Чому чоловік проти спільного відпочинку із сім'єю

Чому чоловік проти спільного відпочинку із сім'єю

Коли стосунки вже досить серйозні, жінка готова розділити із чоловіком як сірі будні, так і довгоочікуваний відпочинок. Немає нічого романтичнішого, ніж спільні поїзди та отримання нових вражень.

Але буває, що чоловік старанно уникає цього, знаходить причини не відпочивати разом. Чому так відбувається?

Чому чоловік проти спільного відпочинку із сім'єю

Чому чоловік проти спільного відпочинку із сім'єю

Фото автора Kampus Production: Pexels

Є досить багато причин, з яких чоловік уникає спільних поїздок та відпочинку:

 • Чоловікові потрібний вільний простір

У людей різна потреба у близькості та увазі. Хтось хоче весь час проводити разом, іншим же потрібен особистий простір. І це не залежить від почуттів, які є між вами. Це від особистісних характеристик конкретної людини.

Наприклад, чоловікові може бути важко довгий час робити все разом незважаючи на те, що він любить свою дівчину.

Так влаштована його психіка – йому треба побути наодинці із собою, щоб відновити ресурси.

Зазвичай це властиво інтровертам, тоді як екстраверти навпаки поповнюють свої сили саме через спілкування. Важливо розуміти, що інтроверсія та екстраверсія – це уроджені властивості характеру, зумовлені особливостями нервової системи.

 • У вас різні типи прихильності

Питання не в тому, як він любить спілкування, а в тому, які взаємини він будує з близькими людьми. Зазвичай, якщо жінка хоче відпочивати разом, а чоловік проти цього, швидше за все:

 • у неї тривожний тип прихильності – вона хоче весь час проводити разом, ревнує, постійно питає про почуття, постійно боїться його втратити;
 • у нього відсторонений тип прив'язаності – йому потрібне особисте простір, він звик покладатися тільки він, все робити сам, його лякають серйозні почуття, оскільки він боїться бути психологічно залежним від іншої людини.

Тип прихильності формується ще дитинстві. Тривожний тип прив'язаності – наслідок гіперопікаючих батьків, невпевненості у собі, вивченої безпорадності. Такі люди бояться самотності та звикли спиратися на партнера.

Відсторонений тип уподобання формується у дітей, яким довелося рано подорослішати, батьки їх ігнорували, не відповідали на їхні потреби. Дитина звикає покладатися лише з себе, у своїй гостро переживаючи травму отвержения.

Чому чоловік проти спільного відпочинку із сім'єю

Що робити, якщо у Вас із чоловіком немає спільного відпочинку?

Таким людям складно відкриватися іншим, бо підсвідомо вони бояться, що їх знову відкинуть, завдадуть їм болю.

 • Чоловік скупий і меркантильний

Така людина не хоче забезпечувати інших, вона не готова оплачувати відпустку своєї дівчини, не хоче її пригощати і витрачати на неї гроші.

Така людина завжди знайде привід, щоб не везти свою кохану відпочивати, тоді як він часто не шкодує серйозних сум. Перевірити його досить просто. Якщо дівчина сама запропонує оплатити свій поїзд, він одразу погодиться.

 • У вас немає спільних інтересів

Іноді небажання чоловіка відпочивати разом – це наслідок того, що у вас є різне уявлення про відпочинок. Наприклад, він хоче піти в гори та жити в наметі, а ти хочеш ніжитися під пальмами у п'ятизірковому готелі. Чи навпаки.

Різниця інтересів – це не страшно. У такому разі, можливо, краще дійсно відпочивати по-різному, щоб обоє отримали задоволення.

 • Чоловік не готовий вкладатись у тебе

Чоловік може бути не меркантильним у принципі, але він не хоче забезпечувати саме тебе, бо не вважає, що є сенс. Такі люди цілком щедрі до своїх друзів, батьків, дітей, але до дружини або дівчини ставляться досить зневажливо.

Зазвичай це наслідок негативних установок, які формуються з прикладу відносин у батьківських сім'ях.

 • Чоловік заробляє менше за тебе

Багато жінок люблять чоловіків зовсім не за їхні гроші. І їм не важливо скільки ті заробляють. Але це не означає, що вони самі не відчувають цієї різниці.

Часом чоловік воліє окремий відпочинок тому, що не може собі дозволити забезпечувати потреби своєї коханої, і тим більше, він не готовий відпочивати за її рахунок, навіть якщо їй це нічого не варте.

Чому чоловік проти спільного відпочинку із сім'єю

Giphy

Гордість і почуття власної гідності не дозволяють їм визнати це, тому вони знаходять різні виправдання, щоб відпочивати окремо.

 • Чоловік боїться втратити обличчя

Якщо чоловік не впевнений у собі, він не має досвіду поїздок за кордон, він погано знає іноземну мову, не орієнтується на місцевості, домосід, він не хоче відпочивати з тобою, бо боїться «впасти в бруд обличчям», особливо, якщо ти йому подобаєшся.

Такі люди намагаються не залишати свою зону комфорту, тому що не впевнені, що впораються, що будуть на висоті, коли кохана поруч. Часто так буває у людей, які рідко були у поїздках і не мали схожого досвіду.

 • Чоловік не впевнений, що ти «та сама»

Не секрет, що часом люди зустрічаються з кимось, дуже сумніваючись, що стосунки переростуть у щось більше. Людина придивляється, бачить недоліки, шукає інші варіанти чи сподівається на зміни.

Часом чоловіки вступають у стосунки, спочатку не налаштовуючись на щось серйозне і не хочуть надто обнадіювати дівчину чи забезпечувати її подорожі.

 • Чоловік думає, що надто квапить події

Якщо чоловік досить боязкий, а ваші стосунки тільки почалися, він може боятися запропонувати спільний відпочинок, бо не хоче бути надто наполегливим. Він не впевнений, що його почуття взаємні, не хоче на тебе «тиснути».

Він намагається поважати твій особистий простір і право вибору, в глибині душі боячись, що ти можеш погодитись лише з ввічливості. Так часто буває, коли у стосунках тільки він виявляє ініціативу, перший пише, дзвонить, запрошує кудись, знайомить із близькими.

Тоді як дівчина просто бере його увагу, як належне, або сама досить боязка, тому не робить перший крок.

 • Чоловікові важко з тобою спілкуватися

Так буває, якщо дівчина постійно контролює, критикує, ниє, завжди всім незадоволена. Відпочинок це можливість отримати позитивні враження, яскраві емоції.

Але якщо чоловік розуміє, що поруч із цією дівчиною це неможливо, тому що вона завжди скаржиться і схильна до негативного мислення, він віддасть перевагу роздільному відпочинку, як єдиний спосіб по-справжньому відновити свої ресурси.

Можуть бути й інші причини, через які чоловік не хоче відпочивати разом. Найкращий спосіб дізнатися про них – відверто з ним поговорити, привернути до себе і показати, що ти готова його зрозуміти. Тоді ви зможете дійти компромісу та зблизитися по-справжньому.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua