона може втратити друзів. Але швидкоплинні романи їй можуть замінити стосунки з приятелями.
 • Якщо дитину назвали Оленою, що означає це ім'я для дівчинки, часом народження якої є осінь? Вона відрізняється далекоглядністю, передбачливістю та обачністю. У володарки імені складний характер, дівчинка болісно переживає, якщо комусь програє. До молодих людей ставиться вибагливо. Для створення сім'ї осіння Олена віддає перевагу чесним і безкорисливим чоловікам. Подобається, щоб на неї дивилися з обожненням.

Значення імені Олена для дівчинки: характеристика, характер та доля

Число імені Олена

Що означає ім'я Олена, його значення певною мірою залежить від нумерології. Носниці цього імені відповідає число п'ять. П'ятірки незалежні, відрізняються переконаністю у правильності своїх дій та суджень. Багатьох людей приваблює до Олен саме ця їх риса. Більшість шанувальників повністю довіряють п'ятіркам, прислухаються до їхньої думки, поважають. Хоча комусь гине їх зайва самовпевненість і зарозумілість.

Число п'ять допомагає людям стати успішними. Така жінка не сидітиме на місці. У своєму прагненні рухатися вперед, завдяки своїй завзятості, вона обов'язково досягне бажаного.

П'ятірки люблять подорожувати, отримувати нові емоції та враження. Розмірене рутинне життя їм здається нудним. Тому вони віддають перевагу роботі, яка передбачає ділові поїздки, відрядження. Число п'яти деяких своїх підопічних наділяє здатністю до вивчення іноземних мов, що дозволяє співпрацювати з іноземними партнерами. П'ятірки не лише стежать за різними новинками, а й самі здатні здивувати оточуючих новаторськими ідеями. Щоправда, прагнення постійного самовдосконалення відсуває другого план їх звичне життя.

Щодо основних характеристик, то люди з числом п'ять примхливі та імпульсивні. До міркувань оточуючих вони критичне ставлення, самі діють з міркувань власного егоїзму.

Значення імені Олена, сумісність із чоловічими іменами

Зараз, мабуть, кожну жінку цікавить, яке ім'я має бути у чоловіка, з яким вона може створити щасливу та благополучну сім'ю. Є низка чоловічих імен, з якими у Олени складеться вдалий союз. А є такі, з якими стосунки краще не починати.

 • Олександр, Дмитро чи Володимир можуть скласти для Олени чудову партію.
 • З Максимом, Юрієм, Тарасом чи Федором шлюб у володарки цього імені виявиться міцним та вдалим.
 • А от із чоловіками на ім'я Євген, Артур чи Василь стосунки можуть не скластися.

До цього милозвучного імені підходить практично будь-яке по батькові. Одними з найбільш сприятливих можна вважати Іллівна, Йосипівна, Олександрівна.

Ім'я Олена, значення та походження імені, характеристики дають можливість проаналізувати якості, притаманні носійці цього імені у сімейному житті. У шлюбі Олена дбайлива дружина та мати, гарна господиня, справжня хранителька домашнього вогнища. Зв'язавши себе узами шлюбу, Олена вірна і віддана дружина. Такої самої вірності вона вимагає і від чоловіка. Може бути ревнивою, але ніколи зовні не видасть себе.

Щодо матеріального благополуччя, Олена вважає, що чоловік має бути здобувачем. Хоча сама працює не менше. Домашнє господарство веде економно, але в міру. Намагається, щоб у сім'ї було все необхідне. Дуже цінує, коли чоловік також бере участь у домашніх справах.

У вільний час Олена із задоволенням займається рукоділлям, в'яже собі та всім членів сім'ї, вирощує квіти. Чоловіка та дітей завжди чекає смачна, приготовлена з любов'ю їжа. Гостей така господиня зустрічає привітно та завжди готова здивувати оригінальними стравами власного приготування.

Своїх маленьких дітей Олена вирощує сама. Скористатися допомогою чоловіка може лише під час приготування обіду чи збирання. Коли чада підростуть, віддає належну увагу, яку приділяє їм чоловік. Олена любить робити членам сім'ї приємні подарунки. Цінує добре до себе ставлення домочадців.

Значення імені Олена для дівчинки: характеристика, характер та доля

Кар'єра та бізнес

Ми познайомилися із походженням імені Олена, що означає це ім'я для дівчинки. Тепер дізнаємось, як воно впливає на кар'єру його носії. Вміння Олени спілкуватися з людьми, захоплювати їх своїми ідеями часто наводить їх до творчих професій. Жінок з ім'ям Олена приваблює промисловість краси, для своєї діяльності вони часто обирають модельний бізнес.

Свою творчу натуру Олена може виявити й у навчанні дітей прекрасному. Наприклад, вона може викладати у музичній школі або у школі мистецтв. Часто володарки імені Олена стають співачками чи актрисами.

Але іноді Олена віддає перевагу створенню власного бізнесу, наприклад, у сфері торгівлі. Як правило, такий вид діяльності виявляється у них досить успішним. До зароблених грошей Олена ставиться бережливо, але необхідну суму сміливо вкладає у розвиток розпочатої справи. Заняття бізнесом дає їй можливість не тільки проявити свою вроджену кмітливість і заповзятливість, але й звільняє її від необхідності дотримуватися чіткого порядку дня. Олена працює рівно стільки часу, скільки потрібно задля досягнення поставленої мети. З партнерами з бізнесу відносини рівні, ділові.

Значення імені Олена для дівчинки: характеристика, характер та доля

Гороскоп імені

На характеристику імені Олена, долю та значення, впливають різні символи.

 • Знак Зодіаку, сприятливий для Олени – Близнюки.
 • Покровительська планета – Меркурій.
 • Покровительська стихія – вода.
 • Кольори – сірий та блакитний.
 • Дерево, що оберігає, – ясен.
 • Заповітна квітка – айстра, орхідея.
 • Тотемна тварина – олень.
 • Природний камінь-талісман – халцедон, нефрит.
 • Колір, що приносить удачу – жовтий.
 • Щасливий день – середа.
 • Число нумерології – 5.

Знамениті жінки, які прославили ім'я Олена в історії

Можна назвати чимало чудових жінок, носіїв цього імені, які вписали його золотими літерами в історію.

 • Олена Образцова, радянська російська оперна співачка з чудовим меццо-сопрано, народна артистка СРСР. Також займалася педагогічною діяльністю. Удостоєна звання Героя Соціалістичної Праці.
 • Олена Гнесіна, відомий педагог та талановитий музикант. Автор збірки «Фортепіанна абетка».
 • Олена Боннер, дружина академіка Сахарова. Проявила себе як громадський і політичний діяч.
 • Олена Водорезова, радянська фігуристка, п'ятиразова чемпіонка СРСР у одиночному катанні. Першою серед радянських одиночниць стала призеркою чемпіонату Європи. Наразі займається тренерською роботою.
 • Олена Реріх – письменниця, релігійний філософ, громадський діяч. Її щоденники стали основою для видання серії книг про релігійно-філософське вчення «Живої етики». Дружина великого художника Миколи Реріха.
 • Олена Благініна – російська радянська дитяча поетеса та перекладачка. Була редактором усіма улюбленого дитячого журналу «Мурзилка».
 • Олена Вяльбе – радянська та російська лижниця, президент Федерації лижних перегонів України.
 • Олена Петушкова – олімпійська чемпіонка з кінного спорту, заслужений майстер спорту.
 • Олена Ісімбаєва – російська спортсменка, дворазова олімпійська чемпіонка зі стрибків із жердиною серед жінок.
 • Олена Проклова – чудова актриса, заслужена артистка РРФСР. Знайома всім нам за фільмами «Дзвонять, відчиніть двері», «Снігова королева», «Міміно», «Єдина», «Будьте моїм чоловіком».
 • Олена Хмельницька – радянська та російська актриса, добре відома своїми яскравими ролями у фільмах «Серця трьох», «Марш Турецького», «Ундіна», «Хто, якщо не я».
Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua